blada kreska na teście ciążowym co oznacza

Blada kreska na teście ciążowym – co oznacza?

,

blada kreska na teście ciążowym co oznacza

Dostępne obecnie na rynku testy ciążowe są niezwykle czułe – wychwytują nawet najmniejszą ilość hormonu ciążowego gonadotropiny kosmówkowej. Dlatego uważa się, że jeśli test zostanie przeprowadzony w odpowiednim momencie (najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki), z użyciem porannego moczu oraz w sposób prawidłowy, blada kreska prawie na pewno oznaczać będzie wynik pozytywny.

Jeżeli kreska kontrolna na teście nie jest bardzo widoczna, zaleca się powtórzenie testu po kilku dniach. W pierwszych tygodniach ciąży ilość hormonu znacznie się powiększa – jest go nawet dwa razy więcej każdego dnia. Wykonany kilka dni po pierwszej próbie test powinien dać już definitywną odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy w ciąży.

Testy, nawet te najczulsze, nie dadzą nam nigdy pewności, że z ciążą wszystko jest w porządku. Po wykonaniu testu należy więc umówić się na wizytę lekarską u ginekologa, który wykona badanie USG i oceni, czy ciąża się zagnieździła prawidłowo w macicy oraz czy widoczne jest echo zarodka. Na taką wizytę, jeśli nie dzieje się nic niepokojącego, należy umówić się przed 10. tygodniem ciąży, ale najlepiej w okolicach 8. tygodnia. W gabinetach, gdzie stosowany jest bardzo czuły sprzęt ultrasonograficzny, echo zarodka widoczne może być już po 6. tygodniu ciąży.