Strona główna > Apteczka domowa > Jak wybrać ciśnieniomierz?

Jak wybrać ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierz – jaki wybrać?

Jak wybrać ciśnieniomierz? Regularne monitorowanie ciśnienia jest istotne w przypadku osób z chorobami układu krążenia (takimi jak np. nadciśnienie tętnicze lub arytmia). Ale także osoby zdrowe powinny sobie sprawić tego typu aparat. Systematyczna kontrola jest bowiem doskonałą profilaktyką chorób serca, może również dostarczyć wielu informacji o przyczynach złego samopoczucia, powracającego bólu głowy lub senności.

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów ciśnieniomierzy. U lekarza pomiar najczęściej odbywa się przy pomocy stetoskopu i rękawa z pompką, który wypełniony powietrzem uciska rękę. Tego typu ciśnieniomierz wymaga jednak doświadczenia. W domowych warunkach znacznie łatwiej zastosować ciśnieniomierze elektroniczne, zapinane na nadgarstku (nadgarstkowe) lub powyżej łokcia (naramienne). Są one bardzo proste w obsłudze – pomiar wykonywany jest automatycznie, a wynik pokazuje się na czytelnym wyświetlaczu. Ciśnieniomierz sam pompuje mankiet, jak również sam, bez pomocy użytkownika, reguluje ilość i szybkość upuszczania powietrza podczas badania. Większość urządzeń pozwala zachować w pamięci ostatnie wyniki badań, co daje możliwość monitorowania stanu zdrowia.

Kupując ciśnieniomierz warto zwrócić uwagę na wielkość mankietu. Dobre dopasowanie go do ręki jest jednym z podstawowych warunków dokładności pomiaru ciśnienia. Na rynku dostaniemy modele przeznaczone dla dzieci, dorosłych oraz osób z nadwagą (wersje large lub XL). Jest więc w czym wybierać.

Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie w domu?

O czym należy pamiętać badając sobie ciśnienie? Pomiary powinny być przeprowadzane w tych samych porach dnia. Przed rozpoczęciem badania warto odpocząć, posiedzieć przez kilka minut, by ciśnienie się unormowało. Mierzenie ciśnienia „z biegu” nie ma wielkiego sensu – wystarczy wejść po schodach, by wartości były podwyższone. Podczas pomiaru nie powinno się rozmawiać i śmiać – to również może wpłynąć na wynik. I co najważniejsze – podstawą do otrzymania dokładnego wyniku jest dobre założenie mankietu. Warto więc przed włączeniem ciśnieniomierza sprawdzić, czy przylega on do ręki i czy punkty pomiaru znajdują się tam, gdzie zaleca instrukcja. Każda niedokładność może bowiem zafałszować pomiar. Pojedyncze wyniki odbiegające od normy nie są niczym niepokojącym. Jeżeli jednak anomalie się powtarzają, warto skonsultować się z lekarzem. Może to być sygnał rozwijającej się choroby układu krążenia, a im szybciej zostanie ona zdiagnozowana, tym łatwiej będzie ją leczyć. Niektóre z urządzeń sprzedawane są wraz z programem komputerowym, pozwalającym na zaawansowane analizowanie otrzymanych pomiarów.

2 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
BESTSELLER
zł 129,37*
zł 113,19*
PZN 10189240
  • Wiarygodne pomiary
  • Duża pamięć
  • Prosta obsługa
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 179
zł 345,72*
zł 236,79*
PZN 07147539
  • Tylko oryginalne produkty
  • Dobra cena
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis
Polub nas na Facebook-u
Instagram
Youtube
Bio?Logicznie!
apoPrimo - program punktowy
0
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności