makijaż na lato

Makijaż na lato – trendy 2024

,

makijaż na lato

Makijaż jest dla wielu kobiet nieodzownym elementem codziennej stylizacji. Trendy zmieniają się z sezonu na sezon i w tym specjaliści stawiają na look naturalny i świetlisty z domieszką koloru i odrobiny fantazji. Lekkość z akcentem to makijażowy znak rozpoznawczy lata 2024.

Letni makijaż a pielęgnacja

W letniej stylizacji twarzy bardzo ważna jest pielęgnacja, przede wszystkim nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna. W lecie najlepiej przestawić się na kilka miesięcy na kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Wbrew radom wielu zagranicznych celebrytek, krem czy fluid z filtrem należy nakładać na całą twarz, na tyle obficie, by filtry skutecznie pełniły swoją funkcję. W zależności od preferencji możemy dobrać swoją ulubioną konsystencję: żelową (np. Eucerin Sun SPF 50+), balsam czy nieco bardziej odżywczą – ta nie ma większego znaczenia, jeśli sprawdza się w przypadku naszych indywidualnych potrzeb.

Kolejnym elementem letniego makijażu jest… demakijaż. Niezależnie od tego ile produktów nakładamy na twarz i jak delikatny jest nasz make-up, skóra potrzebuje oczyszczenia pod koniec dnia i dokładnego nawilżenia z odżywieniem. Latem możemy z powodzeniem stosować preparaty z witaminą C, ale w porannej pielęgnacji rezygnujemy z retinolu.

Makijaż na lato 2024 – oprawa oczu

W tym sezonie stawiamy bardziej na naturalny wygląd całej oprawy oczu niż efekty specjalne. W makijażu dziennym, zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej” brwi tylko delikatnie podkreślamy, dorysowujemy pojedyncze włoski by uzupełnić braki i dokładnie wyczesujemy. Możemy używać bezbarwnego mydełka lub pomady, by utrzymywały swój kształt przez cały dzień. Podkreślamy ich naturalny zarys. Wieczorem, na specjalną okazję, możemy pozwolić sobie na nieco więcej malunku, jednak wciąż nie przesadzamy z pigmentem.

W przypadku rzęs, stawiamy na umalowane, lecz naturalnie wyglądające. Obserwujemy trend rezygnacji z rzęs doczepianych, chyba, że dają one maksymalnie neutralny efekt, a nie możemy same pochwalić się tak zwanymi „firankami”. Możemy natomiast rzucić na nie odrobine koloru w postaci mascary o barwie innej niż czarna. W tym sezonie tusze w kolorach przypominających letnie kwiaty są jak najbardziej na miejscu, w zależności oczywiście od kontekstu sytuacji, w której mamy się znaleźć. Niezależnie od wybranego tonu, rzęsy powinny być porządnie wyczesane i rozdzielone.

W cieniach do powiek widzimy dwa dominujące trendy. Jeden z nich jest świetlisty – blask jest znakiem rozpoznawczym letniego makijażu w 2024. Dobrej jakości świetliste cienie są łatwe w nakładaniu i nie wymagają od nas zaawansowanych umiejętności. To doskonały sposób na ultra szybki make-up. Drugą opcją, dla bardziej odważnych pań jest makijaż w stylu grunge, więc nieco ciężki, ciemny, wyglądający na odrobinę niedbały.

Jak zrobić lekki makijaż twarzy?

Tegoroczny makijaż letni nie wymaga od nas nakładania wielu warstw kolorówki na twarz, a jedynie podkreślenia jej kolorytu. Ten efekt osiągniemy za pomocą różu i rozświetlacza. Raczej unikamy silnego konturowania, bo piękny, modny efekt osiągniemy różem i rozświetlaczem.

W różach królować będzie kolor… różany, tj. barwa z pogranicza różowego i czerwonego, kolor kwiatowy. Jest on bardzo uniwersalny, pasuje w zasadzie każdemu, a w zależności od odcienia skóry, można aplikować go delikatnie lub budować. Tegorocznym kolorem Pantone został ciepły i radosny brzoskwiniowy Peach Fuzz, co znalazło odzwierciedlenie również w makijażowych trendach. Poleca się go tym z nas, które chcą podkreślić naturalny rumieniec.

Jeżeli lubimy bawić się makijażem rozświetlonym, mamy kilka trików do wyboru. Z jednej strony bardzo naturalny blask, którzy przypomina budzący się dzień, a z drugiej – wielokolorowy, zależnie od kąta padania światła, efekt. Rozświetlacze, które mają w sobie kilka pigmentów i inaczej wyglądają w zależności od oświetlenia w tym sezonie są zdecydowanie na plus.

Lekki makijaż na lato – usta

Usta tego lata mogą pięknie współgrać z oprawą oczu na zasadzie kontrastu. Jeśli górna część twarzy jest mocno podkreślona, usta pozostają naturalne lub delikatnie muśnięte bezbarwnym błyszczykiem czy szminką i odwrotnie. W barwach tego lata znajdziemy zarówno mocne, bardzo klasyczne czerwone pomadki dopasowane do tonu naszej cery, jak również kolor owoców lata – borówek, malin i porzeczek. Nie bójmy się eksperymentować, bo usta w lecie mogą jak najbardziej grać pierwsze skrzypce.

Jeśli chodzi o opcję delikatnego makijażu ust, do łask wracają olejkowe i wodne wykończenia. Pamiętamy, jednak, by skórę ust przygotować do makijażu preparatem z wysokim filtrem przeciw UV i regularnie nawilżając.

Uniwersalne kosmetyki

W tym roku króluje trend, który jest nie tylko ekonomiczny, ale również pozwala na zużycie swoich kosmetyków kolorowych zanim stracą świeżość i które pozwalają na zachowanie konsekwencji w kolorystyce makijażu. Różu i rozświetlacza można użyć jako cienia do powiek, a pomadki – jako różu. Jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale również bardzo praktyczne, bo w podróż zabieramy ze sobą znacznie mniej produktów, zamiast całej, wypełnionej po brzegi kosmetyczki. Pomadki doskonale sprawdzają się w funkcji różu, ale z uwagi na konsystencję trzeba dość szybko z nimi pracować i je rozcierać. Najlepiej wtedy sprawdza się gąbeczka. Rozświetlacz, szczególnie dający wielowymiarowy efekt będzie pięknie wyglądał na powiece.