czego nie jeść przy braniu antybiotyku

Które leki na nadciśnienie powodują kaszel?

,

które leki na nadciśnienie powodują kaszel

Nie ma jednego leku na nadciśnienie, a nowoczesna farmakologia wciąż poszukuje sposobów na redukowanie zaburzeń ciśnienia tętniczego krwi. Przy wszystkich korzyściach z ich stosowania, mają one również określoną liczbę działań niepożądanych. Jednym z najczęściej zgłaszanych przez pacjentów jest właśnie kaszel.

Kaszel wywołany lekami na nadciśnienie tętnicze jest suchy i bardzo męczy nasze drogi oddechowe. Nasila się w nocy. Nie jest związany z żadną infekcją, ewidentnie pojawia się po rozpoczęciu terapii określoną grupą leków. W przypadku nadciśnienia są to inhibitory konwertazy angiotensyny (IKA). Jest to dość częste działanie niepożądane.

Jeśli pacjent rozpoczął leczenie IKA, a typowe środki przeciwkaszlowe nie działają, powinien on udać się do lekarza w celu głębszej diagnozy. Bardzo często lekarz wtedy jest w stanie zmienić rodzaj leku na inny. W żadnym wypadku nie należy robić tego na własną rękę, ani odstawiać leczenia nadciśnienia jako takiego.

Do inhibitorów konwertazy angiotensyny należą: ramipril, lizynopril, enalapril, chinapril, perindopril, kaptopril, zofenopril.

Zobacz preparaty łagodzące podrażnienia błony śluzowej gardła