pielęgnacja okolic oczu

Pielęgnacja okolic oczu: nawilżanie, redukcja cieni, domowe sposoby na zmarszczki

,

Skóra pod oczami jest bardzo cienka – co to oznacza dla naszego wyglądu? Po pierwsze, to właśnie w tej okolicy w szczególny sposób widoczne stają się oznaki starzenia. Nawet jeśli cała twarz wygląda świeżo i promiennie, zmarszczki wokół oczu mogą szybko zdradzić wiek. Po drugie, częstym problemem jest opuchlizna oraz ciemne cienie pod oczami, które trudno ukryć pod makijażem. Jak dbać o skórę pod oczami, aby uniknąć jej przesuszenia oraz jak najdłużej zachować młody wygląd?

Sucha skóra pod oczami – jak ją nawilżyć?

Cienka skóra pod oczami posiada mniejszą zdolność do zatrzymywania wody w swoich strukturach, przez co częściej ulega przesuszeniu. Sucha skóra wokół oczu wygląda mało estetycznie. Co więcej, szybciej pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki, a te które istnieją, stają się bardziej widoczne. Jej objawom towarzyszyć może także świąd czy łuszczenie się naskórka. Sucha skóra pod oczami wymaga zastosowania kremów o składnikach nawilżająco-natłuszczających. Wśród nich sprawdzą się m.in.:

  • kwas hialuronowy, który doskonale wiąże cząsteczki wody i zatrzymuje je w głębokich warstwach skóry,
  • aloes – o właściwościach silnie nawilżających oraz wspomagających produkcję kolagenu,
  • śluz ślimaka – opóźniający procesy starzenia oraz regenerujący skórę m.in. dzięki zawartości naturalnej allantoiny,
  • olejek migdałowy – jego działanie pomaga odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry i chroni ją przed nadmierną utratą wody.

Specjaliści rekomendują, aby około 25 roku życia rozpocząć już używanie kremów o działaniu przeciwzmarszczkowym, w tym również kremów pod oczy. Takie działanie wykazują m.in. popularne przeciwutleniacze: witaminy A i E, koenzym Q10, czy retinol. Aby wzmocnić działanie stosowanego kremu warto zaaplikować na skórę także serum. Skoncentrowana dawka substancji aktywnych działa głębiej i zapewnia jeszcze bardziej intensywną pielęgnację. Serum stosujemy przed nałożeniem kremu zazwyczaj 2-3 razy w tygodniu.

Powiązane produkty

–>

Sucha skóra wokół oczu – co jej szkodzi?

Sucha skóra pod oczami może być efektem niewłaściwego oczyszczania i demakijażu. Zrezygnuj z mydła i postaraj się myć twarz, a przy tym również okolice oczu, łagodnymi środkami. Nie usuwaj pozostałości makijażu preparatami na bazie alkoholu, które mogą dodatkowo ją podrażnić. Lepszym wyborem będzie na przykład płyn micelarny, który dokładnie przyciąga do siebie wszystkie zabrudzenia, a jednocześnie pozostaje bezpieczny dla skóry. Sucha skóra wokół oczu jest bardziej wrażliwa na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Do jej uszkodzeń może doprowadzić promieniowanie słoneczne, dlatego niezbędne jest stosowanie kremów z filtrem UV. Sucha skóra pod oczami może być również widocznym objawem nieprawidłowego nawodnienia całego organizmu – zaleca się, aby dziennie spożywać około 1,5-2 litrów płynów dziennie. Nie służy jej także palenie papierosów. Uzależnienie od nikotyny niesie wiele negatywnych konsekwencji zarówno dla zdrowia, jak i urody.

Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

Sucha skóra pod oczami to problem, który u wielu osób nasila się wraz z wiekiem. Odpowiednia pielęgnacja cery dojrzałej powinna polegać nie tylko na przywróceniu skórze prawidłowego poziomu nawilżenia, ale także próbie zmniejszenia widoczności nieuchronnie powstających w tej okolicy zmarszczek. Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami pozwalają nawilżyć i ujędrnić skórę, dzięki czemu poprawiają jej wygląd. Co więcej, są dziecinnie proste w przygotowaniu – do ich wykonania wystarczą popularne warzywa i owoce. Pod oczy doskonale sprawdzi się maseczka z jabłka i miodu. Jej składniki wystarczy zblendować, opcjonalnie dodając do mieszanki odrobinę mleka, aby uzyskać mniej gęstą konsystencję. Zawarte w jabłku substancje napinają skórę, a dzięki właściwościom przeciwutleniającym chronią także przed wolnymi rodnikami i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych przyspieszających procesy starzenia. Kwasy zawarte w jabłkach działają złuszczająco i pięknie wygładzają cerę – taką maseczkę z powodzeniem nałożyć można nawet na całą twarz. Efekt nawilżenia i odmłodzenia skóry uzyskamy, przygotowując okład z surowego ziemniaka lub natki pietruszki zmieszanej ze śmietaną. Ich działanie pozwoli również na redukcję opuchlizny. Skóra pod oczami doskonale reaguje na maseczkę z zielonego ogórka. Jego plastry należy trzymać na powiekach przez około kwadrans.

Jak rozjaśnić ciemne cienie pod oczami

Kiedy skóra pod oczami ciemnieje, wiele osób skupia się na tuszowaniu zmian przy użyciu np. korektora, tymczasem podstawą jest odpowiednia pielęgnacja okolic oczu. Za ciemne cienie pod oczami najczęściej odpowiadają naczynia włosowate, które stają się widoczne przez cienką skórę. Problem narasta z wiekiem, kiedy w organizmie maleje ilość kolagenu oraz tkanki tłuszczowej i często towarzyszy również znacznemu spadkowi wagi. Dobierając kosmetyki, dzięki którym skóra pod oczami się rozjaśni, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na substancje poprawiające mikrokrążenie, do których należy m.in. kofeina. Ciemne cienie pod oczami pomaga usunąć także olej kokosowy. Wśród domowych sposobów szybkie efekty przyniosą zwężające naczynia krwionośne zimne kompresy, wspomniane wcześniej okłady z ogórka oraz okłady z torebek herbaty namoczonych w wodzie i schłodzonych w lodówce. Ciemne cienie pod oczami mogą wynikać także z atopowego zapalenia skóry lub na przykład alergii. Warto pamiętać, że skóra pod oczami może puchnąć i zmieniać kolor również w wyniku zmęczenia. Przygotuj więc domowa maseczkę lub wklep ulubiony krem na oczyszczoną skórę i odpocznij.

Pielęgnacja okolic oczu jest ważna w każdym wieku. Skóra pod oczami łatwo może ulec podrażnieniu i wymaga regularnego nawilżania. Warto o nią dbać, aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem.

dobre kremy pod oczyvichy slow age krem pod oczyvichy liftactiv krem pod oczykrem wypełniający zmarszczki pod oczykrem przeciwzmarszczkowy pod oczy