Strona główna > Apteczka domowa > Najważniejsze rzeczy w apteczce

Najważniejsze rzeczy w apteczce na lato

apteczka na lato

Najważniejsze rzeczy w apteczce na lato

Z całą pewnością apteczka pierwszej pomocy jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu, ale sama woda utleniona i plaster nie wystarczą. Ponadto planując jakąkolwiek podróż, również trzeba zadbać o to, aby we walizce znalazła się apteczka podróżnika, a w niej m.in. niezbędne leki, opatrunki, preparaty do odkażania i odstraszania owadów, kremy z filtrami. Nigdy bowiem nie wiadomo, co może się po drodze wydarzyć, a ciągle gryzące komary potrafią mocno dać się we znaki i popsuć nawet najlepszą podróż. Co zatem powinno znaleźć się w apteczce pierwszej pomocy na lato?

Dobrze wyposażona apteczka na lato to podstawa

Jako, że latem znacznie więcej się podróżuje i łatwiej jest o zatrucie pokarmowe, nie można zapomnieć o lekach przeciw chorobie lokomocyjnej oraz o tabletkach z węglem aktywnym. Problemem może być także gorączka, oparzenie słoneczne, skaleczenie, alergia, pęcherze, odciski, otarcia, ukąszenia, świąd skóry, bóle brzucha, biegunka czy też zapalenie ucha. W apteczce z pewnością powinny znaleźć się termometr i środki przeciwgorączkowe oraz leki przeciwbólowe. Nie można również zapomnieć o kremach z filtrami UV oraz o piance do uśnieżenia bólu na skutek oparzeń słonecznych i podrażnienia skóry o działaniu antybakteryjnym. Podobnie zresztą jest ze środkami opatrunkowymi. Konieczne jest umieszczenie w apteczce pierwszej pomocy bandaży elastycznych, gazików, plastrów i opasek gazowych. Warto również wyposażyć się w wodoodporne środki opatrunkowe. Są one nieocenione, jeśli chodzi o zadrapania, drobne rany, odciski, otarcia i pęcherze, gdyż chronią skórę przez działaniem czynników zewnętrznych i dodatkowo przyśpieszają proces gojenia. Do odkażania przyda się jodyna, a do przemycia skóry woda utleniona. Można także wsadzić do apteczki sól fizjologiczną.

Latem znacznie łatwiej jest o zostanie ukąszonym przez jakiegoś owada ze względu na bardziej odsłonięte ciało. Ugryzieniu towarzyszy zaczerwienie, obrzęk czy nawet świąd, które potrafią zepsuć całą radość z wycieczki. W związku z tym zawsze warto mieć pod ręką specjalny żel, który złagodzi powyższe objawy. Obecnie nie trzeba nawet łykać tabletek przeciwbólowych, gdyż dostępne są żele i kremy zawierające substancje przeciwbólowe. Z całą pewnością zatem warto dołączyć je do apteczki, gdyż są nieocenione w przypadku wystąpienia bólu stawów i kręgosłupa oraz przy skręceniach.

Co jeszcze powinno znaleźć się we wakacyjnej apteczce?

Podczas kompletowania apteczki pierwszej pomocy na lato, nie można zapomnieć o środkach zatrzymujących biegunkę. Chociaż są one ogólnodostępne i można dostać je nie tylko w aptekach, to jednak nigdy nie wiadomo czy w pobliżu znajdzie się akurat sklep bądź stacja benzynowa. Lepiej dmuchać na zimne, niż skręcać się z bólu. Ponadto w przypadku przyjmowania stałych leków czy też wydłużenia się urlopu należy zadbać o zakup większej ilości tabletek/preparatów. Należy także wyposażyć się w pincetę na wypadek konieczności usunięcia ze skóry kleszcza, żądła pszczoły czy też drzazgi. Oprócz środków przeciw komarom, warto także mieć te odstraszające kleszcze. Preparaty do odstraszania owadów zwykle działają także na meszki, muchy końskie/ tse-tse i wiele innych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ich działanie jest krótkotrwałe i preparat należy nanosić na skórę co trzy godziny. Po ukąszeniach owadów warto nałożyć maść histaminową na skórę. Przydadzą się także nożyczki z tępymi kocami do np. zakładania opatrunku. Pomocna może okazać się także folia termiczna, szczególnie w przypadku górskich wędrówek. Jest ona lekka i po złożeniu nie zabiera zbyt wiele miejsca, a dzięki niej można uchronić się przed wychłodzeniem organizmu. Do apteczki pierwszej pomocy warto dołączyć także jałowe rękawiczki, które zwiększają poziom higieny podczas zakładania opatrunku.

0 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
Polub nas na Facebook-u
Instagram
Youtube
Bio?Logicznie!
apoPrimo - program punktowy
0
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności