Strona główna > Rodzina i dziecko > Jak sprawdzić czy jesteś w ciąży

Jak sprawdzić czy jesteś w ciąży

Sposoby potwierdzania domniemanej ciąży

Lekarze i specjaliści w zakresie płodności twierdzą, że stuprocentową pewność zajścia w ciążę zyskuje się dopiero po wykonaniu badań krwi oraz badania ultrasonografem. Niemniej jednak, na rynku istnieje szereg produktów, które mogą być podstawą wstępnej diagnozy, a ich trafność kształtuje się na poziomie 85-97 procent. Najbardziej popularnym jest klasyczny test ciążowy, badający stężenie gonadotropiny kosmówkowej w moczu. Systematyczny wzrost stężenia tego hormonu - z dużym prawdopodobieństwem - świadczy o zagnieżdżeniu się jaja płodowego. Testy są ogólnodostępne w aptekach, a na różne rodzaje dzielą się ze względu na czułość lub instrukcję obsługi. Większość z nich to plastikowe przedmioty z obszarem kontrolnym, na które - za pomocą dołączonej pipety - należy nanieść kilka kropel moczu. W wykonywaniu tychże, bardzo ważna jest ilość moczu, bo zbyt duża może prowadzić do uzyskania zakłamanego wyniku. Wygodniejsze w użyciu są testy strumieniowe, które nie wymagają tak precyzyjnego odmierzania.

Prawidłowe wykonanie testu ciążowego

Najbardziej wiarygodne rezultaty uzyskuje się stosując do pomiaru mocz poranny. Nie jest on jeszcze zanieczyszczony produktami przemiany materii, co przekłada się na łatwiejszą diagnozę. Dostępne w sklepie produkty gwarantują w miarę wiarygodne wyniki po 10 dniach po zapłodnieniu, 14 dniach lub dopiero 7 po spodziewanej miesiączce. W większości wypadków zaleca się jednak wykonanie testu dopiero w dniu, gdy spodziewane jest krwawienie, a nie wystąpiło. Wynik odczytać można po kilku - zazwyczaj pięciu - minutach. Po tym czasie, wszystkie zmiany w obszarze kontrolnym należy uznać za nieistotne. Ilustracja wyniku zależy już od producenta. Najczęściej spotykane to wyrażenia kolorystyczne lub kreskowe, przy czym jedna kreska to wynik negatywny, dwie pozytywny.

Test owulacyjny - określanie dni płodnych

Kobiety, które marzą o zajściu w ciążę, a kolejne cykle pozostawiają nadzieje płonnymi, mogą skorzystać ze specjalistycznych sposobów wyliczania dni płodnych. Test owulacyjny może pomóc wybrać idealny moment na pożycie, które - przy odrobinie szczęścia - zakończy się zapłodnieniem. Taki test wykonujemy podobnie jak ciążowy. Bada on poziom hormonu luteinizującego, którego wzrost jest jednym ze zwiastunów owulacji.

4 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
zł 237,76*
zł 196,79*
PZN 09760161
  • Pozwala na określenie dni płodnych i niepłodnych w cyklu menstruacyjnym u kobiet
  • Bezpieczna i pewna metoda antykoncepcji
  • Pasuje również do starego typu monitora
dostępny,
wysyłka w 1-3 dni
×
dostępny,
wysyłka w 1-3 dni

Ten produkt zostanie dostarczony do zamówienia w ciągu 1-3 dni.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis
zł 73,70*
zł 72,59*
PZN 01534235
  • Tylko oryginalne produkty
  • Dobra cena
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 179
Polub nas na Facebook-u
Instagram
Youtube
Bio?Logicznie!
apoPrimo - program punktowy
0
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności