Dlaczego Zestaw na przeziębienie Bronchicum i ratiopharm Paracetamol (1 op.)?
- Zestaw łagodzący objawy chorób dróg oddechowych, a także ból i gorączkę
- Bronchicum uspokaja oskrzela
- Bronchicum działa przeciwzapalnie
- Paracetamol w przypadku bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz gorączki
Informacja
Paracetamol-ratiopharm – od dawna sprawdzony w przypadku bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego
Niezależnie od tego, czy pojawiają się objawy przeziębienia, takie jak bóle mięśni i stawów oraz gorączka, czy dokucza ból głowy – jednym z najbardziej sprawdzonych środków do skutecznego zwalczania bólu i gorączki jest i pozostaje Paracetamol. Od dawna ten w większości przypadków dostępny bez recepty lek sprawdza się w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz w obniżaniu gorączki. Duża popularność, jaką Paracetamol cieszy się na całym świecie, wynika zarówno z szybkiego i skutecznego łagodzenia wymienionych dolegliwości, jak i z dobrej tolerancji. Przy prawidłowym stosowaniu zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania oraz zaleceniami lekarza lek tylko rzadko lub bardzo rzadko powoduje działania niepożądane. W leczeniu bólu wywołanego stanem zapalnym Paracetamol może przynieść ulgę, ale nie działa przeciwzapalnie. W takich przypadkach zalecane są alternatywy, takie jak kwas acetylosalicylowy (ASS) lub Ibuprofen. W przypadku innych rodzajów bólu Paracetamol jest szczególnie odpowiedni ze względu na dobrą tolerancję, zwłaszcza w porównaniu z ASS.
Jak i kiedy przyjmuje się lek?
Przede wszystkim należy zawsze przestrzegać informacji zawartych w ulotce dołączonej do opakowania leku Paracetamol. W przypadku jej zagubienia można ją w każdej chwili bezpłatnie pobrać ze strony apteki internetowej. W razie wątpliwości dotyczących dawkowania lub ogólnie prawidłowego stosowania należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Zasadniczo dawkowanie leku Paracetamol zależy od masy ciała i wieku. W tym zakresie w ulotce dołączonej do opakowania znajduje się przejrzysta tabela. Przy prawidłowym podawaniu oraz przestrzeganiu informacji zawartych w ulotce i ewentualnych zaleceń lekarza dorośli, młodzież i dzieci od 4. roku życia mogą przyjmować Paracetamol. Lek stosuje się bez rozgryzania, popijając dużą ilością płynu. W razie potrzeby tabletki można dzielić, aby zmniejszyć o połowę ilość substancji czynnej. Również w tym zakresie ulotka dołączona do opakowania zawiera odpowiednią informację. Bez zalecenia lekarza leku Paracetamol nie należy przyjmować przez dłuższy czas (maksymalnie 3 dni). Wskazówka: W przypadku małych dzieci (poniżej 4 lat), a także jako alternatywę dla dzieci do 12 lat, zaleca się inne dawki i postacie farmaceutyczne, takie jak na przykład syropy Paracetamol lub czopki Paracetamol.
Dlaczego Paracetamol, a nie ASS lub Ibuprofen?
Nie ulega wątpliwości, że wszystkie trzy wymienione leki przeciwbólowe są nie tylko bardzo popularne na całym świecie, lecz także skuteczne w objawowym leczeniu bólu. Każdy z tych leków ma jednak własne zalety i wady, dlatego w porównaniu z pozostałymi nadaje się do określonych obszarów stosowania. Zdecydowaną zaletą leku Paracetamol jest to, że skutecznie pomaga w przypadku bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, nie powodując silnych działań niepożądanych. Korzystny jest zwłaszcza fakt, że w przeciwieństwie do ASS i Ibuprofenu nie podrażnia żołądka. Z tego powodu substancja czynna, przy zastosowaniu właściwego dawkowania, jest stosowana nawet u noworodków. Po konsultacji z lekarzem możliwe jest również stosowanie w okresie ciąży, podczas karmienia piersią, przy nadwrażliwości żołądka lub zaburzeniach krzepnięcia krwi. Należy zachować ostrożność w przypadku interakcji z innymi lekami. W odniesieniu do ryzyka i działań niepożądanych, jak zawsze obowiązuje zasada: należy dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania i skonsultować się w celu uzyskania indywidualnej porady z lekarzem lub farmaceutą. Paracetamol-ratiopharm można kupić w aptece internetowej w atrakcyjnych cenach!
Zawartość opakowania
- 1x Paracetamol ratiopharm 500 mg tabletki (20 szt.) (01126111)
- 1x Bronchicum Elixir (100 ml) (03728280)
Zastosowanie
Zakres stosowania Bronchicum Elixir:
Bronchicum Elixir firmy Klosterfrau, dostępny w aptece internetowej, jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym w dolegliwościach i chorobach dróg oddechowych. Podczas przeziębienia Bronchicum Elixir skutecznie pomaga łagodzić objawy ostrego zapalenia oskrzeli oraz chorób dróg oddechowych związanych z przeziębieniem, którym towarzyszy gęsta wydzielina. Smaczny Bronchicum Elixir zawiera starannie dobraną recepturę z olejków tymiankowych oraz substancji czynnych z korzenia pierwiosnka lekarskiego.
Zakres stosowania Paracetamol ratiopharm 500mg:
Sprawdzony lek przeciwbólowy: Paracetamol ratiopharm 500mg
Tabletki Paracetamol-ratiopharm® 500 mg działają dzięki sprawdzonej substancji czynnej Paracetamol w przypadku bólu i gorączki. Bóle głowy, napięcie mięśni, ból zębów i gorączka to dolegliwości, których każdy człowiek z reguły doświadcza kilka razy w życiu. Silne bóle głowy lub nasilone napięcie mięśni mogą wytrącić z codziennego rytmu i trwale negatywnie wpływać na życie codzienne. W przypadku silniejszego, nawracającego lub długotrwałego bólu, a także wysokiej gorączki należy skonsultować się z lekarzem w celu wyjaśnienia możliwych przyczyn. Dostępny bez recepty lek przeciwbólowy, taki jak tabletki Paracetamol-ratiopharm® 500 mg, może jednak łagodzić ostry ból oraz obniżać gorączkę o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Substancja czynna Paracetamol od dawna jest sprawdzona w medycynie. Obecnie Paracetamol jest najczęściej stosowanym dostępnym bez recepty lekiem przeciwbólowym w Niemczech. Wynika to przede wszystkim z dobrej tolerancji i szybkiego działania substancji czynnej. Przy sporadycznym stosowaniu i przestrzeganiu zalecanego dawkowania substancja czynna Paracetamol jest zarówno skuteczna, jak i bezpieczna dla zdrowia.
Tabletki Paracetamol-ratiopharm® 500 mg działają zarówno przeciwbólowo, jak i przeciwgorączkowo. Tabletki nadają się zatem do stosowania w przypadku bólów głowy, zębów, miesiączkowych lub pleców, a także gorączki o nasileniu umiarkowanym do wysokiego. Substancja czynna wpływa na ośrodek regulacji temperatury w ludzkim mózgu, powodując obniżenie gorączki. Za działanie przeciwbólowe odpowiadają inne mechanizmy działania.
Dobra tolerancja również w okresie ciąży
Szybkie działanie i dobra tolerancja sprawiają, że substancja czynna Paracetamol jest preferowanym lekiem przeciwbólowym: również w podróży, w biurze lub w szkole tabletki nadają się do łagodzenia ostrego bólu, umożliwiając normalne kontynuowanie codziennych aktywności. W większości przypadków już jedna tabletka wystarcza do wyraźnego złagodzenia dolegliwości.
Tabletki Paracetamol-ratiopharm® 500 mg mogą być przyjmowane bez obaw również w okresie ciąży oraz przez dzieci od 4. roku życia. Oczywiście także w tych przypadkach stosowanie powinno odbywać się wyłącznie sporadycznie i nie należy przekraczać zalecanego dawkowania.
Efekt działania
Sposób działania Bronchicum Elixir:
Bronchicum Elixir może rozrzedzać zalegającą wydzielinę. Ponieważ Bronchicum Elixir ułatwia odkrztuszanie, łagodzi również odruch kaszlowy. Bronchicum Elixir działa ponadto przeciwzapalnie na oskrzela. Naturalne składniki receptury działają także przeciwko bakteriom, które mogą współodpowiadać za przyczynę choroby.
Sposób działania Paracetamol ratiopharm 500mg:
Substancja czynna Paracetamol zawarta w leku Paracetamol ratiopharm 500mg wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, którego mechanizm jest związany z mózgiem i rdzeniem kręgowym. W przeciwieństwie do innych leków przeciwbólowych, takich jak kwas acetylosalicylowy lub Ibuprofen, Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego.
Skład
Składniki Bronchicum Elixir:
100 g płynu (co odpowiada 75,36 ml) zawiera:
Płynny wyciąg z ziela tymianku (1:2-2,5), rozpuszczalniki do ekstrakcji: roztwór amoniaku 10% (m/m), Glycerol 85%, Ethanol 90% (V/V), woda (1:20:70:109) 5,0 g, płynny wyciąg z korzenia pierwiosnka (1:2-2,5), rozpuszczalnik do ekstrakcji: Ethanol 70% (m/m) 2,5 g.
Substancje pomocnicze produktu Zestaw na przeziębienie Bronchicum i ratiopharm Paracetamol: mieszanina sacharozy i cukru inwertowanego, benzoesan sodu, woda oczyszczona
Składniki Paracetamol ratiopharm 500mg:
1 tabletka zawiera jako substancję czynną:
- 500 mg Paracetamol
oraz jako substancje pomocnicze:
Polyvidon, krospowidon sodowy, skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, wysoce dyspersyjny dwutlenek krzemu, talk
Środki ostrożności
W przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktów nie należy ich stosować. Paracetamol ratiopharm 500mg nie należy również stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, u dzieci w wieku poniżej 4 lat, w przypadku chorób wątroby, choroby Meulengrachta i chorób nerek.
Sposób użycia
Zalecenia dotyczące stosowania Bronchicum Elixir:
Bronchicum Elixir należy przyjmować w ciągu dnia w podzielonych dawkach. Za pomocą dozownika można łatwo odmierzyć pojedyncze dawki. Dorośli, młodzież i dzieci od 5 lat powinni przyjmować po 7,5 ml do 4 razy na dobę. Dzieci w wieku poniżej 5 lat (około 8 – 16 kg) powinny otrzymywać po 2,5 ml do 6 razy dziennie.
Zalecenia dotyczące stosowania Paracetamol ratiopharm 500mg:
Dawkowanie substancji czynnej Paracetamol ustala się w zależności od masy ciała i wieku.
Dawka jednorazowa: 10 -15 mg/kg masy ciała
Maksymalna dawka dobowa: 60 mg/kg masy ciała
Odstęp między dawkami nie powinien być krótszy niż 6 godzin i w żadnym przypadku nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej.
Zalecane dawkowanie:
- Dzieci w wieku od 4 do 8 lat o masie ciała 17-25 kg:
Dawka jednorazowa: ½ tabletki (=250mg Paracetamol)
maksymalna dawka dobowa: 2 tabletki (=1000mg Paracetamol)
- Dzieci w wieku od 8 do 11 lat o masie ciała 26-32 kg:
Dawka jednorazowa: ½ tabletki (=250mg Paracetamol)
maksymalna dawka dobowa: 2 tabletki (=1000mg Paracetamol)
- Dzieci w wieku od 11 do 12 lat o masie ciała 33-43 kg:
Dawka jednorazowa: 1 tabletka (=500mg Paracetamol)
maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki (=2000mg Paracetamol)
- Dorośli i młodzież powyżej 12 lat o masie ciała powyżej 43 kg:
Dawka jednorazowa: 1-2 tabletki (=500-1000mg Paracetamol)
maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek (=4000mg Paracetamol)
Wskazówki dla pacjenta
Leków zawierających Paracetamol nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem lub dentystą dłużej niż przez 3-4 dni ani w zwiększonej dawce.
Stosowanie w ciąży
W okresie ciąży i karmienia piersią leki należy przyjmować w miarę możliwości wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą!
- Paracetamol przenika do krwiobiegu dziecka.
- Badania przeprowadzone na licznych parach matka-dziecko nie wykazały żadnych wskazówek dotyczących możliwych działań niepożądanych wpływających na ciążę ani zdrowie płodu/noworodka. Mimo to Paracetamol należy stosować w okresie ciąży wyłącznie po dokładnym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka.
- Paracetamolu nie należy przyjmować przez dłuższy czas, w dużych dawkach ani w skojarzeniu z innymi lekami, ponieważ bezpieczeństwo stosowania w tych przypadkach nie zostało potwierdzone.
- Paracetamol przenika do mleka matki. Ponieważ dotychczas nie stwierdzono niekorzystnych skutków dla niemowlęcia, przerwanie karmienia piersią podczas leczenia zasadniczo nie będzie konieczne.
Dodatkowe informacje
Informacje dotyczące Bronchicum Elixir:
Bronchicum Elixir dostępny w aptece internetowej jest przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia.
Informacje dotyczące Paracetamol ratiopharm 500mg:
Nie należy stosować Paracetamol ratiopharm 500mg bez konsultacji z lekarzem dłużej niż przez 3 dni i/lub w większych dawkach.
W przypadku dzieci w wieku do 12 lat zaleca się inne postacie farmaceutyczne, takie jak np. syropy Paracetamol lub czopki Paracetamol.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Lek ten nie wymaga szczególnych warunków przechowywania.
Inni szukali również:
Leki przeciwbólowe, tabletki przeciwbólowe
W przypadku bólu głowy
Odpowiedni dla kobiet w ciążyZestaw na przeziębienie Bronchicum i ratiopharm Paracetamol możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Producent: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH, Gereonsmühlengasse 1-11
Zestaw na przeziębienie Bronchicum i ratiopharm Paracetamol (1 op.): opinie
Oceń
Aby móc oceniać produkty, zaloguj się na swoje konto klienta.
Opinie o produktach są ważniejsze niż kiedykolwiek — pomagają Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie produkt. Dlatego zarówno naszym kupującym, jak i wszystkim posiadaczom konta klienta oferujemy możliwość dzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami z produktami. Zakup produktu nie jest warunkiem wystawienia opinii. Uwzględniane są wyłącznie opinie dotyczące danego produktu.
Super recommend
Igor Masaz Polska
polecam
Okaaaa
Dla mnie tabletki bardzo. Polecam
Dostawa zgodnie z planem. Dobry lek. Dziecko przyjmuje codziennie i widać chyba pomału efekty
12345
Polecam!