Dietetyczne koktajle

Koktajl zamiast posiłku – czy to dobry sposób na odchudzanie?

,

Wiele osób marzy o szybkiej i skutecznej diecie bez wyrzeczeń. Niestety nie istnieje żaden magiczny sposób na odchudzanie. Proces utraty wagi można jednak wspomóc i ułatwić. Dietetyczne koktajle dostarczają organizmowi wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, podobnie jak pełnowartościowe dania. Kiedy więc warto po nie sięgnąć? Czy koktajl zamiast posiłku będzie dobrym wyborem na diecie?

Koktajle w proszku – na czym polega ich działanie?

Koktajle dietetyczne to popularny sposób na odchudzanie stosowany w zachodniej Europie, który również w Polsce budzi coraz większe zainteresowanie. Na rynku dostępne są różnego rodzaju odchudzające koktajle tworzone na bazie wysokiej jakości białka – serwatkowego i sojowego. Zgodnie z rekomendacjami producentów dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych wraz z całą paletą witamin i minerałów. Na poszczególnych etapach diety można je stosować zamiennie w stosunku do jednego, a nawet wszystkich posiłków w trakcie dnia. Koktajle odchudzające w proszku pozwalają uzyskać pełnowartościowy, a przy tym niskokaloryczny posiłek. W ten sposób zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i chronią go przed niedoborami. Jednocześnie umożliwiają ograniczenie ilości spożywanych kalorii, co jest konieczne do utraty wagi.

Powiązane produkty

[show_products product=”203051, 198730, 157177, 169202 „]

–>

Koktajl zastępujący posiłek – jak go przygotować?

Szejki odchudzające można przygotować już w kilka minut, wystarczy do tego kilka podstawowych produktów i shaker do koktajli. Nie ma jednego uniwersalnego przepisu, dlatego zanim przygotujemy koktajl zamiast posiłku, należy dokładnie przeczytać wskazówki producenta zawarte na opakowaniu. Najczęściej proszek należy dodać do wody lub mleka, a następnie wymieszać. W przypadku niektórych produktów roztwór uzupełnia się także o porcję oleju (rzepakowego, sojowego lub z orzechów włoskich) w celu dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych. Aby dokładnie połączyć wszystkie składniki, przydatny będzie shaker do koktajli. Lekki i poręczny shaker do koktajli przyda się także w sytuacji, kiedy koktajl zastępujący posiłek będziemy chcieli przygotować w pracy lub w trakcie podróży służbowej.

Koktajl zamiast posiłku – kiedy warto pomyśleć o takim rozwiązaniu?

Zróżnicowana dieta oparta na dobrze zbilansowanych posiłkach o obniżonej kaloryczności to bez wątpienia skuteczny sposób na odchudzanie. Nie zawsze mamy jednak czas na ich przygotowanie lub po prostu nie lubimy gotować. Do tego dochodzą problemy z podjadaniem oraz brak wiedzy na temat wartości odżywczych i kaloryczności poszczególnych składników diety. Jakie zalety mają w tej sytuacji koktajle zastępujące posiłek?

Odchudzające koktajle – korzyści:

  • Ułatwiaja kontrolę nad ilością spożywanych kalorii.

Nie musisz ważyć produktów i liczyć kaloryczności przyrządzanych dań. Producenci podają na opakowaniu ilość kalorii dostarczanych w porcji koktajlu. Co więcej szejki odchudzające zawierają składniki odżywcze skomponowane we właściwych dla organizmu proporcjach.

  • Są szybkie w przygotowaniu

Koktajle dietetyczne to wygodne rozwiązanie dla zapracowanych. Bez konieczności robienia zakupów czy gotowania pozwalają dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, witamin i minerałów.

  • Zmniejszają skłonność do podjadania

Czując głód najłatwiej sięgnąć po niezdrowe przekąski. Szejki odchudzające umożliwiają zjedzenie pełnowartościowego posiłku w dowolnym miejscu i czasie. Zawierają także odpowiednią ilość wysokiej jakości białka, które zapewnia uczucie sytości i ogranicza ochotę na niezdrowe przekąski.

Koktajle dietetyczne a efekt jo-jo

Efekt jo-jo to jedno z największych zagrożeń jakie czyha na zwolenników niskokalorycznych i mocno restrykcyjnych diet. Jego efektem jest powrót do wagi początkowej, a nawet zyskanie jeszcze kilku dodatkowych kilogramów. Producenci koktajli odchudzających wraz ze swoimi produktami najczęściej rekomendują też konkretne programy odchudzające podzielone na kilka faz. Pierwsze z nich są zazwyczaj najbardziej rygorystyczne, a koktajle dietetyczne mogą zastąpić nawet wszystkie posiłki w trakcie dnia. Z czasem koktajl zamiast posiłku stosowany jest rzadziej (1-2 razy dziennie), a do menu powracają tradycyjne dania. Ich podstawą są zróżnicowane i niskokaloryczne produkty takie jak: chude mięso, produkty pełnoziarniste, warzywa. W trakcie tygodni stosowania takiej diety organizm stopniowo przyzwyczaja się do nowego sposobu żywienia. Osoba przebywająca na diecie ma również czas, aby popracować nad nowymi, zdrowymi nawykami dotyczącymi żywienia. W ten sposób zmniejsza się ryzyko nagłego powrotu do spożywania niezdrowych i wysokokalorycznych produktów. Zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń jest konieczna, aby utrzymać rezultaty diety.

Szejki odchudzające – dla kogo?

W kwestii utraty wagi podobny rezultat można uzyskać, stosując pełnowartościową i zróżnicowaną dietę opartą na tradycyjnych produktach spożywczych jak i wybierając koktajle odchudzające zamiast posiłków. Kluczem do sukcesu jest bowiem uzyskanie ujemnego bilansu kalorycznego przy jednoczesnym zapewnieniu organizmowi warunków do prawidłowego funkcjonowania. Decyzja o tym, jaki sposób odchudzania wybierzemy powinna być podytkowana w dużej mierze naszym stylem życia, stanem zdrowia i osobistymi preferencjami. Dla wielu osób koktajle odchudzające mogą być dużym ułatwieniem i pomóc w uzyskaniu upragnionej wagi.

koktajle na odchudzaniekoktajle odchudzającekoktajl proteinowyalmased koktajldietetyczny koktajl