Strona główna > Rodzina i dziecko > Jak chronić dzieci przed słońcem

Jaki krem przeciwsłoneczny dla dziecka?

Zbliża się okres wakacyjny, a z nim wzrastające temperatury i coraz mocniej przygrzewające słoneczko. Planując letni wypoczynek na pewno wiele osób wybierze miejscowości nadmorskie, lub odpoczynek nad jeziorem. Piaszczysta plaża, ciepła woda i "brązowiejąca" skóra. O tym marzy każda kobieta, a jeśli jeszcze obok siedzi bawiący się "maluch" i przystojny mąż... to marzenie się urzeczywistniają... Jednak promienie słoneczne mogą być szkodliwe, a szczególnie dla małych dzieci.

ochrona dzieci przed słońcem

Czy chronić dziecko przed słońcem?

Mimo licznych apeli dermatologów i ostrzeżeń, wciąż wiele rodziców nie przestrzega jednej zasady: NIGDY NIE OPALAJCIE MAŁYCH DZIECI!. Nie jest to czcze gadanie, czy wyssane z palca przestrogi. Dzieci do trzeciego roku życie nie mogą spędzać więcej niż kilku minut na słońcu bez odpowiedniej ochrony. Szczególnie tyczy się to niemowląt, których naskórek nie jest w pełni rozwinięty i wyjątkowo delikatny. Bardzo szybko na skórze dziecka mogą pojawić się zaczerwienienia, a nawet poważne poparzenia promieniami słońca. Lekarze twierdzą, że dwukrotne oparzenie skóry w okresie dzieciństwa, w dużej mierze zwiększa zagrożenie wystąpienia czerniaka. Każdy rodzic dbający o dobro swojej pociechy powinien zaopatrzyć się w specjalny krem przeciwsłoneczny oraz dziecięcą czapkę.

Wybór kremu... ważna sprawa!

Bardzo często można spotkać się z sytuacja, gdy matka smaruje swoje dziecko zwykłym kremem przeciwsłonecznym dla dorosłych. Oczywiście lepsze to niż nic, ale istnieją specjalne kremy przeznaczone dla dzieci takie jak np. Eucerin . Posiadają one filtr mineralny, który nie wnika w skórę a osadza się na niej. Dzięki czemu na naskórku powstaje warstwa stanowiąca barierę dla promieniowania UV. Niemowlaki powinny być nasmarowane kremem z najwyższym poziomem ochrony, czyli filtrem 50+. Starsze dzieci, bliżej trzeciego roku życia mogą stosować kosmetyki z mniejszym współczynnikiem ochrony, (SPF 30) ponieważ ich skóra staje się bardziej odporna i dojrzalsza. Warto zawsze zwrócić uwagę na atesty danego produktu np. Atest Instytutu Matki i dziecka. Drugą kwestią jest poznanie działania kremu. Dla dzieci wybierajmy takie, które chronią zarówno przed promieniami UVB, ale też UVA. To drugie promieniowanie jest znacznie groźniejsze i właśnie ono powoduje powstawanie raka skóry.

Podczas pobytu na słońcu pamiętać należy, że jednorazowa aplikacje kremu nie rozwiązuje problemu. Tak jak wspomniano kremy dla dzieci tworzą warstwę ochronną, która z czasem ściera się. Dziecko bawi się w piaski, tarza się czy jest podnoszone na ręce. Wszystko to powoduje ścieranie się owej warstwy. Sam filtr z powodu długotrwałego działania promieni słonecznych przestaje działać. Aby dziecko wciąż było chronione, należy, co jakiś czas nakładać kolejne warstwy kosmetyku. Nie warto go żałować, ponieważ im więcej go naniesiesz tym większą masz pewność, że spełni swoją funkcję. Rodzice powinni pamiętać także, aby smarować całe ciało dziecka, nie tylko miejsca najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych. Nawet, jeśli dziecko jest ubrane powinno posmarować się całą powierzchnię ciała... promienie działają na skórę nawet przez tkaninę.

3 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
Najlepsze marki
Pokaż wszystkie marki
Polub nas na Facebook-u
Instagram
Youtube
Bio?Logicznie!
apoPrimo - program punktowy
0
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności