Strona główna > Skóra/włosy/paznokcie > Sucha skóra głowy - co robić?

Sucha skóra głowy - co robić?

Jak radzić sobie z suchą i swędzącą skórą głowy?

Męczy cię problem suchej i swędzącej skóry głowy? Poznaj sposób, w jaki możesz poradzić sobie z tymi przykrymi dolegliwościami.

Problem, który dotyka wielu z nas

Wbrew temu, co sądzi wiele osób, problem swędzącej skóry głowy to dość powszechny problem. Różne natomiast bywają przyczyny powstawania dolegliwości, które wywołane mogą być najróżniejszymi czynnikami.

  Problem suchej i swędzącej skóry wywołać może:
 • zmiana kosmetyku do pielęgnacji skóry głowy
 • alergia na pokarm
 • choroba (np. atopowe zapalenie skóry)
 • czynniki zewnętrzne
W zależności od przyczyny wywołującej problem, różny będzie sposób postępowania z problemem.

Dolegliwości wywołane alergią na pokarm lub kosmetyk

Wbrew pozorom, pomimo że zdiagnozowanie przyczyny wydawać może się w tym przypadku łatwą rzeczą, okazuje się, że nie jest tak do końca. Kategoryczne stwierdzenie, że przyczyną dolegliwości skórnych jest alergia, wcale nie jest takie proste. Jeśli jednak okazuje się, że winowajcą jest właśnie nowy kosmetyk, czy też konkretny pokarm, wówczas najprostszym rozwiązaniem będzie wyeliminowanie alergenu. Bardzo częstą przyczyną powstania problemów ze skórą głowy okazuje się być np. zastosowana farba do włosów, czy nowy kosmetyk do pielęgnacji typu odżywka, czy szampon. Wówczas, konieczna będzie zmiana takiego kosmetyku i zastąpienie go innym. Jeśli podejrzewamy alergię, warto też zastosować tabletki odczulające, które zakupić można bez recepty w aptekach. Jeśli jednak po zastosowaniu środka odczulającego, dość szybko nie nastąpi poprawa stanu skóry głowy i nie ustąpi swędzenie, wówczas oznacza to, że przyczyna tkwi gdzie indziej.

Gdy swędzenie spowodowane jest chorobą

Jeśli problem ze swędzącą skórą będzie się powtarzał lub w ogóle nie ulegnie poprawie, wówczas konieczna będzie konsultacja z dermatologiem lub innym specjalistą. Przyczyn chorobowych powodujących opisane dolegliwości może być całe mnóstwo, poczynając od zmian grzybiczych, na łojotokowym zapaleniu skóry głowy kończąc. Problem wynikać może też chociażby ze zmian hormonalnych, czy najróżniejszych schorzeń wewnętrznych, dlatego pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować problemu.

Na delikatne zmiany - najlepsze kosmetyki

Obok zmian chorobowych i alergicznych, najczęstszym bodaj czynnikiem zmian skórnych, są czynniki zewnętrzne powodujące przesuszenie skóry. Problem wywołać może np. klimatyzacja, czy centralne ogrzewanie, które u osób o wrażliwej skórze wywołać mogą przesuszenie skóry głowy a w następstwie jej swędzenie. Jeśli wasz problem, to efekt czynników zewnętrznych, wówczas warto udać się po pomoc do kosmetyczki oraz do dobrej apteki w celu dobrania odpowiednich kosmetyków, które pomogą szybko załagodzić objawy a następnie zupełnie się ich pozbyć. Dobre wyniki w walce z przesuszoną skórą odnotowuje np. eucerin, kosmetyk doskonale przebadany pod względem dermatologicznym i o udokumentowanych wynikach w walce z dolegliwościami skórnymi. Można oczywiście zastosować i inną linię kosmetyków, jednak najlepiej oprzeć się na kosmetykach sprawdzonych.

Cierpiąc na problemy ze skórą głowy, koniecznie zaserwujcie sobie także kurację witaminową. Większość kłopotów bierze się bowiem z faktu niedoboru witamin w organizmie.

I najważniejsze - nie lekceważcie problemu. Z małej dolegliwości bowiem może zamienić się ona w bardzo uciążliwy, duży problem.

3 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
BESTSELLER
zł 54,19*
PZN 09508059 (CP*: zł 21.67/100 ml)
 • Zmniejsza utratę wilgoci skóry głowy
 • Łagodzi skórę głowy i redukuje świąd
 • Nadaje włosom zdrowy połysk i gładkość w dotyku
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 179
zł 58,59*
PZN 09508065 (CP*: zł 58.59/100 ml)
 • Eliminuje mikro-zapalne zmiany skóry głowy
 • Zmniejsza swędzenie i łagodzi skórę głowy
 • Zapewnia skórze głowy intensywne i długotrwałe nawilżenie
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 179
zł 25,92*
zł 25,79*
PZN 06122939 (CP*: zł 12.89/100 ml)
 • Szampon do skóry bardzo suchej i wrażliwej
 • Zawiera 5% mocznika
 • Łagodzi swędzenie i naturalnie nawilża skórę głowy
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 179
Polub nas na Facebook-u
Instagram
Youtube
Bio?Logicznie!
apoPrimo - program punktowy
0
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności