Strona główna > Oczy i uszy > Uszy > Otovent System 1 rurka donosowa+5 balonów

Otovent System 1 rurka donosowa+5 balonów (1 szt.)

Ten produkt nie został jeszcze oceniony.
Nr art.: 04676409

Oryginalny produkt OPTIMA Pharmazeutische GmbH

Wysyłka gratis od zł 179
dostępny
×

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.


zł 54,12
zł 50,59*
Do listy zakupów
zakupy w apo-discounter.pl
  • Tylko oryginalne produkty
  • Dobra cena
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także Ear Classic Soft stopery do uszu zł 9,59

Otovent System 1 rurka donosowa+5 balonów  zamów na apo-discounter.pl
Dobra
cena
Ear Classic Soft stopery do uszu  zamów na apo-discounter.pl
Dobra
cena
Cena obu produktów*:
zł 60,18 *

W sumie oszczędzasz: zł 4,45


Zastosowanie Otovent System 1 rurka donosowa+5 balonów (Opakowanie: 1 szt.)

Zestaw do wyrównywania ciśnienia w uchu środkowym.

Otovent jest nowym systemem zaprojektowanym do łagodzenia wielu objawów związanych z ujemnym ciśnieniem panującym w uchu środkowym w przypadku dysfunkcji trąbek słuchowych.

Skład

1 rurka donosowa + 5 balonów

Środki ostrożności

Nie należy stosować zestawu Otovent przy: ropnych infekcjach nosa i gardła, krwawieniach z nosa, ostrym zapaleniu ucha środkowego.

Sposób użycia

Otovent powinien być stosowany 2-3 razy dziennie przez okres 2-3 tygodni. Nie należy używać jednego balonu więcej niż 9 razy lub przez 3-4 dni.

Otovent jest to rurka donosowa połączona z balonem. Rurkę należy szczelnie przyłożyć do jednego z otworów nosowych podczas gdy drugi otwór zamykamy szczelnie palcem. Przy zamkniętych ustach nadmuchujemy balon otwartym otworem nosowym do wielkości grapefruita. Następnie w razie konieczności można wypuścić powietrze z balonu przez nos jednocześnie przełykając. Czynność wykonujemy jednokrotnie dla każdego otworu nosowego.
Charakterystyczne kliknięcie lub uczucie zmiany w uchu powinny być odczuwalne w przypadku wyrównywania ciśnienia. Jeżeli nie będzie odczuwalna w/w zmiana w uchu należy powtórzyć powyższą procedurę, ale z głową pochyloną do przodu i przekręconą brodą w prawo (w przypadku przedmuchiwania ucha po prawej stronie – końcówka nosowa przy prawym otworze nosowym) lub w lewo (w przypadku przedmuchiwania ucha po lewej stronie – końcówka nosowa przy lewym otworze nosowym). Przełykanie śliny przy nadmuchanym balonie przystawionym do otworu nosowego może ułatwić wyrównywanie ciśnienia w uszach.

Takie przedmuchiwanie trąbek słuchowych przez pacjenta może być wykonywane w domu pod kontrolą osoby dorosłej. Metoda ta zajmuje niewiele czasu (kilka sekund), jest bezbolesna i jak dotychczas nie są znane żadne działania niepożądane.

Dodatkowe informacje

Przy wszystkich dolegliwościach wynikających z istnienia ujemnego ciśnienia w uchu środkowym, np. wysiękowe zapalenie ucha środkowego, dysfunkcja trąbki słuchowej, przewlekłe zrostowe zapalenie ucha środkowego, kieszonki refrakcyjne ucha środkowego, stany po przebyciu ostrego zapalenia ucha. Wskazane jest stosowanie urządzenia z zaburzoną funkcją trąbki słuchowej przy zmianach ciśnienia atmosferycznego, jak np.: w czasie lotów samolotem, jazdy górskimi kolejkami, dla nurków.
Produkt dostępny bez recepty.
Otovent System 1 rurka donosowa+5 balonów (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.


Producent: OPTIMA Pharmazeutische GmbH,

Otovent System 1 rurka donosowa+5 balonów  zamów na apo-discounter.pl
Dobra
cena

Otovent System 1 rurka donosowa+5 balonów (1 szt.)

dostępny
×

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.


Wysyłka gratis od zł 179
zł 54,12
zł 50,59*
Kup na raty
Sprawdź opinie
Zabezpiecz zakupy
PayU Płacę później
0
Bezpieczeństwo
Newsletter
Wysyłka w 24h
Korzyści
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności