Strona główna > Na Przeziębienie, grypę > Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki

Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki (20 szt.)

5 apoPunkty
dostępny
×

Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 209
zł 17,26*
zł 9,89*
  • Lek przeciwgorączkowy
  • Łagodzi łagodną i umiarkowaną bolesność
  • Przeciwdziała dolegliwością towarzyszących przeziębieniu
  • 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu
Nr art.: 03485558
Producent: Hexal AG
Marka: Paracetamol HEXAL
Postać: tabletki

Do ściągnięcia

Wydrukuj dane artykułu
pokaż wszystkie odpowiedzi

Zastosowanie

Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki to preparat o właściwościach przeciwgorączkowych oraz przeciwbólowych, łagodzący dolegliwości związane z przeziębieniem czy staniem zapalnym.

Efekt działania

Każda tabletka Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki zawiera paracetamol, który skutecznie zmniejsza gorączkę czy stan podgorączkowy a także działa przeciwbólowo zwalczając ból o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Bardzo dobrze przyswajalny. Odpowiedni również dla małych dzieci powyżej 4 lat.

Skład

1 tabletka Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki zawiera:

  • 500 mg paracetamolu


substancje pomocnicze: powidon K29-32, skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka, distearynian magnezu, kwas stearynowy

Środki ostrożności

Preparat nie powinien być stosowany w przypadku:

  • pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na składnik aktywny lub którąkolwiek z substancji pomocniczych
  • kobiet w okresie ciąży lub laktacji
  • małych dzieci poniżej 4 lat
  • pacjentów cierpiących na choroby wątroby, nerek (np niewydolność nerek), z zespół Meulengrachta

Sposób użycia

Dawkowanie Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki uzależnione jest od masy ciała i wieku pacjenta (pojedyncza dawka powinna wynosić 10-15 mg/ kg masy ciała). Całkowita dawka dzienna nie powinna być większa niż 60mg / kg masy ciała. Należy zachować 6 godzinny odstęp między kolejnymi dawkami. Jeżeli nie zalecono inaczej (dawkowanie zalecane przez producenta, czerwiec 2008):

  • dzieci w wieku 4-8 lat o masie ciała 17-25 kg

    • pojedyncza dawka: ½ tabletki (co odpowiada 250mg paracetamolu)
    • maksymalna dawka dzienna: 2 tabletki ( co odpowiada 1000mg paracetamolu)


  • dzieci w wieku 8-11 lat o masie ciała 26-32 kg

    • pojedyncza dawka: ½ tabletki (co odpowiada 250mg paracetamolu)
    • maksymalna dawka dzienna: 2 tabletki ( co odpowiada 1000mg paracetamolu)


  • dzieci w wieku 11-12 lat o masie ciała 33-43 kg

    • pojedyncza dawka: 1 tabletka (co odpowiada 500mg paracetamolu)
    • maksymalna dawka dzienna: 4 tabletki ( co odpowiada 2000mg paracetamolu)


  • osoby dorosłe i młodzież powyżej 12 lat o masie ciała powyżej 43 kg

    • pojedyncza dawka: 1-2 tabletki (co odpowiada 500mg-1000mg paracetamolu)
    • maksymalna dawka dzienna: 8 tabletek ( co odpowiada 4000mg paracetamolu)

Dodatkowe informacje

Bei Schmerzen oder Fieber ohne ärztlichen Rat nicht länger anwenden als in der Packungsbeilage vorgegeben!

Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Producent:  Hexal AG, Industriestraße 25
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także Grippostad C kapsułki zł 48,79

Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki 20 szt. od Hexal AG PZN 03485558
42%
oszczędzasz
Grippostad C kapsułki 24 szt. od STADA Consumer Health Deutschland GmbH PZN 00571748
33%
oszczędzasz
Cena obu produktów*:
zł 58,68 *

W sumie oszczędzasz: zł 32,09

Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki 20 szt. od Hexal AG PZN 03485558
42%
oszczędzasz
Hexal Paracetamol 500mg goraczka i ból, tabletki (20 szt.)
dostępny
×

Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.


Wysyłka gratis od zł 209
zł 17,26*
zł 9,89*
Zbieraj apoPunkty przy każdym zamówieniu i odbierz rabat. Zaloguj się do konta klienta lub je utwórz. Więcej informacji tutaj.

Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

0