Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (100 ml)

Ten produkt nie został jeszcze oceniony.
Nr art.: 07263487

Oryginalny produkt ratiopharm GmbH
Cena podstawowa: zł 13.79/100 ml
Marka: Paracetamol-ratiopharm

Wysyłka gratis od zł 179
dostępny
×

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.


zł 13,79*
Do listy zakupów
zakupy w apo-discounter.pl
  • Paracetamol w formie zawiesiny doustnej
  • Zalecany przy leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu
  • Lek przeciwgorączkowy
  • Odpowiedni dla dzieci powyżej 6 miesięcy
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także Grippostad C kapsułki zł 28,59

Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml  zamów na apo-discounter.pl
Dobra
cena
Grippostad C kapsułki  zamów na apo-discounter.pl
49%
oszczędzasz
Cena obu produktów*:
zł 42,38 *

W sumie oszczędzasz: zł 27,53


Zastosowanie Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (Opakowanie: 100 ml)

Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (Opakowanie: 100 ml) to preparat leczniczy o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (Opakowanie: 100 ml) skutecznie łagodzi dolegliwości związane z łagodnym lub umiarkowanym bólem (ból głowy, zębów czy bóle mięśniowo-stawowe). Pomaga obniżyć gorączkę.

Efekt działania Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (Opakowanie: 100 ml)

Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (Opakowanie: 100 ml) zawiera składnik czynny w postaci paracetamolu w stężeniu 40 mg/ 1 ml roztworu. Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (Opakowanie: 100 ml) działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo, łagodząc dolegliwości i przynosząc ulgę. Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (Opakowanie: 100 ml) jest preparatem bezpiecznym i może być stosowany u małych dzieci powyżej 6 miesięcy.

Skład

1 ml Ratiopharm Paracetamol zawiera 40 mg paracetamolu

substancje pomocnicze: glicerol, makrogol 400, sacharynian sodu, kwas cytrynowy jednowodny, pirosiarczyn sodu, wodorotlenku sodu, acesulfam potasu, aromat pomarańczowy 290038, woda oczyszczona

Środki ostrożności

  • Produkt nie powinien być stosowany w przypadku pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na Paracetamol lub którąkolwiek z substancji pomocniczych preparatu
  • Produkt nie powinien być podawany pacjentom cierpiącym na poważne uszkodzenie pracy wątroby
  • Nie podawać małym dzieciom poniżej 6 miesiąca życia oraz dzieciom o masie ciała poniżej 7 kg
  • Przyjmowanie leku jednocześnie z innymi lekami może być związane z ryzykiem wystąpienia interakcji. W przypadku przyjmowania innych leków należy skonsultować się uprzednio z lekarzem lub farmaceutą
  • Długotrwałe przyjmowanie leku przeciwbólowego może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek

Sposób użycia

Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (Opakowanie: 100 ml) to gotowy do użycia roztwór doustny. Może być podawany w formie rozcieńczonej lub nierozcieńczonej (w zależności od preferencji lub zaleceń lekarza). Podawać do posiłku lub bezpośrednio po nim.

W przypadku osób dorosłych między kolejnymi dawkami w ciągu dnia należy zachować 6 godzinny odstęp.

Dawkowanie u dzieci powinno odbywać się w zależności od masy ciała oraz wieku:
  • 7-9 kg | dzieci w wieku 6-12 miesięcy: 100 mg paracetamolu (2,5ml) pojedynczej dawki (max 400 mg dawki dziennej)

  • 10-12 kg | dzieci w wieku 1-2 lat: 150 mg paracetamolu (3,75ml) pojedynczej dawki (max 600 mg dawki dziennej)

  • 13-18 kg | dzieci w wieku 2-5 lat: 200 mg paracetamolu (5 ml) pojedynczej dawki (max 800 mg dawki dziennej)

  • 19-25 kg | dzieci w wieku 5-8 lat: 300 mg paracetamolu (7,5ml) pojedynczej dawki (max 1200 mg dawki dziennej)

  • 26-32 kg | dzieci w wieku 8-11 lat: 400 mg paracetamolu (10 ml) pojedynczej dawki (max 1600 mg dawki dziennej)

  • 33-43 kg | dzieci w wieku 11-12 lat: 500 mg paracetamolu (12,5 ml) pojedynczej dawki (max 2000 mg dawki dziennej)
Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.


Producent: ratiopharm GmbH, Graf-Arco-Str. 3, 89079 Ulm

Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml  zamów na apo-discounter.pl
Dobra
cena

Ratiopharm Paracetamol roztwór 40mg/ ml (100 ml)

dostępny
×

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.


Wysyłka gratis od zł 179
zł 13,79*
Kup na raty
Sprawdź opinie
Zabezpiecz zakupy
PayU Płacę później
Bezpieczeństwo
Newsletter
Wysyłka w 24h
Korzyści
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności