Przejdź do treści

Dlaczego Meditonsin + Doregrippin (1 szt.)?

  • Ten pakiet oszczędnościowy Meditonsin + Doregrippin składa się z:
  • 1 x Meditonsin krople (35 g),(PZN: 10192710)
  • 1 x Doregrippin tabl., 20 szt. (PZN: 04587812)
Nr art.: 08130065
Marka Meditonsin
Producent: MEDICE Arzneimittel Pütter GmbH&Co.KG
Cena podstawowa zł 85,69/1 szt,
Do pobrania

Zawartość opakowania

  • 1x Meditonsin krople (35 g) (10192710)
  • 1x Doregrippin tabletki (20 szt.) (04587812)

Zastosowanie

Dzięki pakietowi oszczędnościowemu Meditonsin + Doregrippin są Państwo doskonale przygotowani na przeziębienia i infekcje grypopodobne, takie jak katar, gorączka oraz bóle głowy i kończyn.

Ten pakiet oszczędnościowy Meditonsin + Doregrippin składa się z:

  • 1 x Meditonsin krople (35 g),(PZN: 10192710)
  • 1 x Doregrippin tabl., 20 szt. (PZN: 04587812)

Wskazania do stosowania Meditonsin krople (wielkość opakowania: 35 g):
Meditonsin krople (wielkość opakowania: 35 g) jest zarejestrowanym homeopatycznym produktem leczniczym. Wskazania do stosowania wynikają z obrazów leków homeopatycznych. Należą do nich: ostre stany zapalne gardła, nosa i gardła dolnego. Zgodnie z zasadami homeopatii każde leczenie odbywa się za pomocą produktu leczniczego dostosowanego indywidualnie do pacjenta i jego konkretnego obrazu chorobowego. Poszczególne środki homeopatyczne mogą być stosowane w przypadku różnych chorób.

Wskazania do stosowania Doregrippin 500mg/10mg (wielkość opakowania: 20 szt.):
Wskazania do stosowania Doregrippin 500mg/10mg (wielkość opakowania: 20 szt.)Doregrippin 500mg/10mg (wielkość opakowania: 20 szt.) stosuje się w leczeniu objawowym przeziębień i infekcji grypopodobnych, takich jak katar, gorączka oraz bóle głowy i kończyn.Doregrippin 500mg/10mg (wielkość opakowania: 20 szt.) obniża gorączkę i jednocześnie łagodzi bóle głowy i kończyn oraz uciążliwy katar.

Efekt działania

Sposób działania Meditonsin krople (wielkość opakowania: 35 g):
W homeopatii obowiązuje zasada podobieństwa. Podobne leczy się podobnym. Jeśli dana substancja, roślina, minerał itp. w dużej dawce wywołuje określony obraz chorobowy, to dokładnie ten czynnik wywołujący, zastosowany w rozcieńczeniu homeopatycznym w przypadku porównywalnego obrazu chorobowego, działa regulująco na siły samoleczenia organizmu i pomaga przezwyciężyć dolegliwości. Leczeniu podlegają nie tylko objawy choroby, lecz człowiek jako całość.

Skład

1 g roztworu zawiera Meditonsin krople (wielkość opakowania: 35 g):
: jako substancje czynne:

  • 100 mg Aconitinum D5
  • 500 mg Atropinum sulfuricum D5
  • 400 mg Hydrargyrum bicyanatum D8

jako substancje pomocnicze:

  • Etanol 96 % (V/V), Glycerol 85%, woda oczyszczona

Doregrippin 500mg/10mg (wielkość opakowania: 20 szt.) zawiera: 500 mg Paracetamol 10 mg Phenylephrin hydrochlorid 8.21 mg Phenylephrin Celuloza, mikrokrystaliczna substancja pomocnicza (+) Kroskarmeloza substancja pomocnicza (+) Krospowidon substancja pomocnicza (+) Macrogol 6000 substancja pomocnicza (+) Stearynian magnezu substancja pomocnicza (+) Skrobia kukurydziana substancja pomocnicza (+) Polimetakrylan substancja pomocnicza (+) Powidon substancja pomocnicza (+) Dwutlenek krzemu substancja pomocnicza (+) Simeticon substancja pomocnicza (+) Skrobia, żelowana substancja pomocnicza (+) Kwas stearynowy substancja pomocnicza (+) Talk substancja pomocnicza (+)

Środki ostrożności

Meditonsin krople (wielkość opakowania: 35 g) nie wolno stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którąkolwiek substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników. Informacje dotyczące stosowania u niemowląt, dzieci i małych dzieci znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Po zastosowaniu kropli w bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić zwiększone wydzielanie śliny.

Ciąża/karmienie piersią:
Ze względu na brak wystarczających doświadczeń dotyczących stosowania Meditonsin krople (wielkość opakowania: 35 g) w okresie ciąży i karmienia piersią produkt leczniczy należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub homeopatą.

Doregrippin 500mg/10mg nie wolno przyjmować

  • w przypadku nadwrażliwości (alergii) na substancje czynne Paracetamol, chlorowodorek fenylefryny lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu
  • w okresie ciąży i karmienia piersią
  • w przypadku nadczynności tarczycy
  • guza rdzenia nadnerczy (guz chromochłonny)
  • w przypadku jaskry (jaskra z wąskim kątem przesączania)
  • w przypadku ciężkiego zaburzenia czynności wątroby
  • w przypadku ciężkich organicznych zmian serca i naczyń, zaburzeń rytmu serca (zaburzeń rytmu serca), wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia)
  • w przypadku astmy oskrzelowej, przewlekłych obturacyjnych chorób dróg oddechowych, niewystarczającej czynności oddechowej (niewydolności oddechowej) i zahamowania oddychania (depresji oddechowej)
  • w przypadku zwężenia dróg moczowych (np. w przypadku powiększenia gruczołu krokowego)
  • w przypadku zaburzenia syntezy czerwonego barwnika krwi (porfirii)
  • w przypadku uwarunkowanego genetycznie niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (defekt enzymu)
  • u dzieci w wieku poniżej 11 lat

Sposób użycia

Zalecenia dotyczące stosowania Meditonsin krople (wielkość opakowania: 35 g):
Przyjmowanie i dawkowanie powinno odbywać się wyłącznie zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania lub zaleceniami lekarza albo homeopaty.
W ostrych stanach dorośli i młodzież od 12. roku życia przyjmują co pół godziny do godziny, maksymalnie 6 razy dziennie, po 5 kropli. W przypadku dłużej utrzymujących się dolegliwości 1–3 razy dziennie po 5 kropli
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat do 6 razy dziennie po 1–2 krople (maksymalnie 11 kropli na dobę).
Dzieci od 1. roku życia do 6 razy dziennie po 1 kropli.
Niemowlęta w wieku od 7 miesięcy do 1 roku do 4 razy dziennie po 1 kropli.
Krople Meditonsin krople (wielkość opakowania: 35 g) należy przyjmować nierozcieńczone i pozostawić przez pewien czas w jamie ustnej. Przyjmowanie może odbywać się niezależnie od posiłków. Środków homeopatycznych nie należy stosować przez dłuższy czas bez konsultacji z terapeutą.

Zalecenia dotyczące stosowania Doregrippin 500mg/10mg:

  • Należy zawsze przyjmować lek dokładnie zgodnie z zaleceniami. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
  • Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się następujące dawkowanie:

    • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat przyjmują w razie potrzeby 1–2 tabletki powlekane do 3 razy dziennie. Dzieci w wieku od 11 do 14 lat przyjmują 1 tabletkę powlekaną do 3 razy dziennie.

  • Szczególne grupy pacjentów

    • Zaburzenia czynności wątroby i lekkie zaburzenia czynności nerek

      • U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek oraz z zespołem Gilberta dawkę należy zmniejszyć lub wydłużyć odstęp między dawkami.

    • Pacjenci w podeszłym wieku

      • Nie jest konieczne specjalne dostosowanie dawki.

    • Dzieci w wieku poniżej 11 lat

      • Preparatu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 11 lat.

  • Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie produktu leczniczego jest zbyt silne lub zbyt słabe.

  • Czas trwania stosowania

    • Nie należy przyjmować produktu leczniczego bez konsultacji z lekarzem dłużej niż przez 3 dni.

  • Przyjęcie większej niż zalecana dawki

    • W przypadku podejrzenia przedawkowania preparatu, między innymi ze względu na ryzyko niewydolności wątroby, należy natychmiast powiadomić lekarza.
    • W przypadku zamierzonego lub przypadkowego przedawkowania produktu leczniczego początkowo mogą wystąpić bóle głowy, nudności, wymioty, zwiększone ciśnienie tętnicze z kołataniem serca, zaburzenia widzenia, zawroty głowy i ogólne złe samopoczucie.
    • W przypadku przedawkowania Paracetamol dolegliwości występują na ogół w ciągu 24 godzin i obejmują nudności, wymioty, utratę apetytu, bladość oraz bóle podbrzusza. Pomimo poprawy subiektywnego samopoczucia może dojść do postępującego uszkodzenia wątroby, aż do śpiączki wątrobowej.
    • Niezależnie od tego może również dojść do uszkodzenia nerek ze zmniejszeniem wydalania moczu.
    • W zależności od czasu, jaki upłynął od przyjęcia leku, zaleca się następujące działania:

      • W ciągu pierwszych sześciu godzin celowe może być usunięcie trucizny poprzez wywołanie wymiotów lub płukanie żołądka.
      • Dożylne podanie takich środków jak cysteamina lub N-acetylocysteina powinno nastąpić, w miarę możliwości, w ciągu pierwszych ośmiu godzin po zatruciu, aby zneutralizować uszkadzające komórki metabolity Paracetamol.
      • Dializa może zmniejszyć stężenie Paracetamol we krwi.

    • W przypadku niebezpiecznie podwyższonego ciśnienia tętniczego korzystne może być podanie leków blokujących receptory alfa.
    • Dalsze możliwości leczenia zatrucia preparatem zależą od jego nasilenia i przebiegu oraz od występujących objawów.

  • Pominięcie przyjęcia dawki

    • Nie należy przyjmować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy kontynuować przyjmowanie leku zgodnie z opisem w instrukcji dawkowania.

  • Przerwanie przyjmowania

    • W przypadku stosowania produktu leczniczego zgodnie z przeznaczeniem nie są wymagane żadne szczególne środki ostrożności.
    • W przypadku nagłego przerwania przyjmowania leku po długotrwałym, niezgodnym z przeznaczeniem stosowaniu dużych dawek leków przeciwbólowych mogą wystąpić bóle głowy, a także zmęczenie, bóle mięśni, nerwowość i objawy wegetatywne. Objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Do tego czasu nie należy przyjmować leków przeciwbólowych. Również późniejsze ponowne rozpoczęcie przyjmowania leku nie powinno nastąpić bez konsultacji z lekarzem.

  • W razie dodatkowych pytań dotyczących stosowania produktu leczniczego należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub apteki.

Dodatkowe informacje

Krople Meditonsin krople (wielkość opakowania: 35 g) zachowują trwałość przez 6 miesięcy po otwarciu. Na działanie środka homeopatycznego mogą niekorzystnie wpływać ogólnie szkodliwe czynniki związane ze stylem życia oraz używki i substancje pobudzające. Jeśli pacjent przyjmuje inne leki, powinien zasięgnąć porady lekarza.
Podczas przyjmowania homeopatycznego produktu leczniczego istniejące dolegliwości mogą przejściowo ulec nasileniu (pierwotne zaostrzenie). W takim przypadku lub w razie utrzymujących się, niewyjaśnionych albo nowo występujących dolegliwości należy odstawić produkt leczniczy i skonsultować się z lekarzem lub homeopatą.

Meditonsin + Doregrippin możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Producent:  MEDICE Arzneimittel Pütter GmbH&Co.KG, Kuhloweg 37

Meditonsin + Doregrippin (1 szt.): opinie

5
4
5 ★
4
4 ★
0
3 ★
0
2 ★
0
1 ★
0

Oceń

Aby móc oceniać produkty, zaloguj się na swoje konto klienta.

Opinie o produktach są ważniejsze niż kiedykolwiek — pomagają Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie produkt. Dlatego zarówno naszym kupującym, jak i wszystkim posiadaczom konta klienta oferujemy możliwość dzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami z produktami. Zakup produktu nie jest warunkiem wystawienia opinii. Uwzględniane są wyłącznie opinie dotyczące danego produktu.

Janusz Z.

Świetna jakość i szybka dostawa!

Zamówione produkty w pełni spełniły moje oczekiwania. Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie, a dostawa była błyskawiczna. Wszystko zgodne z opisem, dobrze zapakowane i gotowe do użycia. Zdecydowanie polecam i na pewno wrócę po kolejne zakupy!

0
0
von B.

4
8
Karolina K.

Świetne krople, które pomagają pozbyć się objawów przeziębienia.

3
5
KAMILA P.

5
16
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także Grippostad C kapsułki zł 66,69 (CP*: zł 2,78/1 szt,)

Meditonsin + Doregrippin 1 szt. od MEDICE Arzneimittel Pütter GmbH&Co.KG PZN 08130065
Dobra
cena
Grippostad C kapsułki 24 szt. od STADA Consumer Health Deutschland GmbH PZN 00571748
12%
oszczędzasz
Cena obu produktów*:
zł 152 ,38 *

W sumie oszczędzasz: zł 9,46

Meditonsin + Doregrippin 1 szt. od MEDICE Arzneimittel Pütter GmbH&Co.KG PZN 08130065
Meditonsin + Doregrippin (1 szt.)
dostępny

zł 85,69*
×
Zbieraj apoPunkty za każde zamówienie i odbieraj rabaty. Zaloguj się lub utwórz konto. Więcej informacji tutaj.
×

Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

{* Filter characteristic icons (Eigenschaften) *} {* Pflanzlich (herbal/leaf) *} {* Homöopathisch (homeopathic bottle with globules) *} {* Monopräparat (single ingredient - two pills/circles) *} {* Lightbulb icon for tips/hints *} {* Thumb up icon for helpful reviews *} {* Thumb down icon for not helpful reviews *} {* Barcode icon for PZN display *} {* Euro sign icon for base price display *} {* Copyright icon for brand display *} {* Industry/factory icon for manufacturer display *} {* Pills icon for dosage form display (alternate version) *} {* File PDF icon for download links *} {* Paw icon *} {* Exclamation icon *} {* Bug icon *} {* Snowflake icon *} {* Replacement product banner icon *} {* Health insurance / savings card icon (subscription benefits) *} {* Cycle / refresh arrows icon (subscription delivery interval) *}