krople żołądkowe na włosy

Krople żołądkowe na włosy – czy warto?

,

krople żołądkowe na włosy

Trendów w pielęgnacji skóry i włosów jest wręcz niezliczona ilość. Jednym z hitów ostatnich lat są krople żołądkowe na włosy. Choć brzmieć może to niedorzecznie, istnieją przesłanki ku temu, żeby jednak je stosować. Jakie działanie może mieć ten tradycyjny lek zastosowany na włosy?

Krople żołądkowe na porost włosów

Krople żołądkowe to znany od wielu lat środek na problemy ze strony układu pokarmowego. Mają status leku wydawanego bez recepty, są niedrogie i naprawdę łatwo dostępne. U starszych pokoleń zajmuje stałe miejsce w apteczkach. Jest to nic innego jak nalewka z kozłka lekarskiego, dziurawca, korzenia goryczki, bobrka, gorzkiej pomarańczy oraz mięty pieprzowej. Zioła te niwelują zgagę, bóle brzucha, a także pobudzają trawienie. Pomagają również w przejedzeniu, gdyż wspierają wydzielanie żółci.

Okazuje się jednak, że nasze babcie używały kropli również w inny sposób, a włosomaniaczki podłapały ten pomysł i z powodzeniem go stosują. Zioła to doskonały sposób na wzmocnienie cebulek i pobudzenie krążenia w skórze głowy.

Kozłek lekarski, znany lepiej jako waleriana, ma właściwości hamujące nadmierne przetłuszczanie się, pomaga również przy łupieżu. Mięta może łagodzić stany zapalne skóry głowy i daje przyjemne uczucie chłodzenia. Dziurawiec ma działanie wzmacniające cebulki włosów. Pozostałe zioła wykazują działanie bakteriobójcze. Dodatkowo alkohol zawarty w kroplach żołądkowych ma takie samo działanie: oddziałuje on na naskórek, wnika w niego i ułatwia przenikanie substancji czynnych w głąb. Sekret tkwi jednak, jak zwykle, w stężeniu.

Jak stosować krople żołądkowe na włosy?

Aby zapewnić sobie najlepszy efekt przy stosowaniu kropli żołądkowych na włosy należy trzymać się kilku zasad.

Po pierwsze, wykonujemy próbę uczuleniową. Pomimo faktu, że zioła zawarte w kroplach są całkowicie naturalne, nie znaczy to, że są zawsze nieszkodliwe. Ich podstawowym przeznaczeniem jest stosowanie wewnętrzne, nie zaś na skórę głowy, dlatego należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy nie zafundujemy sobie reakcji skórnej w postaci świądu, pieczenia czy pokrzywki.

Po drugie, nie stosuje się kropli w stężeniu 100%. Można przygotować roztwór z jednej łyżeczki kropli i trzech łyżeczek wody mineralnej i w takich proporcjach przygotować ilość nam odpowiadającą. W delikatniejszej wersji rozcieńcza się jedną kroplę na jedną łyżkę wody. Poziom rozcieńczenia będzie zależał od wrażliwości skóry głowy. Kropli nie stosuje się codziennie, ale należy wcierać je regularnie. Efektów nie zobaczy się po kilku użyciach, natomiast nowe włoski wiele użytkowniczek obserwuje już choćby po dwóch miesiącach.

Po trzecie, samo nakładanie kropli na skórę głowy nie wystarczy. Przyda się również wykonanie masażu , który ma usprawnić krążenie w skórze i odżywienie cebulek w składniki odżywcze.

jak stosować krople żołądkowe na włosy

Wcierkę można stosować zarówno przed jak i po umyciu głowy. Obie metody mają swoje zwolenniczki. W pierwszym przypadku istnieje szansa na zmycie pozostałości i pozbycie się zapachu, który nie każdej z nas może odpowiadać. W drugim – składniki zawarte w ziołach i alkohol mogą łatwiej wniknąć przez czystą skórę, ponieważ nie mają do pokonania bariery w postaci łoju, brudu i kurzu. Wydaje się więc, że czas aplikacji zależy od indywidualnych preferencji.

Wcierkę pozostawia się na włosach na godzinę, aby umożliwić składnikom aktywnym rozwinięcie pełni swoich właściwości. Warto wcierać krople żołądkowe wieczorem, a nie rano, ponieważ część tego specyficznego zapachu po prostu wyparuje przez noc.

Krople żołądkowe najlepiej kupować w aptece. Mamy wtedy pewność, że jest to skoncentrowany produkt, oryginalny, a producent zapewnia jego najlepszą możliwą jakość.

Krople żołądkowe na wypadanie włosów – przeciwwskazania

Pomimo drogocennych właściwości, zdarzają się uczulenia na niektóre zioła. W takiej sytuacji należy ich bezwzględnie unikać. Nie ma znaczenia, że w tym przypadku stosuje się je zewnętrznie, przy nadwrażliwości można nabawić się silnej reakcji alergicznej.

Kobiety stosujące doustną antykoncepcję powinny bezwzględnie poradzić się lekarza. Krople żołądkowe, pomimo nieco różniących się od siebie składów, zawierają dziurawiec, który jest przeciwwskazany przy terapiach hormonalnych. Co prawda w ulotkach nie znajdziemy informacji o wcierkach zawierających to ziele, jednak najlepiej zasięgnąć porady specjalisty.

Niektóre zioła mają działanie fotouczulające. Dlatego być może lepiej nie stosować tej kuracji przed wyjściem na słońce.

Na rynku znaleźć można krople bez alkoholu. Będzie to dobry wybór dla osób, które nadmiernie reagują na etanol. Przy wyborze kropli należy również dokładnie przeczytać cały skład. Niestety niektóre produkty zawierają sztuczne, szkodliwe składniki, takie jak substancje zapachowe czy barwniki. Najlepiej ograniczyć się wyłącznie do tych ziołowych.