Demakijaż twarzy

Demakijaż – jak i czym oczyścić twarz?

,

Demakijaż to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji twarzy. Kosmetyki do demakijażu pozwalają nie tylko usunąć pozostałości fluidu czy tuszu do rzęs, ale także nadmiar łoju, pot, martwy naskórek i po prostu brud. Niejednej z pań zdarzyło się zasnąć w pełnym makijażu. Jeśli będzie to jednorazowy incydent, nic strasznego ze skórą się nie stanie. Jeśli jednak takie wypadki będą mieć miejsce nagminnie, cera stanie się poszarzała i matowa, może pojawić się problem z trądzikiem i zatkanymi porami, a sama twarz zdecydowanie zacznie wyglądać na starszą i bardziej zmęczoną. Wiemy już, że demakijaż należy wykonywać codziennie, ale jak robić to dobrze?

 

Olejek czy mleczko do demakijażu?

Wybór odpowiedniego produktu do oczyszczania zależy od rodzaju cery i ewentualnych problemów skórnych z jakimi się zmagamy. Jak działa olejek, a jak mleczko do demakijażu? Olejek do demakijażu łączy się z naturalnymi olejami wydzielanymi przez skórę i dokładnie ją oczyszcza. Tłustą warstwę zwykle trudno zmyć z powierzchni skóry samą wodą, olejek do demakijażu zawiera jednak emulgatory – czyli związki chemiczne, które umożliwiają dokładne jego spłukanie. Olejek do demakijażu doskonale nadaje się do pielęgnacji cery suchej i odwodnionej, ale mogą go stosować także właścicielki cery tłustej. Mleczko do demakijażu charakteryzuje duża delikatność, dlatego często rekomenduje się stosowanie tego produktu osobom o skórze wrażliwej i suchej. Jego zastosowanie usuwa wyłącznie zanieczyszczenia, nie pozbawiając skóry naturalnej warstwy ochronnej. Po jego użyciu nie odczujemy więc nieprzyjemnego uczucia napięcia skóry, pojawi się jednak delikatny tłusty film, który należy spłukać przy użyciu wody. Szukając produktu o mniej tłustej konsystencji, mleczko do demakijażu zastąpić można płynem micelarnym. Warto jednak pamiętać, aby po jego zastosowaniu koniecznie nałożyć na twarz krem.

Demakijaż twarzy – olej kokosowy

Dużą popularnością cieszy się zmywanie makijażu olejem kokosowym. Źródłem pozytywnych opinii na jego jego temat jest skuteczność w usuwaniu trwałych produktów do makijażu. To zaleta szczególnie przydatna latem, kiedy często korzystamy na przykład z wodoodpornych tuszy do rzęs. Na szczególną uwagę zasługują także właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne oleju kokosowego. Zmywanie makijażu olejem kokosowym nie zatyka porów i jest odpowiednie między innymi dla osób zmagających się z wypryskami. Jak właściwie przeprowadzić demakijaż twarzy? Olej kokosowy należy rozsmarować na wilgotnej skórze, a po chwili usunąć jego nadmiar wacikiem. Następnie przemyć twarz wodą i delikatnie osuszyć. Zmywanie makijażu olejem kokosowym nie tylko pozwala dokładnie oczyścić twarz, ale także doskonale ją pielęgnuje, wspiera regenerację skóry oraz zapewnia jej dodatkową ochronę w trakcie opalania. Inne popularne olejki stosowane do demakijażu to także na przykład olej z awokado, olej z pestek winogron czy olejek migdałowy.

Jak zmyć makijaż bez płynu do demakijażu?

Ulubione kosmetyki do demakijażu zawsze są pod ręką w domu, co jednak zrobić kiedy nie mamy do nich dostępu? Popularnym sposobem na demakijaż twarzy w podróży są chusteczki do demakijażu. Nie zajmują wiele miejsca i zmieszczą się w każdym bagażu. Chusteczki do demakijażu nie sprawdzą się jednak w przypadku problemów z trądzikiem, który podczas ich stosowania może przybierać na sile. Chusteczki do demakijażu nie są również najdokładniejszym sposobem na usuwanie zanieczyszczeń, sprawdzą się doraźnie, jednak na stałe warto korzystać z innego typu preparatów.

Jedną z nowinek w ostatnim czasie okazała się rękawiczka do demakijażu. Ze względu na jej gabaryty to kolejna ciekawa opcja wyjazdowa. Rękawiczka do demakijażu przyciąga do siebie wszelkie zanieczyszczenia, pozwalając wykonać demakijaż twarzy. To połączenie oczyszczania z delikatnym masażem. Rękawiczka do demakijażu jest bardzo prosta w użyciu – wystarczy ją zwilżyć, a następnie delikatnymi, kolistymi ruchami przesuwać po twarzy. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się makijażu, ale także poprawimy mikrokrążenie skóry.

Niemal każda kobieta, jeśli nawet nie codziennie, to z pewnością na ważniejsze okazje, robi sobie makijaż. Stąd demakijaż twarzy dotyczy prawie wszystkich pań. Na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty i produkty, dzięki którym demakijaż twarzy staje się szybki i dokładny. Demakijaż to czynność, o której przede wszystkim nie należy zapominać, kładąc się do łóżka w pełnym make-upie. Po drugie, warto przetestować kosmetyki do twarzy zalecane do posiadanego typu cery i wybrać ten, który pod względem konsystencji, składu i specyfiki działania najlepiej będzie odpowiadał naszym preferencjom.

prawidłowy demakijaż twarzykosmetyki do oczyszczania twarzybioderma sensibio h2o płyn micerlarnybioliq clean płyn micelarnymleczko do demakijażu oczu