sirtfood

Dieta sirt – na czym polega i jak zastosować jej zasady w praktyce?

,

Dieta sirt to jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie sposobów na odchudzanie. Wszystko za sprawą Adele i jej wizerunkowej przemiany. Czy dieta sirtfood naprawdę działa? Jak zrzucić zbędne kilogramy, jednocześnie nie tracąc mięśni?

Przechodząc na dietę, marzymy o jak najszybszych rezultatach. Nic nie motywuje bardziej niż przykład osoby, która stosując się do określonych zasad, w widoczny sposób straciła na wadze. Całkiem niedawno media obiegły zdjęcia z wizerunkiem Adele lżejszej o ponad 40 kilogramów. Te spektakularne efekty wzmocniły popularność diety sirt i zachęciły kobiety na całym świecie, aby przyjrzeć się jej działaniu.

Na czym polega dieta sirtfood?

Punktem wyjścia do opracowania diety sirt było odkrycie sirtuin, czyli białek występujących w organizmie człowieka i pełniących szereg zadań ważnych z punktu widzenia utraty wagi. Dieta sirtfood zakłada spożywanie posiłków i koktajli, których skład opiera się na produktach bogatych w substancje stymulujące sirtuiny do bardziej efektywnej pracy. W kontekście odchudzania najważniejsze funkcje enzymów dotyczą regulowania metabolizmu oraz spalania tkanki tłuszczowej. Ich działanie pozytywnie wpływa również na zdrowie – m.in. wzmacniając odporność organizmu, a podobno sprzyja także długowieczności.

Dieta sirt – menu

Przebieg diety sirt został podzielony na fazy. Pierwsza z nich jest najbardziej restrykcyjna i zakłada spożywanie dziennie maksymalnie 1000 kalorii przez pierwsze trzy dni diety i 1500 kalorii w kolejnych czterech. Na sumę 1000 kalorii składają się posiłki skomponowane na bazie 3 zielonych koktajli i jednego posiłku stałego oraz odpowiednio w przypadku 1500 kalorii – dwóch posiłków stałych i dwóch koktajli.

Dieta sirt – menu. I Faza

 • Dzień 1
  3 koktajle + 1 posiłek = 1000 kalorii
 • Dzień 2
  3 koktajle + 1 posiłek = 1000 kalorii
 • Dzień 3
  3 koktajle + 1 posiłek = 1000 kalorii
 • Dzień 4
  2 koktajle + 2 posiłki = 1000 kalorii
 • Dzień 5
  2 koktajle + 2 posiłki = 1000 kalorii
 • Dzień 6
  2 koktajle + 2 posiłki = 1000 kalorii
 • Dzień 7
  2 koktajle + 2 posiłki = 1000 kalorii

Faza druga trwa przez okres kolejnych 14 dni. W tym czasie codzienny jadłospis tworzą 3 posiłki stałe uzupełnione jednym zielonym koktajlem. Maksymalna liczba kalorii na dobę powinna wynieść nie więcej niż 1500.

Dieta sirtfood – jak przygotować koktajle i posiłki?

Zielone koktajle to ważny element, jaki zawiera dieta sirt. Menu obejmuje ilość od 1 do 3 koktajli dziennie przez pierwsze 3 tygodnie trwania diety. Jej twórcy zachęcają także do pozostawienia ich w swoim jadłospisie na stałe, bo jak twierdzą sirtfood to nie tylko jednorazowa dieta odchudzająca, ale sposób na życie. Podczas odchudzania zwykle słyszymy o restrykcjach i ograniczeniach, sirtfood to jednak przede wszystkim produkty, które należy włączyć do diety. Lista zalecanych składników zawiera m.in. warzywa takie jak pietruszka, jarmuż, rukola, owoce: jabłka, jagody, truskawki, przyprawy: kurkuma, papryczka chilli, lubczyk, a także kaszę gryczaną, orzechy włoskie czy oliwę z oliwek. Wielu osobom przypadnie do gusty z pewnością fakt, że na diecie można jeść gorzką czekoladę oraz popijać czerwone wino. Wymienione składniki powinny stanowić bazę do przygotowywania zarówno koktajli jak i posiłków stałych. Początkowo przyzwyczajenie się do nowych smaków może być dość trudne. W internecie dostępnych jest jednak wiele gotowych przepisów, które pozwalają w smaczny sposób wykorzystać w kuchni produkty bogate w aktywatory sirtuin.

Dieta sirtfood – efekty

Utrata kilogramów, przy jednoczesnym dostarczeniu organizmowi witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania to najlepsza rekomendacja dla diety sirt. Adele schudła na niej ponad 40 kilogramów, co najlepiej dowodzi, że przestrzeganie jej zasad naprawdę działa. Specjaliści doceniają również fakt, że dieta sirt Adele pozwala uniknąć dwóch podstawowych zagrożeń, które często towarzyszą stosowaniu niskokalorycznych diet. Pierwszym z nim jest tzw. efekt-jojo czyli szybki powrót kilogramów po zakończonej kuracji odchudzającej. Dieta sirt w zdecydowanej większości zaleca kaloryczność posiłków na poziomie 1500 kalorii, co pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów. Drugim popularnym skutkiem ubocznym wielu popularnych diet jest utrata tkanki mięśniowej. Dieta sirt Adele została skomponowana w sposób ukierunkowany na aktywne spalanie tłuszczu, nie zaś pożądanych mięśni. Oprócz korzyści prozdrowotnych przeciwutleniacze zawarte w produktach z grupy sirtfood mają również opóźniać procesy starzenia, a tym samym pomóc w zachowaniu młodego wyglądu.

Dieta sirt rekomendowana jest jako zdrowa, skuteczna i bezpieczna dla organizmu. Bez względu na wszystko, przed rozpoczęciem odchudzania warto wykonać podstawowe badania i skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem.

koktajle odchudzająceshake zamiast posiłkuwspomagacze odchudzaniapreparaty na odchudzanieprodukty dietetyczne