Ben U Ron Tabletki (20 szt.)
Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.
Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.
- Tabletki przeciwbólowe z paracetamolem
- Łagodzą ból i obniżają gorączkę
- Dla dzieci już od 4. roku życia
Producent: bene Arzneimittel GmbH
Postać: tabletki
Zastosowanie
Ben U Ron Tabletki jest stosowany w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
Efekt działania
Ben U Ron Tabletki zawiera paracetamol – znany i powszechnie stosowany środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Produkt jest odpowiedni przy takich dolegliwościach jak:
- migrena,
- bóle miesiączkowe,
- gorączka,
- reumatyzm.
Hamuje aktywność cyklooksygenazy w mózgu i hamuje przewodzenie sygnałów bólowych w rdzeniu kręgowym.
Skład
substancje czynne: 500 mg paracetamolu,
substancje pomocnicze: skrobia karboksymetylowa, powidon, dwutlenek krzemu, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, talk.
Środki ostrożności
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.
W przypadku wszystkich leków mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, dlatego należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku, jeśli takowa wystąpi.
Należy skonsultować się z lekarzem przy: zaburzeniach czynności wątroby (np. z powodu nadużywania alkoholu, zapalenia wątroby), zaburzeniach czynności nerek, zaburzeniach krzepliwości krwi, zespole Gilberta.
Sposób użycia
Paracetamol przyjmuje się w przeliczeniu na masę ciała.
Dla dzieci ważących od 22 kg do 30 kg (wiek: 6-9 lat): jednorazowo 1/2-1 tabletki, co odpowiada 250-500 mg paracetamolu. Maksymalna dawka dzienna to 3 tabletki, co odpowiada 1500 mg.
Dla dzieci o masie ciała od 30 kg do 40 kg (wiek: 9-12 lat): jednorazowo 1 tabletka, co odpowiada 500 mg. Maksymalna dawka dzienna to 4 tabletki.
Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 40 kg (wiek: powyżej 12 lat): jednorazowo 1-2 tabletki, co odpowiada 500-1000 mg. Maksymalna dawka na dzień to 8 tabletek.
Nie należy przekraczać maksymalnej dawki na dobę przez okres dłuższy niż 3-4 dni bez porady lekarskiej lub dentystycznej.
Tabletki popijać dużą ilością płynu. Przyjmowanie ich po posiłkach może opóźnić ich działanie.
Dodatkowe informacje
W czasie ciąży i karmienia piersią należy przyjmować leki tylko po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.
Paracetamol nie powinien być stosowany przez dłuższy czas w wysokich dawkach lub w połączeniu z innymi lekami, ponieważ nie ma dowodów na to, że jest bezpieczny w takich przypadkach.
Paracetamol przedostaje się do mleka matki. Ponieważ negatywne konsekwencje dla niemowlęcia nie zostały jeszcze zaobserwowane, zwykle nie ma potrzeby przerywania karmienia piersią w trakcie leczenia.
Ben U Ron Tabletki możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.
Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.
Wysyłka gratis od zł 209




Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.
Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.