Strona główna > Medycyna naturalna > Historia ziół Marii Treben

Historia ziół Marii Treben

Historia Marii Treben

Ziołolecznictwo, a szerzej: medycyna naturalna zyskuje coraz większe grono zwolenników, także wśród autorytetów medycznych i naukowych. Nic w tym dziwnego – opieranie się tylko na naturalnych, a nie sztucznie wytwarzanych składnikach może przynosić tylko korzyści. Wymaga to jednak wiedzy, doświadczenia i szacunku dla przeszłości oraz dla natury. Wszystkie te atuty miała słynna zielarka Maria Treben.

Ta urodzono w Austrii zielarka, choć równie odpowiednim słowem byłoby tu badaczka, ziołami (a raczej jak to nazywała: zielonymi przyjaciółmi) zaczęła w roku 1961. Wędrując po łąkach i lasach stopniowo coraz lepiej poznawała kolejne zioła i ich zastosowanie. Jest autorką dwóch znaczących publikacji (Kuracje Marii Treben oraz Apteka Pana Boga), które przełożono na 24 języki, a ich nakład przekroczył liczbę 8 milionów. Maria Treben aktywnie nauczała i propagowała ideę powrotu do natury. Jej wygłaszane w całej Europie wykłady przyciągały tłumy słuchaczy, a ona sama uznawana jest za pionierkę naturalnego nurty w medycynie w XX wieku.

Mieszanka ziół wg Marii Treben

Najważniejszym osiągnięciem Marii Treben jest opracowanie gotowych, łatwych do stosowania i – co równie ważne – skutecznych mieszanek ziół, zalecanych do spożywania na konkretne dolegliwości. W odróżnieniu od wielu zwolenników medycyny naturalnej nie negowała ona medycyny konwencjonalnej, a nawet więcej – za każdym razem zalecała konsultację z lekarzem i uzgodnienie z nim kuracji. Kuracji opartej na ziołach, ale niewykluczającej leków tradycyjnych.

Opisane przez nią mieszanki ziół (najczęściej nazywane ziołami szwedzkimi Marii Treben), składające się z trzydziestu opisanych przez nią roślin, mają szerokie zastosowanie. Zaleca się ich stosowanie w przypadku wystąpienia mniej lub bardziej poważnych schorzeń, ale zwłaszcza się ich działanie profilaktyczne. Ważną zaletą mieszanki ziół Marii Treben jest ich wydajność oraz prostota w przygotowaniu, a także to, że zioła są całkowicie bezpieczne – mówiąc wprost: nigdy nie zaszkodzą.

Mieszanki ziół Marii Treben stanowią skuteczną alternatywę lub uzupełnienie leczenia naprawdę wielu dolegliwości. Zaleca się ich stosowanie między innymi na wszystkie dolegliwości i zaburzenia widzenia, zapalenia i podrażnienia gardła czy bóle zębów. Zioła te pozwalają także zwalczyć choroby poważniejsze, takie jak ospa wietrzna czy żółtaczka. Raz jeszcze należy podkreślić ich doskonałe właściwości profilaktyczne – codzienne stosowanie mieszanki (rano i wieczorem) poprawia ogólny dobrostan, korzystnie wpływa na cerę, trawienie, przywraca apetyt i prawidłową przemianą materii, a dodatkowo – zgodnie z zasadą ‘w zdrowym ciele zdrowy duch’ poprawia samopoczucie.

Poniżej infografika prezentująca zastosowanie ziół szwedzkich, według Marii Treben.

zastosowanie ziół szwedzkich
2 Wyniki |
Filtr
Sortuj według:  
Please wait Filtr został załadowany
Zioła szwedzkie Marii Treben  zamów na apo-discounter.pl
21%
oszczędzasz
Zioła szwedzkie Marii Treben (90.2 g)
PZN 01554516 (Cena podstawowa: zł 25.93/100 g)
  • Oryginalne zioła szwedzkie Marii Treben
  • Kompozycja 11 ziół
  • Szwedzkie zioła wykorzystywane w leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń
  • Zawiera naturalne substancje goryczkowe
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 179
zł 23,39*
zł 29,70*
Maria Treben Bitterer skoncentrowane zioła szwedzkie  zamów na apo-discounter.pl
18%
oszczędzasz
Maria Treben Bitterer skoncentrowan... (30 ml)
PZN 01534689 (Cena podstawowa: zł 173.30/100 ml)
  • Koncentrat z 11 roślin leczniczych
  • Ogólna poprawa zdrowia i samopoczucia
  • Suplement diety do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego
  • Nie zawiera alkoholu
dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od zł 179
zł 51,99*
zł 64,02*
Polub nas na Facebook-u
Instagram
Youtube
Bio?Logicznie!
apoPrimo - program punktowy
0
W dniu 25.05.2018 weszło w życie nowe ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego zaktualizowaliśmy naszą politykę prywatności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu użytkowania, korzystamy z plików cookie w naszym sklepie. Informacje na ten temat oraz sposób, w jaki można w każdej chwili sprzeciwić się wykorzystaniu plików cookie, można znaleźć w naszej polityce prywatności polityce prywatności