Przejdź do treści

Dlaczego ASPIRIN KOMPLEKS (2x20 szt.)?

  • Szybkie działanie dzięki rozpuszczalnej postaci farmaceutycznej
  • Łagodzi typowe objawy przeziębienia: katar z bólem i gorączką
  • Udrażnia zatkany nos i zatoki przynosowe
  • Działanie utrzymuje się do sześciu godzin
  • Dobra tolerancja
Nr art.: 08100074
Marka Aspirin
Producent: Bayer Vital GmbH
Cena podstawowa zł 2,93/1 szt,
Do pobrania

Zawartość opakowania

  • 2x Aspirin Complex granulat (20 szt.) (04114918)

Zastosowanie

Aspirin® Complex na katar, ból i gorączkę

ASPIRIN KOMPLEKS uwalnia w przypadku przeziębienia od kataru z bólem głowy, gardła i kończyn oraz gorączką. Dzięki Aspirin® Complex, mimo przeziębienia, mogą Państwo w pełni aktywnie uczestniczyć w życiu.

Aspirin® Complex: preparat złożony stosowany w dolegliwościach związanych z przeziębieniem

Aspirin® Complex jest preparatem złożonym zawierającym dwie wysoce skuteczne substancje czynne. Oznacza to, że pomaga w przypadku kilku występujących jednocześnie dolegliwości związanych z przeziębieniem: Aspirin® Complex łagodzi ból, obniża gorączkę i wykazuje właściwości przeciwzapalne. Ponadto w przypadku kataru i zatkanego nosa zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, umożliwiając ponowne swobodne oddychanie. Aspirin® Complex ma postać granulatu, który rozpuszcza się w wodzie i dzięki temu szybko zaczyna działać – pozwala szybko opanować nieprzyjemne dolegliwości związane z przeziębieniem. Dla wszystkich osób, które mimo przeziębienia chcą ponownie aktywnie funkcjonować w życiu prywatnym lub zawodowym.

Efekt działania

Sposób działania Aspirin® Complex

Aspirin® Complex zawiera dwie substancje czynne:

Po pierwsze kwas acetylosalicylowy (ASS), który wykazuje właściwości przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Kwas acetylosalicylowy działa na określone substancje przekaźnikowe w organizmie, tak zwane prostaglandyny, które powodują zwiększoną wrażliwość receptorów bólowych w organizmie. Substancja czynna ASS hamuje powstawanie prostaglandyn, co zmniejsza wrażliwość receptorów bólowych – w ten sposób łagodzone są ból i reakcje zapalne.

Po drugie Aspirin® Complex zawiera substancję czynną pseudoefedrynę, która w przypadku przeziębienia i kataru udrażnia zatkany nos i zatoki przynosowe. Pseudoefedryna wykazuje właściwości obkurczające naczynia krwionośne, co z kolei powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa – umożliwia swobodne oddychanie.

Podsumowanie: połączenie substancji czynnych – kwasu acetylosalicylowego i pseudoefedryny – szybko uwalnia w przypadku przeziębienia od kataru z bólem i gorączką.

Skład

1 saszetka ASPIRIN KOMPLEKS zawiera:

  • 500 mg kwasu acetylosalicylowego (ASS)
  • 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny

Pozostałe składniki/substancje pomocnicze: bezwodny kwas cytrynowy, hypromeloza, Sucrose, sacharyna, aromat pomarańczowy (z alkoholem benzylowym, Alpha-Tocopherol, Maltodextrin i skrobią modyfikowaną)

Środki ostrożności

Produkt leczniczy nie może być przyjmowany w określonych przypadkach, na przykład w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którąkolwiek z zawartych substancji czynnych. Informacje o przypadkach, w których ASPIRIN KOMPLEKS również nie może być stosowany, znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Tak jak w przypadku wszystkich produktów leczniczych, w pewnych okolicznościach mogą wystąpić działania niepożądane – również podczas przyjmowania ASPIRIN KOMPLEKS. Informacje o możliwych działaniach niepożądanych i częstości ich występowania znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania

Sposób użycia

Zalecenia dotyczące stosowania ASPIRIN KOMPLEKS:

ASPIRIN KOMPLEKS ma postać granulatu, który przed przyjęciem należy rozpuścić w wodzie. Należy wsypać jedną lub dwie saszetki do szklanki wody i dobrze wymieszać. Następnie należy szybko wypić zawartość szklanki.

Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży (od 16 lat) wynosi:

  • Dawka jednorazowa: 1–2 saszetki
  • Maksymalna dawka dobowa: do 6 saszetek

W przypadku bardziej nasilonych dolegliwości zaleca się przyjęcie dwóch saszetek. Po ustąpieniu dolegliwości dawkę można zmniejszyć do jednej saszetki. W razie potrzeby przyjęcie dawki jednorazowej można powtarzać w odstępach 4–8 godzin.

Dalsze informacje dotyczące stosowania Aspirin Complex znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania.

Dodatkowe informacje

Należy poinformować pacjentów z cukrzycą, że ASPIRIN KOMPLEKS zawiera Sucrose (cukier) (2 g w jednej saszetce). Dalsze informacje, na przykład dotyczące stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania.

Aspirin® Complex
Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy, chlorowodorek pseudoefedryny
Wskazania: Do objawowego leczenia obrzęku błony śluzowej nosa i zatok przynosowych w przypadku kataru (zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych) z bólem i gorączką w przebiegu przeziębienia lub infekcji grypopodobnej.
Informacje: Zawiera Sucrose (cukier) i alkohol benzylowy. Należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.
Nie należy przyjmować tego produktu leczniczego bez konsultacji z lekarzem dłużej niż przez 3 dni!
Informacje o ryzyku i działaniach niepożądanych znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania; należy również zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Bayer Vital GmbH, 51368 Leverkusen, Niemcy. Stan na 09/2020

ASPIRIN KOMPLEKS możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Producent:  Bayer Vital GmbH, Kaiser-Wilhelm-Allee Gebäude K 56

ASPIRIN KOMPLEKS (2x20 szt.): opinie

4.8
5
5 ★
4
4 ★
1
3 ★
0
2 ★
0
1 ★
0

Oceń

Aby móc oceniać produkty, zaloguj się na swoje konto klienta.

Opinie o produktach są ważniejsze niż kiedykolwiek — pomagają Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie produkt. Dlatego zarówno naszym kupującym, jak i wszystkim posiadaczom konta klienta oferujemy możliwość dzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami z produktami. Zakup produktu nie jest warunkiem wystawienia opinii. Uwzględniane są wyłącznie opinie dotyczące danego produktu.

artur s.

Łatwość zamówienia online.
Szybka wysyłka. Towar świetnie zapakowany.
Dziękuję

0
0
Piotr B.

0
0
EDYTA Z.

Daje ulgę przy oddychaniu. Podnosi samopoczucie. polecam.

0
0
Malgorzata S.

Doskonała przy zatokach i silnych bólach głowy przy przeziębieniu.
Potrzebna gdy jesteś trochę przeziębiony i musisz iść do pracy.

9
22
✓ Klient zweryfikowany

7
17
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także Artelac krople do oczu 3x10ml zł 64,09 (CP*: zł 2136,33/1 l)

ASPIRIN KOMPLEKS 2x20 szt. od Bayer Vital GmbH PZN 08100074
Dobra
cena
Artelac krople do oczu 3x10ml 3X10 ml od Dr. Gerhard Mann PZN 04348208
30%
oszczędzasz
Cena obu produktów*:
zł 181 ,28 *

W sumie oszczędzasz: zł 28,77

ASPIRIN KOMPLEKS 2x20 szt. od Bayer Vital GmbH PZN 08100074
ASPIRIN KOMPLEKS (2x20 szt.)
dostępny

zł 117,19*
×
Zbieraj apoPunkty za każde zamówienie i odbieraj rabaty. Zaloguj się lub utwórz konto. Więcej informacji tutaj.
×

Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

{* Filter characteristic icons (Eigenschaften) *} {* Pflanzlich (herbal/leaf) *} {* Homöopathisch (homeopathic bottle with globules) *} {* Monopräparat (single ingredient - two pills/circles) *} {* Lightbulb icon for tips/hints *} {* Thumb up icon for helpful reviews *} {* Thumb down icon for not helpful reviews *} {* Barcode icon for PZN display *} {* Euro sign icon for base price display *} {* Copyright icon for brand display *} {* Industry/factory icon for manufacturer display *} {* Pills icon for dosage form display (alternate version) *} {* File PDF icon for download links *} {* Paw icon *} {* Exclamation icon *} {* Bug icon *} {* Snowflake icon *} {* Replacement product banner icon *} {* Health insurance / savings card icon (subscription benefits) *} {* Cycle / refresh arrows icon (subscription delivery interval) *}