makijaż świąteczny

Makijaż świąteczny – jak go wykonać?

,

makijaż świąteczny

Zanim w wigilijny wieczór cała rodzina zasiądzie wspólnie do stołu w wielu domach panuje pośpiech. Nie pozwól jednak, aby natłok obowiązków związanych ze świątecznymi przygotowaniami przeszkodził Ci wykonać olśniewający makijaż świąteczny. Sprawdź, jak go zrobić, aby mieć gotowy pomysł i wszystkie potrzebne kosmetyki pod ręką.

Klasyczny makijaż na święta

Wszyscy marzymy o białych świętach. Kiedy jednak pada śnieg makijaż może łatwo się rozmazać. Tym bardziej, że w święta często odwiedzamy rodzinę lub wychodzimy na spacer, aby uniknąć przejedzenia. Świąteczny makijaż w wigilijny wieczór powinien też przetrwać wspólne wyjście na pasterkę. Rozwiązaniem jest wodoodporna masakra i eyeliner. Ciemna kreska w linii rzęs dodaje spojrzeniu głębi i idealnie sprawdza się w wieczornym, eleganckim makijażu. Choć w tym sezonie z powrotem modne są również grunge’owe kreski, na święta polecamy klasyczny makijaż w kształcie kociego oka. Kitten eye to styl, który triumfuje znów na salonach. Cienka kreska wyciągnięta poza zewnętrzny kącik i lekko uniesiona do góry wygląda naturalnie, a jednocześnie elegancko i kobieco. La Roche Posay Intensywny eye-liner do wrażliwych oczu doskonale sprawdzi się dla osób ze skłonnością do podrażnień oraz noszących soczewki kontaktowe. Dzięki właściwościom wodoodpornym można go także polecić dla osób zmagających się z opadająca powieką, aby tusz nie odbił się na skórze.

Wytuszowane rzęsy, kreska na oku, a do tego wyraziste usta w odcieniach czerwieni – tak wyobrażamy sobie klasyczny makijaż na święta. Właścicielki pełniejszych ust mogą pozwolić sobie na ciemniejsze, matowe pomadki. np. w odcieniu bordo czy wina. Klasyczną czerwień pomoże uzyskać np. Hyaluron Lip Perfection – pomadka do ust czerwona z dodatkiem masła mango i olejku jojoba o działaniu nawilżającym.

 

Świąteczny makijaż oka

Świąteczny makijaż oka budzi najwięcej emocji. Często zastanawiamy się, jaki kolor cieni wybrać? Klasyczne świąteczne kolory to przede wszystkim złoto i butelkowa zieleń z metalicznym połyskiem. Dla osób lubiących wyraziste makijaże idealna będzie technika smokey eye. W tym roku modne są również odcienie niebieskiego – można więc pokusić się o makijaż inspirowany zimową aurą z dominującymi chłodnymi odcieniami błękitu, podkreślonego ciemniejszym granatem.

Dla osób, które nie lubią eksperymentować i wolą używać wypróbowanych stale używanych kolorów, urozmaiceniem mogą być drobne świąteczne akcenty. Boże Narodzenie to czas pełen magii. Aby podkreślić wyjątkowość tych chwil, makijaż świąteczny powinien dodawać spojrzeniu odrobiny blasku. W tym celu zamiast zwykłego jasnego cienia rozświetlającego nakładanego w kąciku oka warto użyć np. cienia do powiek z brokatem. Tym samym cieniem można rozświetlić spojrzenie również na dolnej powiece. Mieniące się drobinki będą idealnie komponować się ze świątecznym nastrojem. Tegoroczny makijaż oczu pozostawia więc wiele wariantów do wyboru. Tym bardziej, że zgodnie z obowiązującymi trendami wcale nie musi współgrać z ubiorem, a wręcz przeciwnie może być dobrany na zasadzie kontrastu.

 

świąteczny makijaż oka

Makijaż świąteczny krok po kroku – co jest ważne?

Podstawą udanego makijażu jest wypielęgnowana skóra – to nie tylko pusty slogan. Gładka i nawilżona cera promienieje, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy chcemy wykonać modny świetlisty makijaż lub mocno kryjące kosmetyki zastąpić delikatnym podkładem. Niezbędny jest dobry krem pod makijaż, który szybko się wchłonie nie pozostawiając na skórze tłustego filmu. Przesuszona skóra jest matowa, ściągnięta, może się łuszczyć, dlatego przede wszystkim należy ją nawilżyć. Objawy przesuszenia skóry pomoże zlikwidować np. Vichy Aqualia Thermal – lekki krem z kwasem hialuronowym, wodą termalną i cukrem roślinnym. W pielęgnacji skóry twarzy, która ma przynieść niemal natychmiastowe efekty idealnie sprawdzi się skondensowana moc składników, jaką posiada serum do twarzy. Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler booster z witaminą C pomoże rozjaśnić cerę i doda jej blasku. Witamina C wspiera także produkcję naturalnego kolagenu oraz neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu posiada właściwości przeciwstarzeniowe. Dobrze nawilżona skóra lepiej współpracuje z podkładem, kosmetyki kolorowe są również bardziej trwałe, dzięki zastosowaniu bazy do makijażu swiątecznego. Aby wzmocnić działanie kosmetyków, dzień wcześniej warto także wykonać łagodny peeling, który usunie martwe komórki naskórka i ułatwi wchłanianie substancji aktywnych.

Klasyczny makijaż to zwykle połączenie trzech kosmetyków:

  • pudru brązującego wykorzystywanego do uwydatnienia kości policzkowych i modelowania kształtu twarzy
  • różu z satynowym wykończeniem nakładanego na najwyższy punkt kości policzkowych, który dodaje dziewczęcego wdzięku i sprawia, że cera wygląda bardziej promiennie
  • rozświetlacza aplikowanego na szczyt kości policzkowych, a także dekolt, jeśli ma być wyeksponowany.

Chociaż zimą zwykle królowały podkłady do twarzy o właściwościach kryjących, w ostatnich trendach prym wiedze rozświetlona cera. Można więc pokusić się o makijaż świąteczny w stylu dolphin skin. W tym celu warto jeszcze bardziej przyłożyć się do pielęgnacji skóry i jej nawilżenia. W roli podkładu sprawdzą się kremy BB o właściwościach rozświetlających lub po prostu ulubiony podkład do twarzy o działaniu nawilżającym. Idealnym sposobem aplikacji będzie aplikacja gąbeczką na mokro, co pozwoli uzyskać jeszcze bardziej naturalny efekt i dokładnie rozprowadzić produkty. Do wykończenia makijażu idealnie nada się rozświetlacz w płynie nakładany nie tylko na policzki, ale także czoło i brodę. Niedoskonałości pomogą z kolei ukryć korektory do twarzy odbijające światło.

 

klasyczny makijaż na święta