Przejdź do treści

Dlaczego Thomapyrin TENSION DUO 400mg/100mg przy bólach głowy, opakowanie (2x18 szt.)?

  • Szybkie i silne działanie przeciwbólowe
  • W przypadku silniejszych bólów głowy
  • Z połączeniem ibuprofenu i kofeiny
  • Łatwa do połknięcia tabletka powlekana, niezawierająca laktozy i glutenu
Nr art.: 08101001
Marka Thomapyrin
Producent: A. Nattermann & Cie GmbH
Cena podstawowa zł 1,87/1 szt,
Do pobrania
Informacja

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jak wygląda tabletka Thomapyrin® TENSION DUO?
Thomapyrin® TENSION DUO jest podłużną tabletką powlekaną. Kształt, wielkość i otoczka sprawiają, że tabletkę można łatwo połknąć i nie ma ona nieprzyjemnego posmaku. Ponadto Thomapyrin® TENSION DUO nie zawiera glutenu ani laktozy oraz nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

Czy w przypadku silniejszego bólu można przyjąć dawkę początkową wynoszącą 2 tabletki Thomapyrin® TENSION DUO?
Nie. Nie przewidziano takiego sposobu stosowania i nie przyniósłby on dodatkowych korzyści, ponieważ jedna tabletka Thomapyrin® TENSION DUO zawiera już optymalną dawkę ibuprofenu do leczenia ostrych dolegliwości bólowych. Większa dawka nie zapewniłaby silniejszego złagodzenia bólu.

Jak mogę zapobiegać bólom głowy?
Osoby mające skłonność do bólów głowy powinny zasadniczo dbać o dużą ilość świeżego powietrza, pić wystarczającą ilość płynów i regularnie się ruszać. Sporty wytrzymałościowe, takie jak bieganie, okazały się szczególnie skuteczne w profilaktyce bólów głowy. Ćwiczenia relaksacyjne dodatkowo pomagają zmniejszyć stres, który uznaje się za typowy czynnik wywołujący ból głowy. W ten sposób można również rozluźnić napięcia – od mięśni aż po naczynia krwionośne – zapobiegając nie tylko bólom głowy, lecz także często jednocześnie występującym dolegliwościom barków i karku.

Zawartość opakowania

  • 2x Thomapyrin Tension Duo 400 mg/100 mg tabletki powlekane (18 szt.) (15420191)

Zastosowanie

Thomapyrin TENSION DUO 400mg/100mg przy bólach głowy, opakowanie podwójne – szybsze i silniejsze działanie przeciwbólowe dzięki połączeniu ibuprofenu i kofeiny.

Długie godziny pracy przy komputerze, nieprawidłowa postawa ciała i dużo stresu – nic dziwnego, że wtedy nie tylko pulsuje w głowie, lecz także pojawia się bolesne napięcie w barkach i karku. W przypadku silniejszych i uporczywych dolegliwości, takich jak ból głowy występujący w połączeniu z dolegliwościami barków i karku, potrzebny jest możliwie skuteczny lek przeciwbólowy.
Dla wielu osób ibuprofen jest wówczas lekiem pierwszego wyboru. Od teraz ibuprofen jest jednak dostępny także w połączeniu z kofeiną w nowym leku przeciwbólowym Thomapyrin® TENSION DUO.

Efekt działania

Kofeina sprawia, że ibuprofen działa silniej i szybciej.
Kofeina jest adiuwantem przeciwbólowym. Termin ten oznacza substancje, które dodatkowo przyspieszają i wzmacniają działanie leków przeciwbólowych. W przypadku Thomapyrin® TENSION DUO oznacza to, że połączenie 400mg ibuprofenu i 100mg kofeiny dzięki kofeinie działa nie tylko szybciej, lecz także o 40 procent silniej niż sam ibuprofen, a przy tym jest dobrze tolerowane. Dzięki temu Thomapyrin® TENSION DUO jest dobrym wyborem w przypadku ostrych dolegliwości bólowych, takich jak na przykład bóle głowy związane z napięciem mięśni barków i karku, a także do stosowania jako tabletki przeciw migrenie.

Nowa opcja dla wszystkich, którzy oczekują silniejszego, szybszego i dobrze tolerowanego rozwiązania w przypadku bólu, takiego jak na przykład ból głowy oraz ból barków i karku.

Często zadawane pytania:

1.  W przypadku jakich dolegliwości pomaga Thomapyrin® TENSION DUO?
Odpowiedź:  Zawarta w preparacie kofeina wzmacnia i przyspiesza działanie ibuprofenu, dlatego Thomapyrin® TENSION DUO jest szczególnie odpowiedni w przypadku silniejszych dolegliwości, takich jak na przykład bóle głowy z napięciem mięśni karku i barków, bóle kończyn lub bóle zębów.

2.  Jak działa Thomapyrin® TENSION DUO?
Odpowiedź:  Skuteczność Thomapyrin® TENSION DUO opiera się na wyjątkowym połączeniu 400 mg ibuprofenu i 100 mg kofeiny. Kofeina stosowana w lecznictwie wyraźnie przyspiesza i wzmacnia działanie ibuprofenu oraz zapewnia złagodzenie bólu już po 15 minutach (Weiser T et al. Eur J Pain 2018; 22: 28-38).

3.  Czy mogę przyjmować Thomapyrin® TENSION DUO również wieczorem?
Odpowiedź:  Tak, jest to możliwe. W badaniu klinicznym połączenie leku przeciwbólowego z kofeiną wykazało znikomy wpływ na zasypianie pacjentów (Weiser 2021; EFSM: 2021;1:210036 DOI: 10.52778/efsm.21.0036.).

4.  Czy Thomapyrin® TENSION DUO można przyjmować w okresie ciąży lub karmienia piersią?
Odpowiedź:  Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje zajść w ciążę, przed przyjęciem Thomapyrin® TENSION DUO powinna zasięgnąć porady w aptece lub skontaktować się z lekarzem.

5.  Czy Thomapyrin® TENSION DUO nie zawiera laktozy, cukru i składników pochodzenia zwierzęcego?
Odpowiedź:  Tak. Thomapyrin® TENSION DUO nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, laktozy ani cukru.

6.  Czy leki przeciwbólowe zawierające kofeinę zwiększają ciśnienie tętnicze?
Odpowiedź:  Nie. Przyjmowanie Thomapyrin® TENSION DUO (zawiera 100 mg kofeiny) nie prowadzi do zwiększenia ciśnienia tętniczego (Lampert et al. Curr Drug Saf. 2023;18(1):97-102).

Skład

1 tabletka powlekana produktu Thomapyrin TENSION DUO 400mg/100mg przy bólach głowy, opakowanie podwójne zawiera:

400 mg ibuprofenu
100 mg kofeiny

Substancje pomocnicze:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, wysoko dyspersyjny dwutlenek krzemu, stearynian magnezu (Ph.Eur.),
Otoczka: hypromeloza, hyproloza, Macrogol 6000, talk, dwutlenek tytanu (E171)

Środki ostrożności

W przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którąkolwiek z wyżej wymienionych substancji produkt nie powinien być stosowany.

Thomapyrin® TENSION DUO 400 mg/100 mg, tabletki powlekane.
Substancje czynne: ibuprofen i kofeina. Dla osób dorosłych do krótkotrwałego leczenia ostrych bólów o nasileniu umiarkowanym. Należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. W celu zapoznania się z ryzykiem i działaniami niepożądanymi należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Sanofi-Aventis Deutschland GmbH, 65926 Frankfurt am Main.
Stan na: listopad 2019 (SADE.THOM2.18.12.3607(2))

Sposób użycia

Zalecenie stosowania produktu Thomapyrin TENSION DUO 400mg/100mg przy bólach głowy, opakowanie podwójne:

Dorośli:
Dawka początkowa: przyjąć 1 tabletkę powlekaną (400 mg ibuprofenu i 100 mg kofeiny). W razie potrzeby przyjąć kolejną dawkę (jedną tabletkę powlekaną), jednak w ciągu 24 godzin nie wolno przekroczyć całkowitej dawki wynoszącej 3 tabletki powlekane (1200 mg ibuprofenu i 300 mg kofeiny).

Odstęp między dwiema dawkami musi wynosić co najmniej 6 godzin.

Należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie tego leku jest silniejsze lub słabsze niż oczekiwano.

Okres leczenia nie powinien przekraczać 3 dni. Stosowanie Thomapyrin TENSION DUO nie jest zalecane w przypadku łagodnego bólu ani przez okres dłuższy niż 3 dni. Jeśli ból utrzymuje się, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przyjmowanie

Tabletki powlekane należy przyjmować w całości, popijając szklanką wody.

Wskazówki dla pacjenta

  • Ostrzeżenia i środki ostrożności

    • Przed przyjęciem tego leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą,

      • jeśli pacjent choruje na astmę lub chorobę alergiczną albo kiedykolwiek wcześniej na nią chorował, ponieważ może wystąpić duszność,
      • jeśli pacjent choruje na katar sienny, polipy nosa lub przewlekłe obturacyjne choroby dróg oddechowych, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Reakcje alergiczne mogą objawiać się jako napady astmy (tak zwana astma aspirynowa), obrzęk Quinckego lub pokrzywka.
      • jeśli pacjent choruje na choroby wątroby,
      • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek,
      • jeśli pacjent przyjmuje leki, które mogą wchodzić w interakcje z tym lekiem, takie jak kortykosteroidy, leki rozrzedzające krew (takie jak warfaryna), selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (leki stosowane w leczeniu depresji) lub leki hamujące krzepnięcie krwi (takie jak kwas acetylosalicylowy),
      • jeśli pacjent choruje lub wcześniej chorował na chorobę przewodu pokarmowego (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Crohna),
      • jeśli pacjent ma problemy z sercem, w tym niewydolność serca, nieregularny rytm serca, dławicę piersiową (bóle w klatce piersiowej), lub jeśli przebył zawał serca, operację pomostowania naczyń wieńcowych, chorobę tętnic obwodowych (słabe krążenie krwi w nogach lub stopach spowodowane zwężeniem lub zablokowaniem tętnic) albo jakikolwiek rodzaj udaru (w tym miniudar lub przemijający napad niedokrwienny, TIA),
      • jeśli pacjent ma wysokie ciśnienie tętnicze, cukrzycę lub wysokie stężenie cholesterolu, w jego rodzinie często występowały choroby serca lub udary albo jeśli pali tytoń,
      • jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowało wysokie ciśnienie tętnicze i (lub) niewydolność serca,
      • bezpośrednio po dużych zabiegach chirurgicznych,
      • jeśli pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi,
      • jeśli pacjent ma wrodzone zaburzenia wytwarzania krwi (ostra porfiria przerywana),
      • jeśli pacjent choruje na określone choroby skóry (toczeń rumieniowaty układowy [SLE] lub mieszana choroba tkanki łącznej),
      • jeśli pacjent ma ciężkie reakcje skórne, takie jak złuszczające zapalenie skóry, zespół Stevens-Johnsona lub toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka. Należy przerwać stosowanie leku przy pierwszych oznakach wysypki skórnej, ran na błonach śluzowych lub innych oznakach reakcji alergicznych.
      • jeśli pacjent ma ospę wietrzną (zakażenie wirusem Varizella), zaleca się unikanie stosowania leku,
      • jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy (ryzyko wystąpienia działań niepożądanych związanych z kofeiną może być zwiększone),
      • jeśli pacjent przez dłuższy czas przyjmuje leki zawierające ibuprofen (może być konieczne regularne kontrolowanie parametrów czynności wątroby, czynności nerek oraz morfologii krwi).

    • Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent zauważy:

      • jasnoczerwony stolec, czarny smolisty stolec, krwawe wymioty lub wymioty zawierające cząstki przypominające fusy po kawie,
      • silny ból w nadbrzuszu.

    • Podczas stosowania leku należy unikać nadmiernego spożywania produktów zawierających kofeinę (np. kawy, herbaty, żywności, innych leków i napojów).
    • Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych można zmniejszyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy czas. U osób w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
    • Jednoczesne stosowanie z NLPZ, w tym z wybiórczymi inhibitorami cyklooksygenazy 2, zwiększa ryzyko działań niepożądanych i należy go unikać.
    • Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, mogą nieznacznie zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru, szczególnie podczas stosowania dużych dawek. Nie należy przekraczać zalecanej dawki ani czasu trwania leczenia (3 dni).
    • Długotrwałe stosowanie jakiegokolwiek rodzaju leków przeciwbólowych w leczeniu bólu głowy może nasilić ból. Jeśli taka sytuacja występuje lub istnieje takie podejrzenie, należy zasięgnąć porady lekarza i przerwać leczenie.
    • Dzieci i młodzież

      • tego leku nie wolno stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

  • Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

    • W przypadku krótkotrwałego stosowania i przyjmowania prawidłowej dawki ten lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn lub wpływ ten jest nieistotny. Osoby, u których mimo to wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, zmęczenie lub zaburzenia widzenia, nie powinny prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Dotyczy to szczególnie jednoczesnego spożywania alkoholu.

Stosowanie w ciąży

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje zajść w ciążę, przed przyjęciem tego leku powinna zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Ciąża
Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku. Nie należy przyjmować tego leku w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży. Należy unikać stosowania tego leku w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Karmienie piersią
Substancje czynne ibuprofen i kofeina przenikają do mleka matki. U dzieci karmionych piersią zgłaszano drażliwość i zaburzenia snu. Lek powinien być stosowany przez kobiety karmiące piersią tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Płodność
Ten lek należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest odwracalne po odstawieniu leku.

Dodatkowe informacje

Thomapyrin® TENSION DUO 400 mg/100 mg, tabletki powlekane. Substancje czynne: ibuprofen i kofeina. Dla osób dorosłych do krótkotrwałego leczenia ostrych bólów o nasileniu umiarkowanym. Należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. W celu zapoznania się z ryzykiem i działaniami niepożądanymi należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Sanofi-Aventis Deutschland GmbH, 65926 Frankfurt am Main.

Stan na: styczeń 2021.Thomapyrin TENSION DUO 400mg/100mg przy bólach głowy, opakowanie podwójne możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Producent:  A. Nattermann & Cie GmbH, Brüningstraße 50
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także Artelac krople do oczu 3x10ml zł 64,09 (CP*: zł 2136,33/1 l)

Thomapyrin TENSION DUO 400mg/100mg przy bólach głowy, opakowanie 2x18 szt. od A. Nattermann & Cie GmbH PZN 08101001
Dobra
cena
Artelac krople do oczu 3x10ml 3X10 ml od Dr. Gerhard Mann PZN 04348208
30%
oszczędzasz
Cena obu produktów*:
zł 131 ,38 *

W sumie oszczędzasz: zł 28,77

Thomapyrin TENSION DUO 400mg/100mg przy bólach głowy, opakowanie 2x18 szt. od A. Nattermann & Cie GmbH PZN 08101001
Thomapyrin TENSION DUO 400mg/100mg przy bólach głowy, opakowanie (2x18 szt.)
dostępny,
wysyłka w 4-5 dni

zł 67,29*
×
Zbieraj apoPunkty za każde zamówienie i odbieraj rabaty. Zaloguj się lub utwórz konto. Więcej informacji tutaj.
×

Ten produkt zostanie dostarczony do zamówienia w ciągu 4-5 dni roboczych.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

{* Filter characteristic icons (Eigenschaften) *} {* Pflanzlich (herbal/leaf) *} {* Homöopathisch (homeopathic bottle with globules) *} {* Monopräparat (single ingredient - two pills/circles) *} {* Lightbulb icon for tips/hints *} {* Thumb up icon for helpful reviews *} {* Thumb down icon for not helpful reviews *} {* Barcode icon for PZN display *} {* Euro sign icon for base price display *} {* Copyright icon for brand display *} {* Industry/factory icon for manufacturer display *} {* Pills icon for dosage form display (alternate version) *} {* File PDF icon for download links *} {* Paw icon *} {* Exclamation icon *} {* Bug icon *} {* Snowflake icon *} {* Replacement product banner icon *} {* Health insurance / savings card icon (subscription benefits) *} {* Cycle / refresh arrows icon (subscription delivery interval) *}