- Lek do stosowania na skórę w celu odkażania
- O działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym
- W stanach zapalnych skóry i innych uszkodzeniach
- W stanach zapalnych zewnętrznych narządów moczowo-płciowych
Do pobrania
Zastosowanie
Borasol roztwór na skórę jest środkiem leczniczym do odkażania w przypadku stanów zapalnych skóry, wyprysków, oparzeń, powierzchownych uszkodzeniach naskórka lub skóry, a także innych uszkodzeń, takich jak stłuczenia, obrzęki tkanek miękkich.
Płyn Borasol jest odpowiedni także w stanach zapalnych zewnętrznych narządów moczowo-płciowych.
Efekt działania
Borasol ma postać roztworu do stosowania na skórę. Zawiera substancję czynną kwas borowy o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym.
Skład
Substancją czynną leku jest kwas borowy. 1 g roztworu na skórę zawiera 30 mg kwasu borowego. Pozostały składnik to woda oczyszczona.
Środki ostrożności
Jeśli znana jest jakakolwiek alergia na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników produktu Borasol roztwór na skórę, nie wolno go stosować.
Tego produktu leczniczego nie wolno stosować:
- doustnie,
- do oczu,
- na rozległe rany i otwarte skaleczenia,
- na duże powierzchnie skóry.
Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Dłuższe leczenie powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarza.
W razie podrażnienia, zaczerwienienia skóry, należy zaprzestać stosowania leku i zasięgnąć
porady lekarza.
Nie stosować u niemowląt i dzieci w wieku do 11 lat.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Nie należy stosować leku z lekami zawierającymi metenaminę, taninę, węglany, wodorotlenki zasadowe, koloidalne roztwory srebra, czwartorzędowe zasady amoniowe, balsamem peruwiańskim.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.
Sposób użycia
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub
według zaleceń lekarza bądź farmaceuty.
Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle przeciera się lekiem zmienione chorobowo miejsca od 2 do 3 razy na dobę. Stosować w postaci przymoczek, okładów i płukań. Stosować przez krótki okres czasu.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić
się do lekarza.
Dodatkowe informacje
Płyn Borasol należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem.Borasol roztwór na skórę możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.