jak przechowywać serum z witaminą c

Jak przechowywać serum z witaminą C

, , , ,

jak przechowywać serum z witaminą c

Serum z witaminą C stanowi idealne uzupełnienie domowej pielęgnacji cery. Kwas askorbinowy wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia i stymuluje syntezę kolagenu. Aby móc korzystać w pełni z jego właściwości należy prawidłowo przechowywać produkt. W tym artykule wyjaśniamy, czy faktycznie dobrym miejscem dla serum jest lodówka, czy może jednak wystarczy szuflada z kosmetykami?

Jak i gdzie przechowywać serum z witaminą C?

  • kupujmy serum w ciemnych buteleczkach, ponieważ witamina C zawarta w kosmetyku może się utlenić na skutek działania światła.
  • przechowujmy produkty w ciemnym i chłodnym miejscu na przykład w szafce – pamiętając, że temperatura w łazience potrafi mieć wysokie wahania przez gorące prysznice lub kąpiele. Upalna pogoda również nie jest sojusznikiem dla serum, ponieważ może przyspieszyć rozkład witaminy C.
  • w upalne dni można rozważyć chłodzenie serum – jeśli nie możemy zapewnić kosmetykowi stabilnej chłodnej temperatury, to można je schować do lodówki. Należy jednak je przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu i z dala od światła oraz jedzenia. Dobrym rozwiązaniem jest włożenie flakonu z serum do dodatkowego zamykanego pojemnika, aby zabezpieczyć je przed kontaktem z żywnością.
  • nadmierny dostęp powietrza do serum może zmniejszyć skuteczność kosmetyku, dlatego tak ważne jest szczelne jego zamykanie po każdorazowym użyciu.
  • sprawdzajmy datę ważności – i usuwajmy z naszej kosmetyczki produkty, które są już przeterminowane, zmieniły zapach, teksturę lub kolor.

Osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę o kosmetykach pielęgnacyjnych, zapraszamy do lektury naszego wpisu – Czy serum z witaminą C można stosować codziennie?

Polecane produkty