oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu: czym jest?

, ,

Negatywny wpływ na organizm ma wiele czynników, nie tylko żywieniowych, ale również środowiskowych. Do najczęściej wymienianych należą: zanieczyszczone powietrze, złe nawyki życiowe oraz warunki mieszkaniowe. Nagromadzenie toksyn może negatywnie wpływać na samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dlatego raz na jakiś czas warto zastosować u siebie detoksykację, która wspomoże naturalne funkcje ciała. Czym jest oczyszczanie organizmu i jak je bezpiecznie przeprowadzić u siebie?

Czym są toksyny?

To popularne słowo oznacza po prostu truciznę. Jest ona wytwarzana przez drobnoustroje, takie jak bakterie i wirusy, zwierzęta i rośliny. Toksyny mogą być wdychane, przyjmowane z pożywieniem lub napojami oraz wchłaniane przez błony śluzowe. U całkowicie zdrowego człowieka układ trawienny jest  w stanie samodzielnie poradzić sobie z oczyszczeniem organizmu. Jednak przy nadmiarze toksyn lub u osób prowadzących niehigieniczny tryb życia, mogą one prowadzić do rozwoju niektórych chorób lub pogorszenia stanu zdrowia.

Czynniki środowiskowe w oczyszczaniu organizmu

Nie jest niestety możliwe całkowite wyzbycie się czynników negatywnie wpływających na organizm. Codzienny stres, nawyki żywieniowe, a nawet leki przepisane przez lekarza na przewlekłe choroby mają negatywny wpływ na organizm. Dlatego w procesie oczyszczania organizmu warto skupić się na tych, które faktycznie można zweryfikować. Zmiana diety na zdrowszą, zwiększenie czasu aktywności fizycznej każdego dnia, czy też odpowiednia ilość snu to prosty, acz skuteczny wkład w proces detoksykacji organizmu.

Istota diety w oczyszczaniu organizmu

Dieta przez wielu uważana jest jako pierwszy i najistotniejszy krok ku zdrowiu. Faktycznie, to pożywienie dostarcza nam największej ilości witamin i minerałów, umożliwia ich wchłanianie w żołądku i jelitach i dodaje nam energii do działania każdego dnia. Powiedzenie, że jesteśmy tym, czym jemy, jest w istocie prawdziwe. Dlatego tak ważne jest, aby codzienna dieta była zbilansowana i zdrowa. Jest to również silne narzędzie profilaktyczne, gdyż nie dopuszczamy do nagromadzenia trucizn w organizmie.

Dieta może być również bardzo pomocna w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Reguluje ona przemianę materii i wspomaga narządy w ich naturalnych funkcjach detoksykacyjnych. Dieta oczyszczająca jest z zasady niskokaloryczna, jednak nie jest zaliczana do odchudzających. Utrata wagi ciała jest skutkiem ubocznym pozbycia się z organizmu nadmiaru płynu i uregulowania przemiany materii.

Jak przeprowadzić oczyszczanie organizmu z toksyn?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn są zioła oczyszczające. Medycyna naturalna to skarbnica wiedzy na temat naturalnych właściwości roślin przez lata stosowanych przez lekarzy i zielarzy. Mogą mieć właściwości moczopędne, przeciwzapalne oraz regulujące przemianę materii. Pokrzywa działa moczopędnie, czym wspomaga pracę nerek i pomaga lekko odwodnić organizm. Szałwia ma silne właściwości przeciwzapalne, czym również zaskarbiła sobie miano leku na choroby gardła. Ostropest plamisty często polecany jest na oczyszczenie wątroby i woreczka żółciowego.

Zioła oczyszczające najczęściej przyjmowane są w formie naparów. Są one łatwe w przygotowaniu i zdatne do spożycia zarówno w domu, jak i w pracy. Osobom, które nie przepadają za specyficznym, ziemistym smakiem herbatek ziołowych, polecane są drażetki i tabletki na oczyszczenie organizmu. O czym należy pamiętać przy doborze ziół? Nie każdy może je stosować jednakowo. O wyborze właściwej diety lub kuracji oczyszczającej z pomocą ziół należy bezwzględnie poinformować lekarza. Zastosowanie nieodpowiednich może mieć niebezpieczne dla zdrowia konsekwencje.

 

 

preparaty na oczyszczanie organizmubiofax classic kapsułkiplastry bambusowezioła szwedzkie marii treben zielona herbata w saszetkach