Dlaczego Voltaren Schmerzgel forte 23,2 mg/g żel z Diclofenac (3x150 g)?
- Do 12 godzin łagodzenia bólu
- Chłodzi i szybko się wchłania
- Wnika głęboko do stawu i zwalcza stan zapalny
- Ukierunkowane łagodzenie bólu pleców i stawów
- Okres trwałości po pierwszym otwarciu do 3 lat
Informacja
Voltaren Schmerzgel forte 23,2 mg/g żel
Substancja czynna: Diclofenac-N-Ethylethanamin.
Wskazania: Dorośli i młodzież od 14 lat: Do miejscowego, objawowego leczenia bólu w przypadku ostrych stłuczeń, nadwerężeń lub skręceń powstałych w wyniku tępego urazu, np. urazów sportowych i wypadkowych. U młodzieży od 14 lat lek jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia.
Ostrzeżenie: Zawiera Propylenglycol, Butylhydroxytoluol oraz substancję zapachową zawierającą Eukalyptus, Benzylalkohol, Citronellol, Cumarin, D-Limonen, Eugenol, Geraniol i Linalool. Produkt leczniczy wydawany z przepisu farmaceuty. Stan na: 01/2024.
W celu zapoznania się z ryzykiem i działaniami niepożądanymi należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Zawartość opakowania
- 3x Voltaren forte Żel przeciwbólowy 23,2 mg/g (150 g) (08628270)
Zastosowanie
Voltaren Schmerzgel forte 23,2 mg/g żel z Diclofenac stosowany w ostrych bólach pleców, bólach mięśni i bólach stawów, żel przeciwbólowy z Diclofenac.
- DO 12 GODZIN ŁAGODZENIA BÓLU: Voltaren Schmerzgel forte zapewnia do 12 godzin łagodzenia bólu
- SZYBKO WCHŁANIAJĄCY SIĘ ŻEL EMULSYJNY: Voltaren Schmerzgel forte zapewnia przyjemnie chłodzące działanie żelu
- WNIKA GŁĘBOKO DO STAWU: Udowodniono, że substancja czynna Diclofenac wnika głęboko do stawu, aby zwalczać przyczynę bólu – stan zapalny
- MNIEJSZE RYZYKO DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH: Dzięki ukierunkowanemu stosowaniu żelu substancja czynna przedostaje się do całego organizmu jedynie w niewielkich ilościach*, co oznacza mniej ogólnoustrojowych działań niepożądanych *w porównaniu z tabletką przeciwbólową
- UKIERUNKOWANE ŁAGODZENIE BÓLU: W przeciwieństwie do tabletek Voltaren Schmerzgel forte działa bezpośrednio w miejscu powstawania bólu. Ponadto przyspiesza gojenie
JAK STOSOWAĆ?
Voltaren Schmerzgel forte 23,2 mg/g żel z Diclofenac ma nietłustą formułę i jest wyposażony w wyjątkowe zamknięcie zatrzaskowe.
Nałożyć cienką warstwę żelu na bolące miejsce i delikatnie wmasować. Następnie pozostawić żel na kilka minut do wchłonięcia przed ponownym ubraniem się. Wytrzeć ręce ręcznikiem papierowym (chyba że to one są miejscem poddawanym leczeniu) i wyrzucić ręcznik papierowy do odpadów zmieszanych. Następnie umyć ręce.
W celu ukierunkowanego łagodzenia ostrych bólów pleców i stawów przez okres do 12 godzin należy stosować Voltaren Schmerzgel forte rano i wieczorem. Leki należy stosować i usuwać w sposób odpowiedzialny.
Więcej informacji znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.
Wskazania do stosowania u młodzieży powyżej 14 lat i dorosłych:
Do miejscowego, objawowego leczenia bólu w przypadku ostrych stłuczeń, nadwerężeń lub skręceń powstałych w wyniku tępego urazu, np. urazów sportowych i wypadkowych. U młodzieży powyżej 14 lat lek jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia.
Efekt działania
JAK DZIAŁA?
Znów poruszaj się z radością i długotrwale łagodź ostre bóle pleców i stawów.
Voltaren Schmerzgel forte ma dwukrotnie większe stężenie*, zapewniając do 12 godzin ukierunkowanego łagodzenia ostrych bólów pleców i stawów **. Po ukierunkowanym nałożeniu żelu przeciwbólowego na bolące miejsca udowodniono, że substancja czynna Diclofenac wnika głęboko do stawu. W przeciwieństwie do tabletek żel Voltaren forte działa bezpośrednio w miejscu powstawania bólu. Ponadto przyspiesza gojenie. Substancja czynna o działaniu przeciwzapalnym zawarta w Voltaren Schmerzgel forte gromadzi się w objętej stanem zapalnym tkance, a niewielkie wchłanianie ogólnoustrojowe oznacza mniejsze ryzyko ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Ponadto żel ma kojące i chłodzące działanie, zapewniając przyjemne odczucie na skórze – dzięki temu możesz znów łatwiej cieszyć się życiem. Zostaw ból za sobą dzięki Voltaren Schmerzgel forte.
*w porównaniu z Voltaren Schmerzgel 11,6 mg/g
**w następstwie tępych urazów
Skład
Składniki Voltaren Schmerzgel forte 23,2 mg/g żel z Diclofenac :
Substancja czynna: Diclofenac-N-Ethylethanamin 23,2 mg w 1 g żelu (co odpowiada 20 mg Diclofenac-Natrium).
Pozostałe składniki: Woda oczyszczona; 2-Propanol; Propylenglycol; Cocoylcaprylocaprat (Ph.Eur.); Paraffin, Macrogolcetylstearylether; Carbomer; N-Ethylethanamin; Oleylalkohol; substancja zapachowa zawierająca eukaliptus; Butylhydroxytoluol
Środki ostrożności
W przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek z wyżej wymienionych składników nie należy stosować tego produktu.
Nie należy stosować tego produktu w ostatnim trymestrze ciąży.
Tego preparatu nie wolno nakładać na otwarte rany. Nadaje się wyłącznie do stosowania zewnętrznego na nieuszkodzoną skórę.
Ten produkt nie jest odpowiedni dla młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Sposób użycia
Zalecenia dotyczące stosowania Voltaren Schmerzgel forte 23,2 mg/g żel z Diclofenac:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, Voltaren Schmerzgel forte należy stosować 2 razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem).
Nałożyć cienką warstwę ilości żelu wielkości wiśni do orzecha włoskiego (1-4g żelu) na bolące miejsce i lekko wetrzeć. Przed ponownym przykryciem miejsca odzieżą lub założeniem przepuszczającego powietrze opatrunku należy odczekać kilka minut, aż żel wyschnie na skórze.
Następnie należy umyć ręce, chyba że to one są miejscem poddawanym leczeniu.
Praktyczne rozwiązanie: tuby są wyposażone w wygodne zamknięcie, które można otwierać i zamykać jednym kliknięciem.
Czas stosowania zależy od objawów i choroby będącej ich przyczyną.
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować Voltaren Schmerzgel forte dłużej niż 1-3 tygodnie. Nie należy stosować większej ilości Voltaren Schmerzgel forte niż jest to konieczne i wyłącznie przez minimalny wymagany czas stosowania.
Należy również zapoznać się z informacją dotyczącą stosowania i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Przyjmowanie
- Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Nie przyjmować doustnie!
- Nałożyć cienką warstwę żelu przeciwbólowego na obszar ciała objęty dolegliwościami i delikatnie wetrzeć. Nie należy wcierać go z użyciem nacisku. Następnie wytrzeć ręce ręcznikiem papierowym i umyć je, chyba że to one są miejscem poddawanym leczeniu. Ręcznik papierowy należy wyrzucić do odpadów zmieszanych.
- Przed założeniem opatrunku należy odczekać kilka minut, aż żel przeciwbólowy wyschnie na skórze.
- Przed wzięciem prysznica lub kąpielą należy również odczekać, aż żel wyschnie na skórze.
Wskazówki dla pacjenta
- Ostrzeżenia i środki ostrożności
- Przed zastosowaniem leku należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą.
- Produkt można nakładać wyłącznie na nieuszkodzoną, niezmienioną chorobowo ani zranioną skórę.
- Można stosować opatrunek, jednak odradza się stosowanie opatrunku okluzyjnego (szczelnie przylegającego). Przed założeniem opatrunku należy odczekać kilka minut, aż żel wyschnie na skórze.
- Szczególna ostrożność podczas stosowania jest wymagana w przypadku ostrych stanów, którym towarzyszy silne zaczerwienienie, obrzęk lub zwiększone ucieplenie stawów, utrzymujących się dolegliwości stawowych lub silnych bólów pleców promieniujących do nóg i/lub związanych z objawami neurologicznymi (np. drętwieniem, mrowieniem); w takich przypadkach należy zgłosić się do lekarza.
- W przypadku dolegliwości, które nie uległy poprawie po 3 - 5 dniach lub uległy nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.
- Jeśli pacjent cierpi na astmę, katar sienny lub obrzęk błony śluzowej nosa (tzw. polipy nosa), przewlekłe obturacyjne choroby dróg oddechowych, przewlekłe zakażenia dróg oddechowych (szczególnie związane z objawami przypominającymi katar sienny) lub nadwrażliwość na leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne wszelkiego rodzaju, podczas stosowania tego leku jest bardziej narażony niż inni pacjenci na wystąpienie napadów astmy (tzw. nietolerancja leków przeciwbólowych/astma aspirynowa), miejscowego obrzęku skóry lub błon śluzowych (tzw. obrzęk Quinckego) albo pokrzywki. W takim przypadku lek można stosować wyłącznie z zachowaniem określonych środków ostrożności (gotowość do udzielenia pomocy w nagłym przypadku) i pod bezpośrednią kontrolą lekarza. To samo dotyczy pacjentów, u których występują reakcje nadwrażliwości (alergiczne) na inne substancje, np. w postaci reakcji skórnych, świądu lub pokrzywki.
- Jeśli podczas leczenia preparatem wystąpi wysypka, należy przerwać leczenie.
- Należy uważać, aby dzieci nie dotykały rękami posmarowanych miejsc na skórze.
- Zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn
- Nie są wymagane żadne szczególne środki ostrożności.
Stosowanie w ciąży
- Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje zajście w ciążę, przed zastosowaniem tego leku powinna zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
- Ciąża
- W pierwszym i drugim trymestrze ciąży żel należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
- Nie wolno stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży, ponieważ nie można wykluczyć zwiększonego ryzyka powikłań u matki i dziecka.
- Karmienie piersią
- Diclofenac przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. Lek należy stosować w okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie należy nakładać leku na okolice piersi ani na duże powierzchnie skóry przez dłuższy czas.
- Przed przyjęciem lub zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
Dodatkowe informacje
Voltaren Schmerzgel forte 23,2 mg/g żel
Substancja czynna: Diclofenac-N-Ethylethanamin.
Wskazania: Dorośli i młodzież od 14 lat: Do miejscowego, objawowego leczenia bólu w przypadku ostrych stłuczeń, nadwerężeń lub skręceń powstałych w wyniku tępego urazu, np. urazów sportowych i wypadkowych. U młodzieży od 14 lat lek jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia.
Ostrzeżenie: Zawiera Propylenglycol, Butylhydroxytoluol oraz substancję zapachową zawierającą Eukalyptus, Benzylalkohol, Citronellol, Cumarin, D-Limonen, Eugenol, Geraniol i Linalool. Produkt leczniczy wydawany z przepisu farmaceuty. Stan na: 01/2024.
W celu zapoznania się z ryzykiem i działaniami niepożądanymi należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Voltaren Schmerzgel forte 23,2 mg/g żel z Diclofenac (3x150 g): opinie
Oceń
Aby móc oceniać produkty, zaloguj się na swoje konto klienta.
Opinie o produktach są ważniejsze niż kiedykolwiek — pomagają Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie produkt. Dlatego zarówno naszym kupującym, jak i wszystkim posiadaczom konta klienta oferujemy możliwość dzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami z produktami. Zakup produktu nie jest warunkiem wystawienia opinii. Uwzględniane są wyłącznie opinie dotyczące danego produktu.
Super
żel bardzo skuteczny i wydajny
dobry-lepszy niż sprzedawany w Polsce