Strona główna > Przeziębienie i grypa > Ból, gorączka > Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych

Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych (50 szt.)

(1)
Nr art.: 03045316

Oryginalny produkt 1 A Pharma GmbH
Marka: IBU 1 A PHARMA

Wysyłka gratis od zł 179
dostępny
×

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.


zł 40,89*
zł 19,99*
Do listy zakupów
zakupy w apo-discounter.pl
  • Łagodzi ból i gorączkę
  • Dobrze tolerowany przez organizm

Zastosowanie Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych (Opakowanie: 50 szt.)


Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych (Opakowanie: 50 szt.) jest stosowany w leczeniu bólu łagodnego do umiarkowanego, na przykład bólu głowy, zębów, menstruacyjnych a także do leczenia gorączki.

Efekt działania Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych (Opakowanie: 50 szt.)


Aktywny składnik zawarty w Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych (Opakowanie: 50 szt.), ibuprofen, hamuje powstawanie prostaglandyn w organiźmie, które w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju bólu, gorączki i stanu zapalnego. Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych (Opakowanie: 50 szt.) wykazuje zatem działanie trzytorowe: przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Skład


1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu. Substancje pomocnicze: sód karmelizowany, celuloza mikrokrystaliczna, hipromeloza, makrogol 400, distearynian magnezu, wysoko rozproszona krzemionka, talk, dwutlenek tytanu.

Środki ostrożności


Nie należy stosować leku w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

U kobiet w ciąży, w okresie laktacji oraz u dzieci, lek należy stosować po konsultacji lekarskiej. Ze względu na wysokość dawki składnika aktywnego w jednej tabletce, lek nie nadaje się dla kobiet w ostatnim trymestrze ciąży ani dla dzieci poniżej 6 roku życia.

Ze względu na ryzyko wystąpienia interakcji, należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach diety, również tych bez recepty. W szczególności należy zwrócić uwagę na inne leki zawierające kwas acetylosalicylowy w małej dawce (ASA). W takim wypadku lekarz powinien ocenić, czy korzyść terapeutyczna przewyższa ryzyko związane z przedawkowaniem, a także może zalecić kurację ochronną dla przewodu pokarmowego.

Należy zachować ostrożność w przypadku przyjmowania leków, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia owrzodzeń lub krwawień, takich jak doustne kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny stosowane m.in. w leczeniu nastrojów depresyjnych lub inhibitory agregacji płytek krwi, takie jak ASA.

Nie należy stosować leku jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.

W przypadku nieustąpienia, nasilenia lub wystąpienia innych niepokojących objawów chorobowych, należy skonsultować się z lekarzem. W szczególności należy zwrócić uwagę na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym owrzodzenia i krwawienie.

Nie należy przyjmować tego leku w przypadku występowania owrzodzenia żołądka lub jelit, a także jeśli w przeszłości występowały ataki astmy, obrzęki nosa lub reakcje skórne po podaniu leków z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.

Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu tego leku u osób, które cierpią na choroby serca, w tym niewydolność serca i dusznicę bolesną (bóle w klatce piersiowej), lub mieli zawał serca, operację pomostową, okluzyjną chorobę obwodową tętnic (problemy z krążeniem w nogach lub stopach z powodu zwężonych lub zablokowanych tętnic), lub każdy rodzaj udaru mózgu (w tym mini-udar mózgu lub przemijający atak niedokrwienny, "TIA").

Sposób użycia


O ile lekarz nie zalecił inaczej, dorośli: 0,5-1 tabletkę w razie wystąpienia dolegliwości bólowych, zapalnych i/lub gorączkowych. Nie należy przekraczać dobowej dawki 3 tabletek.

Lek należy przyjąć z dużą ilością płynu i nie przeżuwać. Nie zaleca się przyjmowania na pusty żołądek.

Po przyjęciu maksymalnej pojedynczej dawki, zaleca się zachowanie sześciogodzinnego odstępu przed przyjęciem następnej.

Nie należy przekraczać zalecanej jednorazowej dawki. W przypadku pominięcia dawki, nie należy przyjmować podwójnej celem jej uzupełnienia.

Dodatkowe informacje


Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Aby uniknąć działań niepożądanych, należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Bei Schmerzen oder Fieber ohne ärztlichen Rat nicht länger anwenden als in der Packungsbeilage vorgegeben!

Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.


Producent: 1 A Pharma GmbH, Keltenring 1 3, 82041 Oberhaching

Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych  zamów na apo-discounter.pl
51%
oszczędzasz
Ibu 400 akut 1a Pharma w tabletkach powlekanych (50 szt.)
dostępny
×

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.


Wysyłka gratis od zł 179
zł 40,89*
zł 19,99*
0
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności