Czy łysienie można wyleczyć?

5 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
BESTSELLER
zł 345,76
zł 255,99*
PZN 09100275 (CP*: 142.21zł/100 ml)
  • Stymuluje porost nowych włosów
  • Leczenie łysienia dziedzicznego u mężczyzn
  • Widoczne rezultaty już po 12 tygodniach
  • Wygodna forma pianki
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od 179 PLN
zł 276,49
zł 207,59*
PZN 01997030 (CP*: 115.32zł/100 ml)
  • Leczenie postępującego wypadania włosów u kobiet
  • Przeciwdziała łysieniu o podłożu dziedzicznym lub łysienie androgenetyczne
  • Stymuluje porost włosów
  • Wzmacnia cebulki, poprawia gęstość włosów
dostępny,
ograniczona ilość
×
dostępny,
ograniczona ilość

Ten produkt zostanie dostarczony do zamówienia w ciągu 2-5 dni.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od 179 PLN
Różnego rodzaju czynniki (te chorobowe, ale nie tylko) mogą doprowadzić do sytuacji, w której nasze włosy zaczną wypadać. Problem ten nie dotyczy wyłącznie głowy, ale również innych, owłosionych partii ciała. Łysienie występuje w postaci przejściowej, miejscowej bądź trwałej i jest wywoływane między innymi przez stres, różnego rodzaju infekcje, choroby tarczycy, zakażenia bądź nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Pamiętać należy również o tym, iż do wypadania włosów może doprowadzić nas anemia, przyjmowanie niektórych leków, zatrucie rtęcią bądź nieodpowiednie praktyki pielęgnacyjne.

Różne rodzaje łysienia

Wyżej wymienione czynniki najczęściej dotyczą tak zwanego łysienia przejściowego, które bardzo często zanika samoistnie bądź po wyleczeniu konkretnego objawu. Do czynienia możemy mieć jeszcze z dwoma innymi rodzajami tej dolegliwości. Mowa tutaj o łysieniu androgenowym (zarówno męskim, jak i żeńskim) oraz plackowatym. W przypadku pierwszego rodzaju, utrata włosów ma charakter trwały - rozpoczyna się w okolicach czoła oraz na czubku głowy. Włosy wypadają stopniowo, zazwyczaj po 40. roku życia. Za ich utratę odpowiadają w głównej mierze czynniki genetyczne, na które nie mamy wpływu. Jeżeli chodzi o łysienie plackowate, charakteryzuje się ono utratą włosów w konkretnych punktach, które prowadzi to powstawania łysych okręgów bądź placków. Łysienie androgenowe, które wywoływane jest przez różnego rodzaju czynniki hormonalne, przypisać należy do schorzeń nieuleczalnych, jednak w przypadku odmian przejściowych i plackowatych, istnieją skuteczne formy terapii.

Sposoby leczenia

Najważniejsze wydaje się być przede wszystkim wykrycie źródła problemu. W przypadku anemii oraz wychudzenia organizmu, najczęściej stosowanym środkiem jest żelazo, które podaje się w formie doustnej. Jeżeli łysienie związane jest z przyjmowaniem konkretnych leków, należy je odstawić. To samo tyczy się wszelkich wyniszczających włosy środków pielęgnacyjnych. W przypadku chorej tarczycy, zakażenia bądź infekcji, atakowane jest źródło choroby, co pozytywnie wpływa na stan naszego owłosienia. Wypadanie włosów może zostać zahamowane przez różnego rodzaju szampony oraz środki zawierające sterydy.

Leczniczy Minoxidil

Podczas różnego rodzaju kuracji, które mają uchronić nas przed nadmiernym wypadaniem włosów, bardzo często stosowany jest lek Minoxidil. Jego działanie zapewnia przede wszystkim zahamowanie procesu łysienia, ale również systematyczny odrost włosów, dzięki czemu wszelkie ubytki z czasem mogą zostać ponownie wypełnione. Pamiętać należy o tym, aby preparaty zawierające Minoxidil przyjmować w sposób regularny. Dzięki temu możemy liczyć, iż włosy zaczną odrastać już po pierwszym miesiącu od rozpoczęcia kuracji. Preparaty ze wspomnianym lekiem występują w różnych odmianach i są przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Na rynku najczęściej możemy zdobyć pianki bądź spraye, które zawierają od 2 do nawet 15% Minoxidilu w swoich zawartościach. Tego typu preparaty stosowane mogą być jednie po ukończeniu 18. roku życia.
Kup na raty
Sprawdź opinie
Zabezpiecz zakupy
Bezpieczeństwo
Newsletter
Wysyłka w 24h
Korzyści