Strona główna > Mięśnie i stawy > Pozostałe > Retterspitz woda do użytku zewnętrznego

Retterspitz woda do użytku zewnętrznego (1 l)

(1)
Nr art.: 01493306

Oryginalny produkt RETTERSPITZ GmbH
Marka: RETTERSPITZ

Wysyłka gratis od zł 179
dostępny
×

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.


zł 109,19*
zł 83,59*
Do listy zakupów
zakupy w apo-discounter.pl
  • Tylko oryginalne produkty
  • Dobra cena

Zastosowanie

Retterspitz woda do użytku zewnętrznego (Opakowanie: 1 l) to produkt medyczny przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego - w ramach hydroterapii wspomaga naturalny proces gojenia ran i łagodzi ból. Woda Retterspitz jest stosowana z powodzeniem od roku 1902r. jako dodatek do nasączenia opatrunków do zawijania, przykrywania, opatrywania ran skóry. Ma mętną, mleczną konsystencję i aromatyczny - ziołowy zapach.

Retterspitz woda do użytku zewnętrznego (Opakowanie: 1 l) jest stosowana w celu złagodzenia urazów (sportowych, domowych), procesów chorobotwórczych, infekcji skórnych, rozległych wysypek, stanów zapalnych, zwichnięć, stłuczeń, naciągnięć jak również gorączki.

Efekt działania

Przy stanach zapalnych, ranach i uszkodzeniach skóry ciała dochodzi do zakłócenia prawidłowego przebiegu procesu przepływu krwi, utraty krwi z najmniejszych naczyń krwionośnych oraz bezpośredniego kontaktu z bakteriami i substancjami toksycznymi. Nasączenie opatrunków wodą Retterspitz umożliwia wyprowadzenie szkodliwych toksyn z organizmu w sposób całkowicie naturalny, dzięki czemu wszelkie stany zapalne, zaczerwienienia, obrzęki, uczucie bolesności i gorączka mogą zostać szybko zredukowane.

Zawarty w Retterspitz woda do użytku zewnętrznego (Opakowanie: 1 l) tymol unieszkodliwia i eliminuje wolne rodniki co ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju bólu, gorączki czy stanów zapalnych. Składniki aktywne leukotrieny i tromboksan działają detoksykująco.

Skład

kwas cytrynowy; kwas winowy; ałun; olejek z rozmarynu; arnika; tymol; jajko kurze denaturowane, hartowane, sterylizowane; olejek z cytryny; olejek z bergamotki; olejek z kwiatów pomarańczy; mydło medyczne; hydroksystearynian makrogolu; etanol; woda oczyszczona

Środki ostrożności

Przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produkt nie powinien być stosowany.
W przypadku dzieci poniżej 6. roku życia stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Przypadkowe wypicie niewielkiej ilości Retterspitz woda do użytku zewnętrznego (Opakowanie: 1 l) przez dorosłych lub dzieci nie powinno wywołać żadnych skutków ubocznych.

Sposób użycia

Przed każdym użyciem należy dokładnie wstrząsnąć opakowaniem aby rozpuścić całkowicie ewentualny osad. Jest on nieszkodliwy i nie ogranicza skuteczności produktu.

Wodę należy stosować w postaci nierozcieńczonej bezpośrednio na kompres, opatrunek, bandaż. Wyłącznie w przypadku osób z bardzo wysoką reaktywnością skóry - przy bardzo jasnej karnacji, blond lub rudych włosach - należy rozcieńczyć Retterspitz woda do użytku zewnętrznego (Opakowanie: 1 l) niewielką ilością wody. Opatrunek nasączony wodą Retterspitz nie powinien pozostawać na skórze dłużej niż ok. 1,5 do 2 godzin.

Dodatkowe informacje

Dokładnie zamknąć opakowanie po każdorazowym zastosowaniu i przechowywać w temperaturze poniżej 25°C - zaleca się przechowywanie w lodówce. Po otwarciu zużyć w ciągu 12 tygodni.

Nie zaleca się stosowania bezpośrednio po usunięciu plastra ze skóry i vice versa - może to powodować podrażnienia skóry. Przed zastosowaniem opatrunku z dodatkiem wody Retterspitz nie zaleca się stosowania tłustych maści bądź pudrów.

Nie zawiera żadnych niebezpiecznych substancji pochodzenia zwierzęcego.

Producent: RETTERSPITZ GmbH,

Retterspitz woda do użytku zewnętrznego  zamów na apo-discounter.pl
23%
oszczędzasz
Retterspitz woda do użytku zewnętrznego (1 l)
dostępny
×

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.


Wysyłka gratis od zł 179
zł 109,19*
zł 83,59*
0
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności