jakie zastosowanie ma imbir

Jakie zastosowanie ma imbir?

,

jakie zastosowanie ma imbir

Imbir posiada właściwości przeciwzapalne i odkażające. Dodawany do potraw oraz przyrządzany w formie naparów rozgrzewa organizm i wspomaga trawienie. Działa także przeciwutleniająco, wspiera walkę z nadmiarem wolnych rodników i chroni przed rozwojem wielu chorób przewlekłych.

Na nudności, wymioty, ból brzucha

Imbir stosuje się na objawy niestrawności, wymioty i nudności. Pobudza produkcję żółci, dzięki czemu organizm lepiej radzi sobie z trawieniem ciężkostrawnych posiłków. Wspomaga prawidłową motorykę żołądka oraz zapobiega problemom trawiennym. Właściwości imbiru mogą pomóc także na mdłości pojawiające się w okresie ciąży lub występujące u osób cierpiących na chorobę lokomocyjną w trakcie podróży. Ból brzucha u kobiet może być związany ze zbliżającym się krwawieniem menstruacyjnym. Imbir przyjmowany na bóle menstruacyjne działa rozkurczowo. Hamuje bolesne skurcze mięśni gładkich macicy i pomaga łagodzić odczuwany dyskomfort.

Powiązane produkty

Na przeziębienie, kaszel, ból gardła

Imbir należy do popularnych naturalnych środków stosowanych na pierwsze objawy przeziębienia. Napary na bazie imbiru pomagają się wygrzać i zahamować rozwój infekcji. Sprawdzą się również na ból gardła, aby złagodzić objawy rozwijającego się stanu zapalnego. W przypadku infekcji, w przebiegu których pojawia się kaszel, warto sięgnąć np. po syrop z imbiru. Działanie imbiru rozrzedza wydzielinę i wspomaga oczyszczanie się dróg oddechowych. Po herbatę z imbirem można też sięgać profilaktycznie, aby wzmocnić organizm i zmniejszyć jego podatność na działanie wirusów i bakterii w sezonie infekcyjnym.

Na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia

Właściwości imbiru mogą pomóc w ochronie przed występowaniem chorób układu sercowo-naczyniowego: miażdżycy, zawału serca, nadciśnienia. Działanie imbiru pobudza krążenie krwi, reguluje ciśnienie oraz obniża poziom złego cholesterolu LDL. Zapobiega także nadmiernej agregacji płytek krwi, co jest bezpośrednią przyczyną tworzenia się zakrzepów.

Ponadto imbir pobudza metabolizm i pomaga obniżyć poziom cukru we krwi. Stosuje się go także wspomagająco w leczeniu chorób reumatycznych, stanów zapalnych stawów i bóli mięśniowych. Dzięki swoim właściwościom imbir chroni organizm przed szkodliwymi skutkami stresu oksydacyjnego oraz redukuje stany zapalne, jednocześnie zapobiegając rozwojowi wielu chorób przewlekłych.