Doc Ibuprofen żel (50 g)
Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.
Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.
- Żel przeciwbólowy
- Ibuprofen ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe
- Szybkie, głębokie działanie dzięki innowacyjnej formule żelowej
- Ergonomicznie ukształtowana zakrętka tuby
Producent: HERMES Arzneimittel GmbH
Marka: Doc
Cena podstawowa: zł 769,80/1 kg
Postać: żel
Zastosowanie
Doc Ibuprofen żel jest żelem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Działa punktowo, dokładnie w miejscu wystąpienia bólu, łagodząc go. Może być stosowany na obrzęki lub stany zapalne tkanek miękkich w pobliżu stawu (np. zapalenie kaletki maziowej, zapalenie ścięgien, zapalenie pochewki ścięgnistej, zapalenie więzadeł i torebki stawowej), przy urazach sportowych i wypadkach, takich jak stłuczenia, zwichnięcia lub nadwyrężenia. Lek w żelu jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego, a zatem działa bez zbędnego obciążania organizmu.
Efekt działania
Szczególną cechą Doc Ibuprofen żel jest to, że po nałożeniu żelu substancja czynna o działaniu przeciwbólowym szybko i w wysokim stężeniu przenika przez skórę. Jest to ważne, ponieważ tylko składnik aktywny, który pokona barierę skórną, może dotrzeć również do głębiej położonych tkanek bólowych i tam rozwinąć swoje działanie. Kolejną zaletą leku jest to, że substancja czynna dociera bezpośrednio do miejsca bólu. Aktywny składnik ibuprofen gromadzi się w tkance objętej stanem zapalnym i dlatego działa skutecznie dokładnie tam, gdzie jest potrzebny.
Substancja czynna ibuprofen zawarta w leku należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen hamuje tworzenie się przekaźników bólu i stanów zapalnych. Spowolnienie produkcji zmniejsza również odczucie bólu - znacznie łagodzi bóle pleców, problemy ze stawami i bolesne stany zapalne.
Skład
1 g leku zawiera 50 mg ibuprofenu. Inne składniki: izosorbid dimetylu, 2-propanol, poloksamer, trójglicerydy średniołańcuchowe, olejek lawendowy, olejek z kwiatu gorzkiej pomarańczy, woda oczyszczona.
Środki ostrożności
Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na lek, należy wówczas natychmiast przerwać stosowanie. Jeśli znana jest jakakolwiek alergia na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników produktu leczniczego, nie wolno go stosować.
Tego produktu leczniczego nie wolno stosować w przypadku otwartych ran, stanów zapalnych lub zakażeń skóry, a także wyprysków lub na błonach śluzowych, przy skłonności do alergii, pod szczelnymi opatrunkami, w ostatnim trymestrze ciąży oraz u dzieci i młodzieży poniżej 14 roku życia.
W ostatnim trymestrze ciąży nie należy stosować żelu zawierającego ibuprofen przez długi okres czasu i na dużych powierzchniach ciała. Nie ma wystarczającego doświadczenia dotyczącego bezpieczeństwa stosowania u ludzi w całym okresie ciąży. Ponieważ wpływ leku na ciążę nie został wyjaśniony, żelu zawierającego ibuprofen nie należy stosować w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ciąży.
Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie karmienia piersią.
Sposób użycia
Lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosowana dawka to pasmo żelu o długości 4 - 10 cm, odpowiadające 2 - 5 g żelu (100 - 250 mg ibuprofenu), nakładane na skórę 3 razy na dobę.
Maksymalna całkowita dawka dobowa wynosi 15 g żelu (= 750 mg ibuprofenu).
Czas trwania leczenia jest ustalany przez lekarza. W chorobach reumatycznych z reguły wystarczający jest okres leczenia do 3 tygodni. W przypadku urazów sportowych i wypadkowych leczenie może trwać do 2 tygodni.
Żel nakłada się na skórę i dokładnie wciera.
Nie należy stosować żelu na otwarte rany lub na błony śluzowe. Nie stosować pod opatrunkami nieprzepuszczającymi powietrza.
Dodatkowe informacje
- Aby wzmocnić efekt chłodzący żelu, można przechowywać go w lodówce (minimalna temperatura 8°C). Szczególnie w przypadku urazów sportowych, takich jak stłuczenia, nadwyrężenia lub zwichnięcia, należy dobrze schłodzić dotknięte nimi miejsca, ponieważ efekt chłodzenia sprzyja szybkiemu zmniejszeniu obrzęku.
- Należy poinformować swojego lekarza o przyjmowaniu innych leków, nawet jeśli są to leki bez recepty.
- Okres ważności leku po otwarciu wynosi 30 miesięcy.
- Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
- Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Doc Ibuprofen żel możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.
Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.
Wysyłka gratis od zł 209








Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.
Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.