Przejdź do treści

Dlaczego Dolormin extra – na ból (2 x 30 szt.)?

  • Szybki początek działania, zwykle już po 15 minutach
  • Łagodzi ból i gorączkę dzięki Ibuprofen-Lysin
  • Długotrwałe działanie przeciwbólowe do 8 godzin
Nr art.: 08101262
Marka Dolormin
Producent: Kenvue Germany GmbH (OTC)
Cena podstawowa zł 1,59/1 szt,
Do pobrania
Informacja

Dolormin® Extra – szybka pomoc w przypadku bólu i gorączki

Bóle głowy są bardzo częstą dolegliwością. Niezależnie od tego, czy mają charakter pulsujący, kłujący czy uciskający, bóle głowy należą do najczęstszych dolegliwości zdrowotnych i mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Często pomaga już krótka przerwa na świeżym powietrzu, szklanka chłodnej wody lub chwila ciszy. Jeśli jednak to nie wystarczy, pomocny może być Dolormin® Extra. Początek działania następuje często już po 15 minutach, a działanie utrzymuje się do 8 godzin. Dolormin® Extra skutecznie zwalcza łagodne i umiarkowanie silne bóle, a także może być stosowany w przypadku gorączki.

Dolormin® Extra – z działaniem Ibuprofen-Lysin

Prostaglandyny są głównymi czynnikami wywołującymi odczuwanie bólu. Są uwalniane na przykład podczas urazów lub stanów zapalnych i przekazują sygnały bólowe do mózgu. Właśnie w tym miejscu działa Dolormin® Extra. Zawiera Ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny, który blokuje enzymy odpowiedzialne za wytwarzanie prostaglandyn. W rezultacie zmniejszają się zarówno ból, jak i stan zapalny. Działanie Ibuprofen wspomaga Lysine, składnik aminokwasowy podobny do występującego w organizmie, który zapewnia dobre wchłanianie w żołądku. Dzięki temu Dolormin® Extra może szybko uwolnić swoje działanie przeciwbólowe.
 
Informacje obowiązkowe:
Dolormin® Extra
Substancja czynna:
Ibuprofen w postaci Ibuprofen-DL-Lysin (1:1). Wskazania: Objawowe, krótkotrwałe leczenie łagodnych i umiarkowanie silnych bólów – takich jak bóle głowy, zębów i bóle miesiączkowe; gorączka. Dla dzieci o masie ciała od 20 kg (w wieku 6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych. Ostrzeżenia: W przypadku bólu lub gorączki nie stosować bez konsultacji z lekarzem dłużej niż podano w ulotce dołączonej do opakowania!
W celu zapoznania się z ryzykiem i działaniami niepożądanymi należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania oraz zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Kenvue Germany GmbH, 41470 Neuss. Stan na: 05/2025

Zawartość opakowania

  • 2x Dolormin Extra tabletki powlekane (30 szt.) (01094724)

Zastosowanie

Dolormin extra – na ból jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym stosowanym w przypadku:

  • łagodnych i umiarkowanie silnych bólów, takich jak bóle głowy, zębów i bóle miesiączkowe
  • gorączki

DolorminExtra można dzielić, dlatego produkt jest odpowiedni już dla dzieci od 6. roku życia.

Efekt działania

Dolormin extra – na ból zawierają sprawdzoną substancję czynną Ibuprofen. Należy ona do grupy substancji, które działają zarówno przeciwbólowo, jak i przeciwzapalnie oraz obniżają gorączkę. Dolormin extra – na ból hamują wytwarzanie określonych substancji przekaźnikowych organizmu – prostaglandyn. Odgrywają one kluczową rolę w powstawaniu reakcji zapalnych i odczuwaniu bólu.

Skład

1 tabletka leku Dolormin extra – na ból zawiera:

  • 684 mg Ibuprofen, sól DL-Lysin (co odpowiada 400 mg Ibuprofen)

Pozostałe składniki leku Dolormin extra – na ból:

Celuloza mikrokrystaliczna, Povidon K 30, stearynian magnezu (Ph. Eur.), dwutlenek tytanu, Hyprolose, Hypromellose.

Środki ostrożności

W przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek z wyżej wymienionych składników, jeśli w przeszłości po przyjęciu Acetylsalicylsäure lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały napady astmy, obrzęk błony śluzowej nosa lub reakcje skórne, w przypadku istniejących lub przebytych owrzodzeń żołądka lub jelit, krwawień z żołądka lub jelit, ciężkich zaburzeń czynności wątroby lub nerek, ciężkich, niekontrolowanych zaburzeń serca, w ostatnich 3 miesiącach ciąży, a także u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg (w wieku poniżej 6 lat), nie wolno stosować tego produktu. Przed zastosowaniem w okresie ciąży i karmienia piersią należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Sposób użycia

Zalecenia dotyczące stosowania leku Dolormin extra – na ból:

Tabletki powlekane Dolormin® Extra należy przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dołączonej do opakowania lub według zaleceń lekarza. Zalecane dawkowanie zależy od masy ciała lub wieku:
20 – 29 kg (dzieci w wieku od 6 do 9 lat):
– Dawka jednorazowa: 1/2 tabletki powlekanej Dolormin® Extra (co odpowiada 200 mg Ibuprofen)
– Maksymalna dawka dobowa: 1 1/2 tabletki powlekanej (co odpowiada 600 mg Ibuprofen)

30 – 39 kg (dzieci w wieku od 10 do 11 lat):
– Dawka jednorazowa: 1/2 tabletki powlekanej (co odpowiada 200 mg Ibuprofen)
– Maksymalna dawka dobowa: 2 tabletki powlekane (co odpowiada 800 mg Ibuprofen)

Powyżej 40 kg (dorośli i młodzież od 12 lat):
– Dawka jednorazowa: 1/2 - 1 tabletka powlekana (co odpowiada 200 - 400 mg Ibuprofen)
– Maksymalna dawka dobowa: 3 tabletki powlekane (co odpowiada 1200 mg Ibuprofen)

Odstęp między dawkami zależy od nasilenia objawów i nie powinien być krótszy niż 6 godzin. Nie należy przekraczać zalecanej całkowitej dawki dobowej dla danej grupy wiekowej. Dolormin® Extra jest dostępny w czterech różnych wielkościach opakowań: 50, 30, 20 i 10 sztuk.

Ważne: u dzieci i młodzieży nie należy stosować leku Dolormin® Extra dłużej niż 3 dni, u dorosłych w przypadku gorączki nie dłużej niż 3 dni, a w przypadku bólu nie dłużej niż 4 dni. Jeśli w tym czasie objawy nie ulegną poprawie lub nawet się nasilą, należy zasięgnąć porady lekarza.

Przyjmowanie

- Tabletki powlekane należy przyjmować w trakcie posiłku lub po nim, połykając je w całości i popijając dużą ilością płynu. Pacjentom z wrażliwym żołądkiem zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłków.

Wskazówki dla pacjenta

- Bez konsultacji z lekarzem lub dentystą nie należy przyjmować leku w przypadku bólu lub gorączki dłużej niż 4 dni.

Stosowanie w ciąży

W okresie ciąży i karmienia piersią leki należy przyjmować, w miarę możliwości, wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą!

- W pierwszym i drugim trymestrze ciąży Ibuprofen należy stosować wyłącznie wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne.
- Istnieją doniesienia, że substancje lecznicze hamujące cyklooksygenazę/syntezę prostaglandyn mogą zaburzać płodność u kobiet. Zaburzenie to jest odwracalne po przerwaniu leczenia.
- Jeśli Ibuprofen stosuje kobieta planująca ciążę lub jeśli jest on stosowany w pierwszym albo drugim trymestrze ciąży, dawka powinna być jak najmniejsza, a czas leczenia możliwie najkrótszy.

- W trzecim trymestrze ciąży wszystkie inhibitory syntezy prostaglandyn mogą narażać płód na następujące zagrożenia: działanie toksyczne na serce i płuca (z przedwczesnym zamknięciem przewodu tętniczego i nadciśnieniem płucnym), zaburzenia czynności nerek, które mogą prowadzić do niewydolności nerek

- W trzecim trymestrze ciąży wszystkie inhibitory syntezy prostaglandyn mogą narażać matkę i dziecko, pod koniec ciąży, na następujące zagrożenia: możliwe wydłużenie czasu krwawienia, działanie hamujące agregację płytek krwi, które może wystąpić nawet po zastosowaniu bardzo małych dawek; hamowanie skurczów macicy, prowadzące do opóźnienia lub przedłużenia porodu. Z tego względu stosowanie Ibuprofen w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

- Ibuprofen i jego produkty rozpadu przenikają do mleka matki tylko w niewielkich ilościach. Ponieważ dotychczas nie stwierdzono szkodliwego wpływu na niemowlę, w przypadku krótkotrwałego stosowania przerwanie karmienia piersią zasadniczo nie jest konieczne.

Dodatkowe informacje

Informacje obowiązkowe:
Dolormin® Extra
Substancja czynna:
Ibuprofen w postaci Ibuprofen-DL-Lysin (1:1). Wskazania: Objawowe, krótkotrwałe leczenie łagodnych i umiarkowanie silnych bólów – takich jak bóle głowy, zębów i bóle miesiączkowe; gorączka. Dla dzieci o masie ciała od 20 kg (w wieku 6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych. Ostrzeżenia: W przypadku bólu lub gorączki nie stosować bez konsultacji z lekarzem dłużej niż podano w ulotce dołączonej do opakowania!
W celu zapoznania się z ryzykiem i działaniami niepożądanymi należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania oraz zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Kenvue Germany GmbH, 41470 Neuss. Stan na: 05/2025

Dolormin extra – na ból możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Pozostałe

- Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres niezbędny do opanowania objawów.

- W przypadku dolegliwości utrzymujących się dłużej niż 4 dni należy skonsultować się z lekarzem.

- Podczas stosowania wszystkich niesteroidowych leków przeciwzapalnych zgłaszano krwawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacje (przebicia), także ze skutkiem śmiertelnym. Występowały one z objawami ostrzegawczymi lub bez nich, a także niezależnie od tego, czy w przeszłości występowały ciężkie zdarzenia dotyczące przewodu pokarmowego, w dowolnym momencie leczenia. Ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego, owrzodzeń lub perforacji zwiększa się wraz ze zwiększaniem dawki, u pacjentów z owrzodzeniami przewodu pokarmowego w wywiadzie, zwłaszcza jeśli występowały powikłania w postaci krwawienia lub perforacji, oraz u pacjentów w podeszłym wieku.


- Pacjenci ci powinni rozpoczynać leczenie od najmniejszej dostępnej dawki. W przypadku tych pacjentów, a także pacjentów wymagających jednoczesnego leczenia małymi dawkami Acetylsalicylsäure (ASS) lub innymi lekami, które mogą zwiększać ryzyko działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego, należy rozważyć leczenie skojarzone z lekami ochronnymi (np. Misoprostol lub inhibitory pompy protonowej).

- Podczas długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych mogą wystąpić bóle głowy, których nie należy leczyć poprzez zwiększanie dawki leku.
- Ogólnie rzecz biorąc, nawykowe przyjmowanie leków przeciwbólowych, szczególnie w przypadku jednoczesnego stosowania kilku substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym, może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek z ryzykiem wystąpienia niewydolności nerek (nefropatia analgetyczna).

Producent:  Kenvue Germany GmbH (OTC), Johnson & Johnson Platz 2

Dolormin extra – na ból (2 x 30 szt.): opinie

5
6
5 ★
6
4 ★
0
3 ★
0
2 ★
0
1 ★
0

Oceń

Aby móc oceniać produkty, zaloguj się na swoje konto klienta.

Opinie o produktach są ważniejsze niż kiedykolwiek — pomagają Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie produkt. Dlatego zarówno naszym kupującym, jak i wszystkim posiadaczom konta klienta oferujemy możliwość dzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami z produktami. Zakup produktu nie jest warunkiem wystawienia opinii. Uwzględniane są wyłącznie opinie dotyczące danego produktu.

STEFAN G.

0
1
helena j.

2
2
✓ Klient zweryfikowany

Super dzialanie

3
7
✓ Klient zweryfikowany

bardzo skuteczne

3
5
✓ Klient zweryfikowany

3
5
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także Artelac krople do oczu 3x10ml zł 64,09 (CP*: zł 2136,33/1 l)

Dolormin extra – na ból 2 x 30 szt. od Kenvue Germany GmbH (OTC) PZN 08101262
Dobra
cena
Artelac krople do oczu 3x10ml 3X10 ml od Dr. Gerhard Mann PZN 04348208
30%
oszczędzasz
Cena obu produktów*:
zł 159 ,48 *

W sumie oszczędzasz: zł 28,77

Dolormin extra – na ból 2 x 30 szt. od Kenvue Germany GmbH (OTC) PZN 08101262
Dolormin extra – na ból (2 x 30 szt.)
dostępny

zł 95,39*
×
Zbieraj apoPunkty za każde zamówienie i odbieraj rabaty. Zaloguj się lub utwórz konto. Więcej informacji tutaj.
×

Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

{* Filter characteristic icons (Eigenschaften) *} {* Pflanzlich (herbal/leaf) *} {* Homöopathisch (homeopathic bottle with globules) *} {* Monopräparat (single ingredient - two pills/circles) *} {* Lightbulb icon for tips/hints *} {* Thumb up icon for helpful reviews *} {* Thumb down icon for not helpful reviews *} {* Barcode icon for PZN display *} {* Euro sign icon for base price display *} {* Copyright icon for brand display *} {* Industry/factory icon for manufacturer display *} {* Pills icon for dosage form display (alternate version) *} {* File PDF icon for download links *} {* Paw icon *} {* Exclamation icon *} {* Bug icon *} {* Snowflake icon *} {* Replacement product banner icon *} {* Health insurance / savings card icon (subscription benefits) *} {* Cycle / refresh arrows icon (subscription delivery interval) *}