cera dojrzała

Jakiej pielęgnacji potrzebuje cera dojrzała?

,

Z czasem większość kobiet zauważa u siebie niepokojące objawy utraty wilgoci na skórze. Staje się ona poszarzała, przesuszona, pozbawiona blasku. Cera dojrzała wymaga specjalnej pielęgnacji i dostarczenia jej odpowiednich składników odżywczych. Jakich i gdzie je znaleźć?

Co to jest cera dojrzała?

Skóra to największy ludzki organ, który ma zdolność do produkcji potrzebnych jej składników. Z czasem jednak, traci ona tę niesamowitą właściwość, a wraz z nią elastyczność, miękkość i zdolność do samo nawilżania. Dlatego, poza dietą, należy dostarczać jej odpowiednich składników w postaci specjalistycznych kosmetyków. Na co zwracać uwagę, kiedy kupuje się kremy do cery dojrzałej? Co powinno znaleźć się w ich składzie?

Nawilżanie cery dojrzałej

Jednym z największych problemów skóry dojrzałej jest jej odwodnienie. Nie produkuje ona już kwasu hialuronowego, który ją nawilża od środka i odżywia jej naturalny budulec – kolagen. To jest najważniejszy czynnik przy tworzeniu się nowych zmarszczek. Skóra staje się cienka, a na jej powierzchni tworzą się bruzdy. Z czasem, jeśli pierwsze objawy będą ignorowane, zmarszczki będą się pogłębiały.

W składzie kremów do cery dojrzałej powinny znaleźć się składniki nawilżające, takie jak mocznik we właściwym stężeniu lub gliceryna, która wiąże wodę w naskórku.

krem do cery dojrzałej

Witaminowe wsparcie skóry dojrzałej

Skóra dojrzała potrzebuje witamin, gdyż organizm w tym wieku inaczej je metabolizuje. Jeśli dieta nie jest odpowiednia, będzie się to odznaczało na wyglądzie cery. Dlatego można się wspomagać witaminami – antyoksydantami dodawanymi do kremów, mleczek i balsamów dla kobiet dojrzałych.

Częstym składnikiem jest retinol, czyli witamina A. Dzięki niej, skóra dojrzała staje się wyraźnie miększa i gładsza, a także wyrównuje ona jej koloryt, dodając jej blasku.

Witamina E – tokoferol, aktywnie walczy z wolnymi rodnikami. To one są odpowiedzialne za tak zwany stres oksydacyjny skóry, a więc jej degradację. Witamina E to składnik, która hamuje proces oksydacji, szkodliwego wpływu tlenu na komórki skóry.

Koenzym Q10 to substancja, która doskonale rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego jest częstym składnikiem specjalistycznych kremów do cery dojrzałej po 50 roku życia. Hamuje utlenianie lipidów, przez co nie ulegają one zniszczeniu, ale także jest świetnie tolerowany przez skórę, jako że sam w niej występuje.
kosmetyki do cery dojrzałej

Natłuszczanie

Cera dojrzała bardzo łatwo się odwadnia, dlatego stosowanie nieodpowiednich kosmetyków nawilżających może być nie tylko nieskuteczne, ale również szkodliwe. W kremach powinny znaleźć się składniki, które stworzą na jej powierzchni ochronny film. Stąd właśnie kremy do skóry dojrzałej mogą się wydawać nieco bardziej tłuste niż te wyłącznie nawilżające.

Producenci stosują najróżniejsze składniki natłuszczająco-ochronne w swoich kosmetykach, a do tych najbardziej popularnych należą cera alba – wosk pszczeli w niskim stężeniu, trójgliceryd kaprylowo-kaprynowy i monoglicerydy oleju kokosowego. Mają one pośrednią funkcję nawilżającą i zmiękczającą naskórek oraz głębsze warstwy skóry.

Roślinne wsparcie cery dojrzałej

Od kilku dziesięcioleci coraz większym zainteresowaniem naukowców z dziedziny kosmetologii cieszą się niektóre właściwości roślin. Zawierają one składniki odżywcze, które doskonale wpływają na stan skóry, przy jednoczesnym zachowaniu ich naturalnego charakteru. Olej jojoba (Simmondsia Chinensis) , na przykład, wpływa pozytywnie na elastyczność skóry, która w pewnym wieku zaczyna wiotczeć. Jest on pełen witamin, w tym tokoferolu i retinolu. Morszczyn pęcherzykowaty (Fucus Vesiculosus) to rodzaj glonu wykazujący właściwości przeciwzmarszczkowe. Przez swoje morskie pochodzenie zawiera całe mnóstwo minerałów: magnezu, jodu, cynku i miedzi. Na co zwracać uwagę przy składnikach roślinnych? W kremach do cery dojrzałej powinny się one znaleźć w pierwszej połowie składu lub odrobinę dalej, nie zaś na samym końcu. W ten sposób, można maksymalnie wykorzystać ich potencjał.

pielęgnacja cery dojrzałejeucerin hyaluron filler krem na nocvichy liftactiv krem pod oczyvichy neovadiol magistral krem vichy liftactiv collagen specialist