Dlaczego Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowan (2x20 szt.)?
- Szybko działają w przypadku łagodnego do umiarkowanie silnego bólu głowy
- Optymalnie dawkowane
- Sprawdzone połączenie kwasu acetylosalicylowego, paracetamolu i kofeiny
- Dobrze tolerowane
Informacja
Tekst obowiązkowy:
Thomapyrin® CLASSIC tabletki przeciwbólowe.
Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeina. Dla dorosłych i młodzieży od 12 lat w przypadku ostrych łagodnych do umiarkowanie silnych bólów. Ostrzeżenie: W przypadku bólu lub gorączki bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż podano w ulotce dołączonej do opakowania!
Zawiera laktozę. Należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.
Przed użyciem należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
A. Nattermann & Cie. GmbH, Brüningstraße 50, 65929 Frankfurt am Main.
Stan na: sierpień 2022 r.
Zawartość opakowania
- 2x Thomapyrin Classic tabletki przeciwbólowe (20 szt.) (03046735)
Zastosowanie
Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowanie podwójne pomaga w przypadku łagodnego do umiarkowanie silnego bólu głowy i migreny. Starannie opracowane połączenie substancji czynnych zawartych w tabletkach przeciwbólowych zapewnia bardzo szybkie działanie przy jednocześnie dobrej tolerancji.
Efekt działania
W przeciwieństwie do konwencjonalnych leków przeciwbólowych Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowanie podwójne zawiera połączenie trzech sprawdzonych substancji czynnych, które idealnie wzajemnie się uzupełniają:
- Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
- Kwas acetylosalicylowy oprócz działania przeciwbólowego wykazuje działanie przeciwzapalne.
- Kofeina przyspiesza wystąpienie działania
Substancje czynne zawarte w Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowanie podwójne są tak dobrane, aby pomimo wysokiej skuteczności można było utrzymać stosunkowo niską dawkę poszczególnych substancji czynnych w jednej tabletce.
Często zadawane pytania:
1. W jakich przypadkach stosuje się Thomapyrin INTENSIV?
Odpowiedź: Thomapyrin INTENSIV stosuje się w leczeniu silnego bólu głowy i migreny.
2. Jakie substancje czynne zawiera Thomapyrin INTENSIV?
Odpowiedź: Thomapyrin Intensiv zawiera połączenie 250mg kwasu acetylosalicylowego (ASA), 250mg paracetamolu i 50mg kofeiny jako substancji wspomagającej, wzmacniającej i przyspieszającej działanie.
3. Jak szybko działa Thomapyrin INTENSIV?
Odpowiedź: Działanie występuje zazwyczaj w ciągu 15 do 30 minut.
4. Jak prawidłowo dawkować Thomapyrin INTENSIV?
Odpowiedź: Dorośli przyjmują 1 tabletkę w razie potrzeby. W przypadku silniejszego bólu głowy i migreny można przyjąć 2 tabletki, do 3 tabletek na dobę.
5. Czy Thomapyrin INTENSIV jest odpowiedni również dla dzieci?
Odpowiedź: Nie, Thomapyrin INTENSIV nie jest dopuszczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 12 lat.
6. Czy niedobór płynów może powodować ból głowy?
O: Tak. Niedobór płynów może powodować ból głowy. W przypadku odwodnienia zmniejsza się objętość krwi i do mózgu dociera mniej tlenu, co może powodować ból.
Zalecamy picie około 1, 5 do 2 litrów wody dziennie.
7. Czy leki przeciwbólowe zawierające kofeinę zwiększają ciśnienie krwi?
Odpowiedź: Nie: przyjmowanie Thomapyrin® CLASSIC (zawiera 50 mg kofeiny) nie prowadzi do zwiększenia ciśnienia krwi (Lampert et al. Curr Drug Saf. 2023;18(1):97-102).
Składniki
1 tabletka Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowanie podwójne zawiera:
- 250 mg kwasu acetylosalicylowego (Ph. Eur.)
- 200 mg paracetamolu
- 50 mg kofeiny
Pozostałe składniki Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowanie podwójne:
Laktoza jednowodna, kwas stearynowy, skrobia kukurydziana
Środki ostrożności
W przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, choroby wrzodowej żołądka i jelit, ciężkich zaburzeń czynności wątroby, ciężkich zaburzeń czynności nerek, ciężkiej niewydolności serca niemożliwej do opanowania za pomocą leków, patologicznie zwiększonej skłonności do krwawień, jednoczesnego przyjmowania 15 mg lub większej dawki metotreksatu tygodniowo, u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 12 lat oraz w ostatnich trzech miesiącach ciąży nie należy stosować tego produktu.
W przypadku jednoczesnego leczenia lekami przeciwzakrzepowymi (np. pochodnymi kumaryny, heparyną), astmy oskrzelowej, kataru siennego, obrzęku błony śluzowej nosa (polipów nosa) lub przewlekłych zakażeń dróg oddechowych, ostrych, przewlekłych i nawracających dolegliwości żołądkowych lub jelitowych, krwawień lub perforacji przewodu pokarmowego, zaburzeń czynności nerek lub wcześniej uszkodzonych nerek, zaburzeń czynności wątroby, niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, zespołu Gilberta, przed zabiegami chirurgicznymi, w przypadku nadczynności tarczycy oraz w pierwszych trzech miesiącach ciąży produkt należy stosować ze szczególną ostrożnością i po konsultacji z lekarzem.
Stosowanie
Zalecenia dotyczące stosowania Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowanie podwójne:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i młodzież od 12 lat przyjmują 1-2 tabletki. Nie wolno przekraczać maksymalnej dawki 6 tabletek na dobę. Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowanie podwójne należy przyjmować, popijając dużą ilością płynu, bez rozgryzania. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien wynosić 4-8 godzin.
Przyjmowanie
Tabletki należy przyjmować rozpuszczone w niewielkiej ilości płynu albo bez rozgryzania, popijając dużą ilością płynu. Przyjęcie po posiłku może opóźnić wystąpienie działania.
Wskazówki dla pacjenta
- Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania,
- w przypadku jednoczesnego leczenia lekami przeciwzakrzepowymi (np. pochodnymi kumaryny, heparyną)
- w przypadku astmy oskrzelowej, kataru siennego, obrzęku błony śluzowej nosa (polipów nosa) lub przewlekłych zakażeń dróg oddechowych (szczególnie w połączeniu z objawami przypominającymi katar sienny)
- w przypadku nadwrażliwości (np. reakcji skórnych) na inne leki przeciwzapalne/przeciwreumatyczne (tzw. nietolerancja leków przeciwbólowych/astma analgetyczna) lub inne substancje alergizujące
- w przypadku ostrych, przewlekłych i nawracających dolegliwości żołądkowych lub jelitowych
- w przypadku występującej w przeszłości choroby wrzodowej żołądka lub jelit, krwawień lub perforacji przewodu pokarmowego
- w przypadku zaburzeń czynności nerek lub wcześniej uszkodzonych nerek
- w przypadku zaburzeń czynności wątroby (np. w wyniku przewlekłego nadużywania alkoholu lub zapalenia wątroby)
- w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
- w przypadku zespołu Gilberta (choroby Meulengrachta)
- przed zabiegami chirurgicznymi
- w przypadku nadczynności tarczycy (hipertyreozy)
- Kwas acetylosalicylowy w małych dawkach zmniejsza wydalanie kwasu moczowego. U pacjentów z predyspozycjami może to w pewnych okolicznościach wywołać napad dny moczanowej.
- Nawykowe przyjmowanie leków przeciwbólowych może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek z ryzykiem wystąpienia niewydolności nerek (nefropatia analgetyczna).
- Należy również unikać częstszego stosowania w przypadku cukrzycy, alkoholizmu, leczenia chorób reumatycznych, odwodnienia (znacznego odwodnienia organizmu, np. po biegunce, w wysokich temperaturach otoczenia, po intensywnym wysiłku fizycznym z silnym poceniem się), przewlekle niskiego ciśnienia tętniczego, ciężkich obrażeń.
- W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek leków przeciwbólowych, niezgodnego z przeznaczeniem, mogą wystąpić bóle głowy, których nie wolno leczyć zwiększonymi dawkami leku. W takich przypadkach bez konsultacji z lekarzem nie wolno przyjmować kolejnych dawek leku przeciwbólowego.
- W przypadku nagłego odstawienia po długotrwałym stosowaniu dużych dawek leków przeciwbólowych, niezgodnym z przeznaczeniem, mogą wystąpić bóle głowy, a także zmęczenie, bóle mięśni, nerwowość i objawy wegetatywne. Objawy odstawienne ustępują w ciągu kilku dni. Do tego czasu należy powstrzymać się od ponownego przyjmowania leków przeciwbólowych, a ich ponowne zastosowanie powinno odbyć się wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
- Produkt leczniczy może maskować objawy zakażenia. Jeśli podczas stosowania wystąpią nowe objawy zakażenia (np. zaczerwienienie, obrzęk, zwiększenie ucieplenia, ból, gorączka) lub nasilą się istniejące objawy, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.
- Ze względu na zawartość kwasu acetylosalicylowego produkt leczniczy u dzieci i młodzieży z chorobami przebiegającymi z gorączką, np. także z ospą wietrzną, należy stosować wyłącznie z zalecenia lekarza i tylko wtedy, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Jeśli w przebiegu tych chorób wystąpią długotrwałe wymioty, bóle głowy lub zaburzenia świadomości, może to być objaw zespołu Reye’a, bardzo rzadkiej, ale potencjalnie zagrażającej życiu choroby, wymagającej natychmiastowej pomocy lekarskiej.
- Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
- Nie są wymagane żadne szczególne środki ostrożności.
Stosowanie w ciąży
- Ciąża
- Nie należy przyjmować produktu leczniczego w okresie ciąży, ponieważ może on niekorzystnie wpływać na przebieg ciąży i/lub rozwój nienarodzonego dziecka.
- W związku z tym w pierwszym i drugim trymestrze ciąży produkt leczniczy można przyjmować wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub dentystą, w najmniejszej skutecznej dawce i przez możliwie najkrótszy czas, ponieważ istnieją dane wskazujące na zwiększone ryzyko poronienia i wad rozwojowych. Dotyczy to również kobiet planujących ciążę.
- W ostatnich trzech miesiącach ciąży oraz podczas porodu nie wolno stosować produktu leczniczego, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko powikłań u matki i dziecka.
- Uwaga:
- W przypadku stwierdzenia ciąży podczas przyjmowania preparatu należy poinformować lekarza.
- Karmienie piersią
- Substancje czynne przenikają do mleka matki.
- Kofeina przyjęta przez niemowlę wraz z mlekiem matki może wpływać na jego samopoczucie i zachowanie.
- W przypadku krótkotrwałego stosowania zalecanej dawki przerwanie karmienia piersią zasadniczo nie będzie konieczne.
- W przypadku dłuższego stosowania lub przyjmowania większych dawek należy przerwać karmienie piersią.
- Przed przyjęciem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Dodatkowe informacje
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3-4 dni z rzędu! Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!
Zawiera laktozę.Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowanie podwójne możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Thomapyrin CLASSIC tabletki przeciwbólowe na ból głowy, opakowan (2x20 szt.): opinie
Oceń
Aby móc oceniać produkty, zaloguj się na swoje konto klienta.
Opinie o produktach są ważniejsze niż kiedykolwiek — pomagają Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie produkt. Dlatego zarówno naszym kupującym, jak i wszystkim posiadaczom konta klienta oferujemy możliwość dzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami z produktami. Zakup produktu nie jest warunkiem wystawienia opinii. Uwzględniane są wyłącznie opinie dotyczące danego produktu.
Polecam...
dobre, dzialaja
Od lat stosuję z powodzeniem. Polecam!
Bardzo skuteczne