kosmetyki na wyjazd

Kosmetyki na wyjazd. Pakujemy wakacyjną kosmetyczkę

,

kosmetyki na wyjazd

Niezależnie od długości wyjazdu, zapakowanie damskiej kosmetyczki to często duże wyzwanie. Z jednej strony chcemy, aby kosmetyki nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Z drugiej zastanawiamy, jak mądrze wybrać produkty, aby mieć pod ręką wszystko, co potrzebne. Uniwersalne kosmetyki na wyjazd i praktyczne mini produkty ułatwiają to zadanie. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który usprawni pakowanie.

Mini produkty kosmetyczne do pielęgnacji twarzy

Krem na dzień, na noc, serum do twarzy, kosmetyk o działaniu nawilżającym i odżywczym – na co dzień używamy wielu produktów do pielęgnacji. Podczas wyjazdu warto jednak kierować się zasadą minimalizmu. Jeden krem na dzień i na noc w zupełności wystarczy. Krem w tubce będzie też o wiele lżejszy niż ten w słoiczku (np. Weleda migdałowy krem do twarzy). Na czas wyjazdu serum do twarzy zastąpić może maseczka, która nawilży skórę i dostarczy jej cennych składników odżywczych. Praktycznym wyborem w trakcie podróży są poręczne maseczki w saszetkach.

Oczyszczanie twarzy to niezbędny element podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych nawet wtedy, kiedy się nie malujemy. Usuwa zanieczyszczenia, pot, brud, nadmiar sebum i odblokowuje pory. Zabranie ze sobą żelu do twarzy, płynu micelarnego i toniku zabierze sporo miejsca. Miniaturki kosmetyków na wyjazd potrafią jednak okazać się nie tylko kompaktowe, ale i wielofunkcyjne. Weleda łagodzący migdałowy olejek do oczyszczania działa kojąco i przywraca równowagę naskórka. To produkt w pełni naturalny i wegański, który może być stosowany nawet do skóry bardzo wrażliwej oraz alergicznej. Zastąpi zarówno krem do twarzy, jak i kosmetyk do demakijażu. Z kolei CeraVe oczyszczający żel do mycia również usuwa makijaż, ale przy tym może być stosowany do mycia całego ciała. Zawarta w składzie witamina B3 reguluje ilość wydzielanego przez skórę sebum, a kwas hialuronowy działa nawilżająco. Potrójny kompleks ceramidów wzmacnia barierę ochronną skóry i zapobiega jej przesuszeniu. Wygodnym rozwiązaniem w podróży są też chusteczki do demakijażu, które pozwolą wykonać go nawet w dowolnym środku transportu i bez dostępu do wody.

Ochrona przeciwsłoneczna

Kosmetyki do opalania bez wątpienia są jednym z najważniejszych elementów wakacyjnego ekwipunku. Praktycznym wyborem będzie zakup preparatu, który można nakładać zarówno na twarz jak i na całe ciało (np. Vichy Ideal Soleil krem ochronny). Taki produkt powinien zawierać filtry chroniące zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Krem z filtrem przeciwsłonecznym należy aplikować na twarz nie tylko w trakcie opalania, ale na co dzień, nawet w pochmurny czas. Warto pamiętać, aby ochronę przeciwsłoneczną stosować także na stopy odsłonięte w sandałach lub klapach. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przyspiesza procesy starzenia się skóry, może prowadzić do oparzeń i przebarwień. Zwiększa także ryzyko wystąpienia chorób skóry – m.in. czerniaka.

 

mini produkty kosmetyczne

Kosmetyki kolorowe

Wybór kosmetyków kolorowych to kwestia bardzo indywidualna. Zazwyczaj jednak spędzamy wakacje w miejscach, w których na co dzień panuje wysoka temperatura. Warto rozważyć zabranie ze sobą lekkiego kremu BB zamiast ciężkiego kryjącego podkładu. Tusz do rzęs powinien być wodoodporny, aby zdał egzamin zarówno podczas opalania, jak i w trakcie kąpieli w morzu lub hotelowym basenie. Podczas urlopu najczęściej chcemy zobaczyć jak najwięcej atrakcji jednego dnia i wszędzie zrobić wspaniałe zdjęcia. Bibułki matujące pozwolą szybko poprawić makijaż nawet podczas intensywnego całodziennego zwiedzania. To również sprawdzony sposób na ograniczenie świecenia się skóry w przypadku cery tłustej. Cienie do powiek, róż, bronzer, puder – jeśli nie można się bez nich obejść, warto przynajmniej zakupić je w formie miniaturek kosmetyków na wyjazd. Przed podróżą dobrze też kosmetyki kolorowe dopasować do ubrań, co pozwoli ograniczyć ich ilość. Zapakowane buty, ubrania i kosmetyki powinny wzajemnie się uzupełniać i umożliwić stworzenie gotowych zestawów na poszczególne dni urlopu.

 

Higiena osobista – kosmetyki w wersji mini i inne praktyczne rozwiązania

Artykuły higieny osobistej to absolutny must have podczas wyjazdu. Pasta do zębów, szampon czy żel do ciała przydadzą się w trakcie każdej kilkudniowej podróży. Jakie triki mogą pomóc w pakowaniu tej części kosmetyczki?

  • W podróż nie warto zabierać kosmetyków w standardowym opakowaniu. O wiele bardziej praktycznym wyborem są mini produkty dostępne w mniejszej objętości i kompaktowym rozmiarze.
  • Miniaturki kosmetyków na wyjazd można przygotować też samodzielnie przelewając swoje ulubione produkty do buteleczek wielokrotnego użytku. Dostępne są różne objętości i kształty od małych zakręcanych pojemników, w których przechowywać można np. krem, po buteleczki z atomizerem. Przed podróżą każdy pojemnik dobrze podpisać, można je też dodatkowo zabezpieczyć wkładając do woreczków strunowych.
  • W trakcie krótkiego, weekendowego wyjazdu można pokusić się o korzystanie z kosmetyków przygotowanych przez hotel dla gości. Dotyczy to jednak wyłącznie osób, które nie cierpią na alergię i których skóra nie jest szczególnie wrażliwa.
  • Pulą najpotrzebniejszych kosmetyków można podzielić się z towarzyszami podróży. Jedna osoba może zabrać pastę do zębów, inna mini płyn do płukania jamy ustnej (np. Listerine Total Care płyn do płukania jamy ustnej 95 ml).
  • Jako alternatywę dla tradycyjnego szamponu warto rozważyć np. szampon w kostce. To produkt, który nie ma nic wspólnego z mydłem, chociaż z wyglądu może je przypominać. Szampon w kostce zajmuje niewiele miejsca, posiada prosty naturalny skład i nie zawiera SLS. Taki szampon z całą pewnością nie wyleje się też w trakcie transportu.
  • Do mini produktów kosmetycznych, które przydają się podczas wyjazdów zalicza się suchy szampon. Co prawda nie oczyści włosów z zanieczyszczeń, ale pomoże szybko odświeżyć fryzurę. To sposób, aby uniknąć oklapniętych włosów w hotelowej restauracji po powrocie z plaży lub szybko unieść fryzurę w trakcie upału.
  • Dobrym zamiennikiem dla żelu pod prysznic może okazać się kostka mydła. Mydło działa na skórę wysuszająco, jednak podczas krótkiego wypadu zda egzamin. Zajmie niewiele miejsca w plecaku, a co więcej sprawdzi się też np. jako środek do prania czy do czyszczenia obuwia.

Preparaty dezynfekujące – miniaturki kosmetyków na wyjazd

W dobie pandemii na każdy wyjazd koniecznie należy zabrać ze sobą żel antybakteryjny do rąk (np. Sagrotan żel do higieny rąk). W ten sposób zadbamy o higienę w miejscach, w których utrudniony jest dostęp do wody i mydła. W podróży warto pomyśleć też o dezynfekcji telefonu, a także różnego rodzaju powierzchni – np. klamek, uchwytów czy tac dostępnych dla pasażerów w pociągu czy samolocie. Częścią takiego zestawu powinien być również krem do rąk. Nawet najlepsze środki odkażające przy częstym stosowaniu mogą doprowadzić do przesuszenia dłoni, a nawet ich pękania. Mała tubka kremu pomoże o nie zadbać w podróży (np. Weleda krem do rąk z wyciągiem z granatów 10 ml).

miniaturki kosmetyków na wyjazd

Uniwersalne kosmetyki – co jeszcze warto spakować?

Znalazło się jeszcze trochę wolnego miejsca? Poniżej przykłady kilku uniwersalnych kosmetyków, które rewelacyjnie sprawdzają się na wakacyjnych wyjazdach. Wielofunkcyjność to cecha bardzo pożądana podczas podróży. Dzięki szerokiemu zastosowaniu wymienione produkty można wykorzystać na co najmniej kilka różnych sposobów.

Żel aloesowy

Właściwości nawilżające aloesu idealnie sprawdzą się podczas słonecznej pogody. Żel aloesowy cudownie chłodzi skórę po opalaniu, zadziała też łagodząco na poparzenia I stopnia. Szybko przynosi ulgę przesuszonej skórze i ułatwia jej regenerację. Odrobina żelu aloesowego dodana do kremu do twarzy zintensyfikuje jego działanie nawilżające, co więcej żel można stosować również do całego ciała. Ponadto żel aloesowy łagodzi świąd po ugryzieniu owadów i pomaga w leczeniu zmian trądzikowych.

Woda termalna

W wodzie termalnej znajdują się cenne minerały, które zadbają o odżywienie i regenerację skóry. Woda termalna przyjemnie orzeźwia w trakcie zwiedzania miast lub wypoczynku na plaży. Dzięki właściwościom kojącym pomaga łagodzić podrażnienia skóry spowodowane nadmiernym opalaniem, a także depilacją. Woda termalna utrwali także makijaż przed wieczornym wyjściem oraz pozwoli odświeżyć skórę zastępując tonik.

Olejki naturalne

To chyba najpopularniejsze uniwersalne kosmetyki wykorzystywane w pielęgnacji twarzy, włosów i całego ciała. Do różnych rodzajów cery czy włosów odpowiednie są inne oleje, najlepiej więc poszukać swojego faworyta. Na wakacje warto rozważyć zabranie np. oleju kokosowego. Dzięki swoim właściwościom pomoże w usunięciu trwałego makijażu, w tym stosowanego zwykle podczas wakacji tuszu wodoodpornego. Olej kokosowy wspaniale też regeneruje skórę i pozwala utrzymać jej długotrwałe nawilżenie. Nie należy go jednak aplikować na poparzone i zaognione ciało po opalaniu, ponieważ tłuste substancje zatrzymują ciepło. Olej kokosowy zadba także o włosy, można go wcierać w same końcówki lub wykorzystać do olejowania kosmyków na całej długości.

Bepanthen

Maść lecznicza z dekspantenolem. To kolejny środek, który sprawdzi się na oparzenia słoneczne u osób dorosłych i dzieci. Bepanthen maść lecznicza wspomaga także gojenie się ran, które mogą niespodziewanie pojawić się w trakcie wyjazdu – otarć czy pęknięć skóry. Preparat można zastosować na podrażnienia po goleniu lub przesuszone miejsca na ciele.

Przed zapakowaniem kosmetyków warto wcześniej rozłożyć je na łóżku i pogrupować. Obok siebie powinny znaleźć się akcesoria do kąpieli i te do makijażu. W taki sposób najłatwiej uniknąć chaosu w kosmetyczce. Przydatna może być także lista kontrolna, która zweryfikuje czy w walizce jest już wszystko, co potrzeba. Zachęcamy, aby przed wyjazdem sprawdzić też: „Co powinna zawierać apteczka turystyczna”.

kosmetyki aptecznekosmetyki do ciałamarki kosmetykówkosmetyki wegańskiekosmetyki do twarzy