Strona główna > Rakreaton

Naszą firmę apo-discounter.pl rusza pomaganie!

Rakreaton

W Apo-discounter.pl rusza nas pomaganie!

Na całym świecie wrzesień obchodzony jest jako miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Z tej okazji Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” już po raz 4. organizuje RakReaton - charytatywne wyzwanie sportowe, w którym nasza firma ma przyjemność wziąć udział.

Pomagamy aktywnie i kreatywnie

RakReaton, wyzwanie trwające przez cały wrzesień, promuje aktywne i kreatywne formy pomocy. Nasza Firma bierze udział w tej wspaniałej przygodzie po raz pierwszy, lecz z pewnością nie ostatni!

1 milion 200 tysięcy kilometrów dla 1200 chorych dzieci

Celem wyzwania jest w tym roku pokonanie 1 miliona 200 tysięcy kilometrów. Co roku u 1200 dzieci i nastolatków w Polsce diagnozowana jest choroba nowotworowa. Jeśli wspólnie uda nam się osiągnąć założony cel, wówczas Partnerzy wyzwania: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel przekażą 120 tysięcy złotych na wsparcie i leczenie dzieci.

Biegamy, spacerujemy i jeździmy na rowerze. Robimy wszystko, żeby pomóc osiągnąć cel

Wyzwanie oferuje 3 główne kategorie aktywności (nogi, koła kroki), które pozwalają osiągać potrzebne kilometry. Dlatego przez cały wrzesień będziemy aktywni! Wykorzystamy każdy dzień września, niezależnie od pogody, aby zdobywać kolejne kilometry, pomagając Fundacji osiągnąć cel.

„Do wzięcia udziału w wyzwaniu zainspirowali nas mali Superbohaterowie, którzy każdemu dniu stawiają czoła z niesamowitą odwagą i hartem ducha. Nasza firma jest zaangażowana w szeroko rozumianą promocję zdrowia, więc Rakreaton, doskonale wpisuje się w tę misję. Razem możemy dużo więcej!”

Dlatego zachęcamy również pozostałe firmy oraz każdą osobę do dołączenia do Wyzwania. O tym, jak to zrobić, możecie przeczytać tutaj

Nasz poziom zaangażowania będzie mierzyć Activy

Każdy pracownik naszej firmy, który bierze udział w RakReatonie, instaluje na swoim urządzeniu mobilnym aplikację Activy, Partnera technologicznego wyzwania. Aplikacja monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans. Dostępne są dwa rodzaje rankingów: ranking indywidualny i ranking zespołowy, dzięki czemu możemy rywalizować między sobą i jeszcze mocniej motywować się do osiągania jak najlepszych rezultatów.

Wśród uczestników wyzwania medaliści igrzysk, świata i Europy

RakReatonowi przyświeca idea pomagania, która jednoczy wszystkich ludzi. Dlatego w wyzwaniu biorą udział również znani sportowcy, w tym medaliści igrzysk, mistrzostw świata i Europy. W poprzednich edycjach byli to: Kasia Zillmann - jedna z wioślarskiej czwórki kobiet, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy, Andrzej Bargiel, legenda himalaizmu i narciarstwa, Marta Wieliczko, wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Patrycja Maliszewska, sześciokrotna medalistka Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim oraz Gabriela Topolska, zawodniczka uprawiająca short track.

Jesteśmy zaszczyceni, mogąc znaleźć się w tak zacnym gronie!

26 tysięcy osób już wykręciło ponad 3 miliony kilometrów

Trzy poprzednie edycje RakReatonu spotkały się z szerokim odzewem w całej Polsce. Dotychczas łącznie ponad 26 tysięcy osób uzbierało ponad 3 miliony kilometrów, dzięki czemu już 320 tysięcy złotych trafiło na wsparcie chorych dzieci i ich bliskich.

Organizatorem wyzwania jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

Wizją Fundacji jest świat, w którym wszystkie dzieci i nastolatkowie chorzy onkologicznie pokonają nowotwór i będą mieli szansę wieść zdrowe i szczęśliwe życie.

Fundacja nieprzerwanie od 32 lat otacza opieką dzieci i nastolatków z chorobą nowotworową oraz ich rodziny na każdym etapie leczenia. Umożliwia dostęp do światowych osiągnięć onkologii dziecięcej i najnowszych metod leczenia. Świadczy wsparcie psychologiczne, pedagogiczne i socjalne. Prowadzi i finansuje badania naukowe, rozwija wiedzę służącą szybkiej diagnozie i efektywnemu leczeniu pacjentów onkologicznych oraz poprawie jakości życia ozdrowieńców. Buduje społeczną świadomość problematyki chorób nowotworowych u dzieci i nastolatków.

0