Metody leczenia niepłodności

“para

Stworzenie pełnej rodziny i posiadanie dzieci jest dla większości osób wielkim marzeniem, jednak aż 15% par boryka się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w dziewięćdziesięciu procentach przyczyna niepłodności jest znana, natomiast pozostałe 10% przypadków pozostaje nierozpoznanych. Przyczyny niepłodności mogą być różnorodne i złożone, aczkolwiek dużo łatwiej rozpoznaje się je u mężczyzn niż u kobiet. Współczesna medycyna daje jednak nadzieję bezpłodnym parom proponując szereg zabiegów przywracających wiarę w możliwość zajścia w ciążę.

Przyczyny niepłodności u kobiet

Niepłodność u kobiet związana jest najczęściej z zaburzeniami na tle hormonalnym oraz nieregularnością lub nieprawidłowością jajeczkowania. Przyczyną może być również całkowity brak owulacji, wady genetyczne, choroby weneryczne oraz wszelkie wady oraz zmiany chorobowe macicy. Ważnym czynnikiem przyczyniającym się do zwiększenia problemów z płodnością są nadwaga lub niedowaga, które wpływają na regularność cykli miesiączkowych. Zazwyczaj jednak powrót do normalnej wagi kończy problem niepłodności.

Przyczyny niepłodności u mężczyzn

Poznanie przyczyny niepłodności męskiej jest dużo prostsze, choć w takim samym stopniu dotyczy mężczyzn jak i kobiet. Męska niepłodność wynika z małej ruchliwości plemników oraz niskiej jakości nasienia. Przyczyniają się do tego zła dieta, noszenie obcisłych spodni, częste korzystanie z sauny lub palenie papierosów. Długotrwałe przegrzewanie jąder oraz wielogodzinne podróże samochodem wpływają na zmniejszenie jakości spermy. Inna istotną przyczyną zaburzeń płodności u mężczyzn mogą być choroby oraz urazy narządów płciowych. Wszelkie choroby przenoszone drogą płciową również znacząco wpływają na pogorszenie jakości nasienia lub wpływają na ryzyko całkowitej utraty płodności.

Metody leczenia niepłodności - IN VITRO

Metoda zapłodnienia in vitro polega na pozaustrojowym połączeniu komórki jajowej oraz plemnika w warunkach laboratoryjnych. Leczenie to jest szczególnie skuteczne przy niskiej ruchliwości plemników partnera czy niemożliwości wywołania owulacji u kobiety. Wszelkie problemy z niedrożnością jajowodów czy endometriozą są przesłanką do wykonania zabiegu in vitro. Gdy wszelkie zastosowane wcześniej metody leczenia zawiodą, metoda in vitro daje dużą gwarancję skuteczności.

Leczenie niepłodności - INSEMINACJA

Inseminacja jest bezpieczną i bezbolesną metodą wspomagania rozrodu. Cała procedura polega na bezpośrednim umieszczeniu nasienia partnera w macicy partnerki. Nasienie zostaje przed zabiegiem specjalnie przygotowane w warunkach laboratoryjnych, aby mieć pewność korzystania z jak najlepszej jakości spermy. Inseminacja dopuszcza korzystanie z nasienia zarówno współmałżonka lub partnera kobiety jak i obcego dawcy spermy, która zostaje wcześniej wybierana drogą dokładnej selekcji. Skorzystać z tej metody powinny pary, które borykają się z problemem niedostatecznie wysokiej jakości spermy partnera, mężczyźni z zaburzeniami ejakulacji, kobiety z endometriozą I-go i II-go stopnia oraz w przypadku, gdy przyczyna niepłodności pozostaje niewyjaśniona.

Sztuczne zapłodnienie metodą ICSI

Leczenie niepłodności metodą ICSI jest zbliżone do metody in vitro, aczkolwiek metoda ta znajduje zastosowanie u par, gdzie jakość spermy partnera zdecydowanie wyklucza możliwość jej zastosowania do zapłodnienia. Przesłanką do wykonania tego zabiegu jest mała liczba lub ruchliwość plemników. Metoda mikromanipulacji ICSI polega na pozaustrojowym połączeniu komórki jajowej z plemnikami pozyskanymi od dawcy nasienia.

Dla poprawy kondycji naszych partnerów/partnerek oraz gdy planujemy ciąże polecamy produkty dostępne bez recepty dostępne w dziale planowania ciąży

zakupy w apo-discounter.pl
0 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
Kup na raty
Sprawdź opinie
Zabezpiecz zakupy
Bezpieczeństwo
Newsletter
Wysyłka w 24h
Korzyści