Skutecznie walcz ze wzdęciami

mężczyzna trzymający się za brzuch bolący z powodu wzdęć

Wzdęcia - skutecznie poradzisz sobie z tym problemem

Wzdęcia są przykrą i wstydliwą dolegliwością, która potrafi mocno dać się we znaki i to niezależnie od płci czy też wieku. Zdarza się to co jakiś czas każdemu z nas. Przyczyną może być zbyt szybkie jedzenie czy picie, przejadanie się czy też spożywanie ciężkostrawnego pożywienia. Najczęściej wystarczy zastosować naturalne metody leczenia, a mianowicie sięgnąć po zioła. Nie brakuje też najróżniejszych produktów apetycznych, które przyniosą ulgę. Jak zatem ustrzec się przed uciążliwymi wzdęciami czy też pozbyć się ich na dobre?

Co odpowiada za powstawanie wzdęć?

Wzdęcia to nic innego jak nadmierna produkcja gazów w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Gromadzenie się gazów w jelitach powoduje ból i wzdęcia. Problem nasila się po zjedzeniu obfitego posiłku, kiedy to dochodzi do spowolnienia przesuwania się pokarmu z żołądka do jelit. Często za wzdęcia i mdłości odpowiadają konkretne produkty, typu nabiał, cebula, orzechy, grzyby, jabłka, czereśnie, por i czosnek, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, owoce zawierające fruktozę, kapusta, fasola, sorbitol i słodziki. Problemem mogą być nietolerancje pokarmowe czy też inne choroby układu pokarmowego. Nawet zbyt duża ilość błonnika może przyczynić się do wystąpienia wzdęć.

Za wzdęcia odpowiada także stres, picie napojów gazowanych i słodzonych czy nieprawidłowe trawienie/wchłanianie, duże ilości inuliny, nietolerancja glutenu, zbyt duża ilość cukru, połykanie zbyt dużej ilości powietrza podczas żucia gumy czy palenia papierosów, przerost bakterii jelitowych, upośledzony pasaż

Jak sobie pomóc w przy wzdęciach?

Jeśli chcemy pozbyć się problemu ze wzdęciami, to zaleca się ograniczyć do minimum, a najlepiej zrezygnować z produktów działających gazotwórczo, czyli wzdymających. Warto też sprawdzić, czy przypadkiem któreś z przyjmowanych leków zawiera laktozę. Jeśli tak jest, to należy poszukać zamienników, czyli preparatów bez laktozy. Należy również zadbać o swoją florę jelitową, czyli sięgnąć po probiotykoterapię. Warto zasięgnąć w tym przypadku porady farmaceuty, zwracając uwagę na duże ilości bakterii i wiele różnych szczepów. Zaleca się także zrezygnować z żucia gumy, gdyż zawiera ona sztuczne słodziki i przyczynia się do zbyt dużego łykania powietrza. Podobnie jest zresztą z papierosami.

Osoby borykające się ze wzdęciami powinny także unikać spożywania zbyt dużej ilości tłuszczu w jednym posiłku, gdyż sprzyja to powstawaniu i nasilaniu wzdęć. Dzieje się tak dlatego, że tłuszcz opóźnia opróżnianie żołądka. Nie można też zapominać o ruchu. Wystarczy pamiętać o spacerach, aby ułatwić przesuwanie się gazów w przewodzie pokarmowym, czyli szybciej pozbyć się problemu. Nie zaleca się też spożywania produktów smażonych na głębokim tłuszczu. Znacznie korzystniejsze jest sięgnięcie po pokarmy gotowane we wodzie czy na parze lub pieczone. Pamiętajmy o tym, aby jeść powoli, starannie przeżuwać pokarm i nie pić napojów przez słomkę. Bardzo pomocne jest stosowanie ziół i przypraw, czyli kopru włoskiego, melisy, korzenia goryczki, kłącza tataraku oraz kminku, bazylii, pieprzu, gorczycy. Jeśli to nie pomoże, a objawy się nasilą, należy sięgnąć po leki dostępne bez recepty z symetykonem. Skutecznym i chwalonym przez naszych klientów jest Sab Simplex. Pomaga na wzdęcia a także świetnie sprawdza się na kolki niemowlęce.

0 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
0
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności