Floradix z żelazem tonik (15 ml)

Ten produkt nie został jeszcze oceniony.

Oryginalny produkt SALUS Pharma GmbH Nr art.: 05909531 Cena podstawowa: 39.93zł/100 ml
Brand: Floradix

dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od 179 PLN
5,99*
6,45 zł
Zawiera 23 % VAT
zakupy w apo-discounter.pl
Kein Video vorhanden
 • Tylko oryginalne produkty
 • Dobra cena
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także Floradix z żelazem tonik 55,99 zł (CP*: 111.98zł/1 l)

Floradix z żelazem tonik zamów na apo-discounter.pl
Dobra
cena
Floradix z żelazem tonik zamów na apo-discounter.pl
26%
oszczędzasz
Cena obu produktów*: 61,98 zł *
W sumie oszczędzasz: 20,15 zł


Zastosowanie Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml)

Zwiększone zapotrzebowanie na żelazo występuje w szczególności:

 • podczas menstruacji
 • w okresie ciąży czy karmienia piersią
 • w czasie rekonwalescencji po przebytych chorobach
 • zwiększony wysiłek fizyczny, np. osoby uprawiające czynnie sport
Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) to unikalny preparat stosowany w celach uzupełnienia niedoboru żelaza, który zapobiega niedokrwistości oraz ogólnego wzmocnienia organizmu.

Efekt działania Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml)

 • Żelazo - wspomagając system odpornościowy organizmu, umożliwia transport tlenu za pośrednictwem czerwonych krwinek z płuc do wszystkich komórek ciała. Tlen pomaga komórkom produkować energię z pożywienia. Żelazo jest niezbędne do regeneracji czerwonych krwinek, które nie mają zdolności reprodukcyjnej. Zapewnia też prawidłowe funkcjonowanie serca, wątroby, układu pokarmowego i mięśni szkieletowych. Całe żelazo obecne w naszym organizmie, pochodzi z pożywienia: mięsa, ryb, owoców, orzechów, warzyw. Ale nie każde żelazo, które dostarczamy sobie z pożywieniem, jest przyswajane przez organizm. Wielu ekspertów zgadza się co do tego, że większości z nas brakuje żelaza.
  Właśnie dlatego warto zażywać Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml). Przyswajalność żelaza można poprawić, jedząc więcej owoców i warzyw bogatych w witaminę C. Niestety, inne produkty spożywcze, np. otręby, mleko, czarna herbata i kawa, zaburzają wchłanianie żelaza. Nie sprzyja mu również zbyt duża ilość witaminy E w diecie.

 • Ekstrakty roślinne - starannie wyselekcjonowane ekstrakty z roślin takich jak koper włoski i kłącze perzu pomagają utrzymać prawidłową pracę układu trawiennego, co jest bardzo istotne w procesie przyswajania żelaza z pożywienia. Razem ze skoncentrowanymi sokami z owoców ekstrakty te zapobiegają problemom trawiennym, które często pojawiają się przy przyjmowaniu innych preparatów z żelazem.

 • Witamina B1 - wspomaga proces generowania energii z pożywienia, zapewnia dobre działanie układów: nerwowego i trawiennego.

 • Witamina B2 - przyspiesza uwalnianie energii z pożywienia, pomaga w produkcji i regeneracji tkanek. Ważna dla zdrowych oczu, włosów, paznokci.

 • Witamina B6 - zapewnia zdrowie skóry, nerwów i mięśni. Towarzyszy produkcji przeciwciał i hormonów w organizmie.

 • Witamina B12 - potrzebna do tworzenia czerwonych krwinek i zachowania zdrowego układu nerwowego.

 • Witamina C - antyoksydant, który wspomaga wchłanianie żelaza i wspiera mechanizmy obronne organizmu. Utrzymuje w zdrowiu zęby, dziąsła, skórę i naczynia krwionośne.

Skład

Składniki aktywne:
glukonian żelaza (II), jony żelaza (II)

Inne składniki: kwas askorbinowy, ekstraktu wodny (1:28,2) z mieszanki kwiatu hibiskusa, gorzkiego kopru, marchwi, ziela krwawnika, korzenia arcydzięgla, skrzyp, liście babki, jagody jałowca, koncentrat soku z czerwonych winogron, koncentratu soku z wiśni, sok gruszkowy, koncentrat soku z czarnej porzeczki, miód, syrop fruktozowy 70%, pomarańczowy aromat, woda.

Środki ostrożności

 • Nie stosować w razie nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
 • Preparatu Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) nie należy przyjmować w przypadku dolegliwości w procesie przyswajania żelaza, jak i nadmiernego kumulowania żelaza w organizmie.
 • W czasie ciąży i laktacji przed użyciem skonsultować się z lekarzem.
 • Aby uniknąć ryzyka ewentualnego przedawkowania żelaza podaje się je ze szczególną ostrożnością, jeśli używasz innych preparatów zawierających sole żelaza przed zastosowaniem Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) skonsultuje się z lekarzem.
 • Przy owrzodzeniach błony śluzowej żołądka istnieje ryzyko zaostrzenia choroby układu pokarmowego.
 • Produkt zawiera glukozę i fruktozę. Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) należy podawać po konsultacji z lekarzem jeśli są u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów.
 • Żelazo może być szkodliwe dla zębów (próchnica).

  Interakcje: • sole żelaza zmniejszenia wchłaniania tetracykliny, penicylaminy, związków złota, lewodopy i metyldopy. • sole żelaza wpływają na wchłanianie antybiotyków chinolowych (np. ciprofloksacyna, lewofloksacyna, norfloksacyna, ofloksacyna). • sole żelaza zmniejszają wchłanianie tyroksyny u pacjentów, którzy otrzymują leczenie substytucyjne tyroksyną. • wchłanianie żelaza jest ograniczone w przypadku jednoczesnego podawania cholestyraminy, leków zobojętniających sok żołądkowy (sole Ca + +, Mg + +, Al + + +), suplementów wapnia i magnezu. • Jednoczesne stosowanie soli żelaza z salicylanami lub NLPZ mogą nasilać działanie drażniące żelaza na błonę śluzową przewodu pokarmowego. • substancje takie jak fosforany, pirogronian oraz szczawiany zawarte w mleku, kawie i herbacie hamuje wchłanianie żelaza. Floradix nie powinien być podawany wcześniej niż po 2-3 godzinach od zażycia powyższych substancji.
 • Floradix nie powinien być podawany wcześniej niż po 2-3 godzinach od zażycia powyższych substancji.

 • Działania niepożądane: Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak bóle brzucha, wzdęcia i zaparcia. Przyjmowanie suplementów żelaza w płynie może spowodować, w niektórych przypadkach, niewielkie ciemnienie powierzchni zębów. Podobnie jak w przypadku wszystkich leków zawierających żelazo może wystąpić ciemne zabarwienie stolca. Jest ono zupełnie nieszkodliwe. W przypadku innych działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci w temp. do 25 C, chronić przed światłem. Nie stosować po upłynięciu daty ważności.

Sposób użycia

Jeśli nie zalecono inaczej dorośli i młodzież powyżej 10 roku życia powinni przyjmować 3 x dziennie po 15 ml zgodnie z załączona miarką 45 ml preparatu zawiera 36,8 mg żelaza. Stosować najlepiej schłodzone półgodziny przed posiłkiem. Dzieci 6-10 lat: 2 x 15 ml

Dodatkowe informacje

Delikatny, ziołowo-owocowy smak Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) czyni go idealnym preparatem dla całej rodziny. Ale najbardziej Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) polecany jest osobom z następujących grup:

 • Kobiety i dziewczęta - prawie przez całe życie, od okresu dojrzewania aż do menopauzy, kobiety są narażone na niedobory żelaza. Powody? Miesiączkowanie, zmiany hormonalne i... po prostu ciężka praca! Współczesne kobiety często nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, a to szybko skutkuje uczuciem zmęczenia i braku energii. Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) może tu naprawdę pomóc.
 • Kobiety w ciąży i matki karmiące - ciąża, karmienie piersią i obowiązki związane z macierzyństwem wymagają od kobiety ogromnej energii. Wtedy najbardziej potrzebne są witaminy i żelazo – a Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) jest ich doskonałym źródłem.
 • Dzieci i nastolatki - gwałtowny rozwój szybko pozbawia dzieci zapasów żelaza. Ponieważ trudno dopilnować, aby dieta dzieci była idealnie zbilansowana, suplement taki jak Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) jest dobrym "strażnikiem zdrowia".
 • Osoby odchudzające się i wegetarianie - Ci, którzy przestrzegają rygorystycznych diet, często zapominają o dostarczaniu organizmowi niezbędnych ilości żelaza i witamin. Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) ułatwi im to zadanie.
 • Seniorzy - aż jedna czwarta starszych osób cierpi na niedobór żelaza we krwi. Sytuację dodatkowo pogarsza częsty w tym wieku brak apetytu. Dotyczy to zwłaszcza okresów rekonwalescencji po chorobach.
 • Sportowcy i ludzie aktywni fizycznie - zapotrzebowanie na żelazo i witaminy jest szczególnie duże podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Nie trzeba nawet być sportowcem – wystarczy, że regularnie ćwiczymy. Już to wymaga dostarczania organizmowi większej dawki składników odżywczych.

Floradix z żelazem tonik (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.


Producent: SALUS Pharma GmbH, Bahnhofstr. 24, 83052 Bruckmühl

Floradix z żelazem tonik zamów na apo-discounter.pl
Dobra
cena

Floradix z żelazem tonik (15 ml)

dostępny
×
dostępny

Ten produkt zostanie wysłany w ciągu 24h.

Całkowity czas realizacji zamówienia zależy od produktu z najdłuższym czasem dostępności.

Wysyłka gratis od 179 PLN
5,99*
6,45 zł
Zawiera 23 % VAT
Kup na raty
Sprawdź opinie
Zabezpiecz zakupy
0
Bezpieczeństwo
Newsletter
Wysyłka w 24h
Korzyści