jaki ciśnieniomierz lepszy nadgarstkowy czy naramienny

Jaki ciśnieniomierz lepszy: nadgarstkowy czy naramienny?

,

jaki ciśnieniomierz lepszy nadgarstkowy czy naramienny

Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb i preferencji. Tak aby ułatwić wykonywanie regularnych pomiarów ciśnienia krwi, które umożliwiają szybkie zdiagnozowanie nadciśnienia oraz odpowiednie dopasowanie dawek przyjmowanych leków.

Ze względu na dużą dokładność pomiarów ciśnieniomierze naramienne polecane są osobom, które cierpią na nadciśnienie lub niedociśnienie, a ich stan zdrowia wymaga jak najbardziej precyzyjnych pomiarów. Mankiet aparatu umieszczany jest ponad łokciem, a sam pomiar wykonywany jest na tętnicy ramiennej. W sprzedaży dostępne są urządzenia w pełni automatyczne oraz półautomatyczne, które wymagają ręcznego napompowania mankietu.

Powiązane produkty

Stosowanie ciśnieniomierza naramiennego może okazać się kłopotliwe u osób, które mają duży obwód ramienia. W takim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na większy od standardowego rozmiar mankietu lub rozważyć skorzystanie z ciśnieniomierza nadgarstkowego. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzają się do wykonywania pomiarów ciśnienia krwi profilaktycznie, a także poza domem. Mają kompaktowy rozmiar dzięki czemu łatwo zabrać je wszędzie ze sobą, a ich użycie nie wymaga podciągania wysoko rękawa czy zdejmowania górnej części garderoby.

Niezależnie od rodzaju, wybierając ciśnieniomierz do domu warto zwrócić uwagę na dobrej jakości wykonanie, zaufanego producenta oraz przydatne funkcjonalności. Duży czytelny wyświetlacz sprawdzi się m.in. u osób starszych, które mogą mieć problem z odczytaniem wyniku. Wbudowana w urządzeniu pamięć zachowuje wyniki przeprowadzonych pomiarów i ułatwia ich przedstawienie w gabinecie lekarskim. Możliwość tworzenia osobnych profili ułatwi wspólne korzystanie z jednego urządzenia przed dwie osoby. Pomiar ciśnienia należy wykonywać w spoczynku. Nowoczesne aparaty informują, jeśli wykryją ruch, który może zaburzyć wiarygodność wyniku. Powiadomią także o innych nieprawidłowościach, jak np. wystąpienie arytmii serca.