Actifolin

Actifolin to wspólna nazwa suplementów diety od Polskiego Leku zawierających aktywne foliany. Preparaty te są polecane szczególnie dla kobiet planujących posiadanie dziecka lub będących w ciąży. Zawierają składnik niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu i utrzymania dobrego samopoczucia u mamy.

Aktywne foliany – co to jest?

Aktywnymi folianami nazywane są formy kwasu foliowego należącego do witamin z grupy B, które są bezpośrednio użyteczne i przyswajalne dla organizmu. W tradycyjnych preparatach znajduje się surowa postać folianów, które muszą być dopiero przekształcone, by mogły być wykorzystane. Na tym etapie może dochodzić do częściowej utraty substancji czynnej. Sam proces też jest długotrwały, przez co witamina nie jest przyswajalna od razu. Kwas foliowy Actifolin zawiera sól glukozaminową kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego, która jest bezpośrednio i natychmiast dostępna dla organizmu.

Formy kwasu foliowego w suplemencie

Dla jeszcze lepszej przyswajalności kwasu foliowego, Actifolin zawiera dwie postacie tego składnika:

 • sól glukozaminową kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego,
 • kwas pteroilomonoglutaminowy.

Różne postacie, które są metabolizowane przez organizm w odmienny sposób, zapewniają optymalną biodostępność i wykorzystanie kwasu foliowego. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób z mutacją genu odpowiedzialnego za zdolność przekształcania go do formy aktywnej.

Kwas foliowy Actifolin – dlaczego warto?

Aktywne foliany odgrywają ważną rolę w wielu procesach biologicznych, w tym w syntezie DNA, podziale komórek oraz w metabolizmie aminokwasów. Są szczególnie ważne dla kobiet w ciąży lub planujących ciążę, ponieważ pomagają zapobiegać wadom cewy nerwowej u płodu. Ponadto, odpowiedni poziom folianów jest ważny dla ogólnego zdrowia serca i układu krążenia, a także dla zdrowia psychicznego.

Actifolin w ciąży

Paniom planującym poczęcie lub będącym przy nadziei poleca się stosowanie zwiększonej ilości aktywnych folianów. Przyjmowanie Actifolin w ciąży dostarcza aż 800 µg kwasu, zapewniając odpowiednią podaż substancji. Dla osób w stanach zwiększonego zapotrzebowania na foliany oraz borykających się z zaburzeniami przyswajania tego składnika przeznaczony jest Actifolin 2 mg. Warto jednak pamiętać, by przed rozpoczęciem suplementacji skonsultować się z lekarzem.

Jak przyjmować Actifolin?

Dla prawidłowej suplementacji aktywnych folianów wystarczy przyjmować po 1 tabletce dziennie Actifolin 0,8 mg, popijając odpowiednią ilością płynów. Produkt można przyjmować niezależnie od pory dnia i posiłków. Taka ilość substancji jest odpowiednia dla większości kobiet ciężarnych oraz rekomendowana przez ekspertów w celu zminimalizowania ryzyka uszkodzeń cewy nerwowej.

Kwas foliowy Actifolin jest suplementem szeroko polecanym kobietom planującym ciążę lub spodziewającym się dziecka. Substancja ta jest niezbędna do prawidłowego rozwoju płodu i zmniejsza ryzyko nieuleczanych chorób układu nerwowego. Warto mieć ten suplement w domowej apteczce i przyjmować go jeszcze przed zapłodnieniem.

Sortuj & filtruj
 • Widok
 • Sortuj według

  zresetuj

 • Opakowanie

  zresetuj

 • Cena

  zresetuj

3 Wyniki
BESTSELLER
zł 14,69*
PZN 08301242
 • Suplement diety kwasem foliowym w składzie
 • Wysoko przyswajalna forma
 • Odpowiedni dla kobiet w ciąży
dostępny
×
dostępny

Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku przed godziną 16:00 zazwyczaj opuszczają magazyn tego samego dnia.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 209
zł 31,19*
PZN 08303432
 • Suplement diety z kwasem foliowym
 • Dla kobiet w ciąży i planujących poczęcie
 • Kwas foliowy umożliwiający prawidłowy podział komórek
aktualnie niedostępny
×
aktualnie niedostępny

Ten produkt jest czasowo niedostępny. Zapisz się do darmowego powiadomienia aby otrzymać informację jak tylko się pojawi.

Wysyłka gratis od zł 209
zł 35,15*
PZN 08303599
 • Suplement z dużą ilością kwasu foliowego
 • Kwas foliowy wspierający podział komórkowy
 • Foliany uelastyczniające naczynia krwionośne
aktualnie niedostępny
×
aktualnie niedostępny

Ten produkt jest czasowo niedostępny. Zapisz się do darmowego powiadomienia aby otrzymać informację jak tylko się pojawi.

Wysyłka gratis od zł 209
0