Strona główna > Kwasy omega-3 na depresję

Kwasy omega-3 na depresję

kwasy omega-3 na depresję

Kwasy omega-3 mogą pomóc w leczeniu depresji

Ciągłe zmęczenie, brak ochoty na najmniejszą choćby aktywność, poczucie, że wszystko wokół jest bezsensowne? Jeśli ktoś obserwuje u siebie takie objawy, powinien wzmóc czujność. To mogą być pierwsze oznaki depresji.

Dlaczego depresja jest niebezpieczna

Dopada człowieka nagle lub rozwija się powoli, aby w ciągu kilku dni odebrać chęć do życia. Depresja może być skutkiem traumatycznego wydarzenia, bądź długotrwałych, trudnych do rozwiązania problemów. Utrudnia, a nawet uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, pracę, opiekę nad dziećmi, prawidłowe relacje z rodziną i znajomymi. Jeśli depresja nie jest leczona, może doprowadzić do trwałej izolacji człowieka, a nawet do samobójstwa. Rozwinięta depresja to poważny problem, dlatego ważne jest, aby zauważyć i przeciwdziałać już pierwszym objawom, a nawet z pozoru niegroźnym spadkom nastroju.

Kwasy omega-3 w walce z depresją i nie tylko

Kwasy omega-3, nienasycone kwasy tłuszczowe, mające dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Wśród nich wyróżnia się: EPA - kwas eikozapentaenowy, DHA – kwas dokozaheksaenowy, ALA – kwas alfa linolenowy. Wcześniej kwasy omega-3 zalecano głównie na problemy z sercem oraz wysokim stężeniem cholesterolu, ale okazuje się, że pomagają również w walce z depresją. U wielu osób obserwowany jest obniżony poziom kwasów omega-3, dotyczy to zwłaszcza ludzi doświadczających obniżonego nastroju. Przyjmowanie preparatów omega-3 pomaga przywrócić chęć do życia, przeciwdziała apatii oraz poczuciu ciągłego zmęczenia z powodu depresji. Kwasy omega-3 mają też działanie przeciwzapalne i antylękowe oraz wspomagają pracę mózgu. Badania wykazały, że dobre rezultaty daje zażywanie kwasów omega-3 przed egzaminami. Pozwala to zmniejszyć ilość wydzielania hormonu stresu, kortyzolu oraz dobrze wpływa na koncentrację i poprawia pamięć. Każda duża apteka internetowa lub tradycyjna zawiera produkty bogate w kwasy omega-3: od popularnego „eye-q” zalecanego dla dzieci po kapsułki dla dorosłych.

Preparaty i dieta jako źródła kwasów Omega-3

Przyjmowanie preparatów z kwasami omega-3 warto wspomóc dietą zawierającą te składniki w naturalnym pożywieniu. Niestety, współczesna typowa dieta nie dostarcza wszystkich potrzebnych substancji odżywczych, również kwasów Omega-3, znajdujących się głównie w roślinach oleistych oraz rybach. Kwasy omega-3 znajdują się w siemieniu lnianym, zawierającym kwas ALA oraz w rybach morskich takich jak: łosoś, sardynki, makrela, pstrąg. Do sałatek i sosów warto dodawać olej lniany lub rzepakowy, również bogate w omega-3. Składnik ten znajdziemy także w migdałach, orzechach włoskich, krewetkach. Równocześnie należy ograniczać spożycie nasyconych kwasów tłuszczowych pochodzenia zwierzęcego.

Pozytywny wpływ stosowania kwasów omega-3 przez pacjentów ze zdiagnozowaną depresją potwierdziły ostatnie badania: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24805797

5 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
BESTSELLER
zł 139,89*
zł 104,79*
PZN  (CP*: zł 66.07/100 g)
 • Suplement diety z kwasami Omega-3
 • Dla prawidłowej pracy serca i układu krążenia
 • Wzmacnia układ odpornościowy
 • Wystarczy 1 kapsułka dziennie
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 179
zł 47,19*
PZN  (CP*: zł 48.85/100 g)
 • Poprawia pracę serca
 • Zawiera 1000g oleju z ryb w każdej kapsułce
 • Wpływa na poprawę pracy mięśnia sercowego
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 179
zł 58,59*
PZN  (CP*: zł 41.26/100 g)
 • Suplement diety z kwasami Omega-3
 • Dla prawidłowej pracy mięśnia sercowego
 • Tylko 2 kapsułki dziennie
 • Bez glutenu i laktozy
aktualnie niedostępny
×
aktualnie niedostępny

Ten produkt jest czasowo niedostępny. Postaramy się wprowadzić go ponownie do oferty najszybciej jak będzie to możliwe.

Możesz skorzystać z usługi informowania o dostępności produktu poniżej.

Wysyłka gratis od zł 179
Blog
Social Media
Apoprimo - dodatkowe korzyści
Bio?Logicznie!
0